Μονάδες Πυροβολικού (Αττική)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Firebat
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 6:45 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Πυροβολικού (Αττική)

Δημοσίευση από Firebat »

Γνωρίζει κάποιος που έχει μονάδες το Πυροβολικό στο νομό Αττικής;

Γνωρίζω μόνο κάποιες μοίρες Hawk σε Καπανδρίτι, Βαρνάβα και Αιγάλεω για τις οποίες μόνο άσχημα λόγια έχω ακούσει-διαβάσει!

Ρωτάω γιατί παρουσιάζομαι στη Θήβα στις 24/10 και επειδή ο αδερφός μου υπηρετεί στον Έβρο, έμαθα ότι δικαιούμαι κατ' εξαίρεση μετάθεση στην Αθήνα!

Το ζήτημά μου είναι, ότι αν δεν υπάρχουν άλλες μονάδες εκτός από τις HAWK, να μην κάνω χρήση της μετάθεσης, αφού στον Έβρο, από ότι έχω καταλάβει είναι καλύτερα τα πράγματα (ή λιγότερο χάλια) !

ΥΓ: Δε διαθέτω βύσμα και δεν ενδιαφέρομαι να βρω!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Πυροβολικού (Αττική)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν χρειάζεται να υπάρχει μονάδα πυροβολικού για να πάρεις μετάθεση στην Αθήνα, μπορείς να πας σε όλα τα στρατόπεδα.

Τώρα βέβαια χωρίς βύσμα μην περιμένεις να πας 414 η 401 Εικόνα Υπάρχουνε Μ. Ε.(Μονάδα Επιστραύτευσης), υπάρχει το ΚΕΒΟΠ και άλλα πολλά

Firebat
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 6:45 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Πυροβολικού (Αττική)

Δημοσίευση από Firebat »

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, μπορεί να υπηρετήσω σαν Στρατιώτης (ΠΒ) ακόμα και σε μονάδες Πεζικού ή μπορεί να μου αλλάξουν το όπλο-σώμα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Πυροβολικού (Αττική)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι μπορείς και σαν ΠΒ να υπηρετήσεις
giorgosATH
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2015 8:01 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Πυροβολικού (Αττική)

Δημοσίευση από giorgosATH »

Παιδία καλησπέρα βρίσκομαι σε μονάδα του Έβρου και θέλω να κατέβω Αθήνα σε ένα στρατόπεδο πυροβολικού.Που πιστεύεται ότι είναι καλά; Έχω ακούσει οτι καλα είναι ΑΣΔΥΣ ισχυεί; Ποιά η αποψή σας για Αιγάλεω, Καπανδρίτη και Βαρνάβα;

alexmpd1993
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2016 3:21 am
Επικοινωνία:

Μονάδες Πυροβολικού (Αττική)

Δημοσίευση από alexmpd1993 »

Καλησπέρα, είμαι από Αθήνα και παρουσιαζομαι στο πυροβολικό στη Θήβα σε ένα μήνα και θα ήθελα να μάθω ποιες μονάδες ξέρετε στην Αττική ότι είναι καλές και όχι μαύρες. Καλές με την έννοια ότι θα μπορεί κάποιος να βγαίνει σχετικά συχνά. Ευχαριστώ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες