Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΜΑΡΙΑ

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ »

Καλησπέρα σε όλους,

είμαι 22 ετών κοπέλα, τελειόφοιτη Φιλολογίας. Αφού δεν είχα τα απαραίτητα μόρια για να εισαχθώ στους ειδικούς φρουρούς μέσω ΑΣΕΠ σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να δώσω ξανά πανελλήνιες. Η αστυνομία ήταν και είναι το όνειρό μου ανέκαθεν. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1) Αξίζει σε αυτήν την ηλικία;

2) Μπορώ να φοιτώ παράλληλα στην Φιλολογία και στην Αστυφυλάκων;

3) Ισχύει πως κατά το 1ο έτος στην Αστυφυλάκων μένεις μέσα και έπειτα στο 2ο έτος κάνεις την πρακτική σου έξω; Και αν ναι, γίνεται σε περιοχή της επιλογής σου;

Σας ευχαριστώ όλους/ες εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

1. Δεν είσαι πολύ μεγάλη αν εννοείς αυτό.2. Όχι δεν γίνεται. Αν τελειώσεις και μετά δεν υπάρχει θέμα.

3. Ναι προφανώς μπορείς να δηλώσεις προτίμηση. Βέβαια, η πρακτική των Δοκίμων δεν γίνεται μόνο σε μια περιοχή ούτε μόνο σε μία υπηρεσία.

ΜΑΡΙΑ235
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 10:49 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ235 »

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Όσον αφορά το ερώτημα 3 , για να το διευκρινησουμε , έστω ότι περνάω στην Ξάνθη , στο δεύτερο έτος θα μπορώ να πάω Αθήνα για την πρακτική; Επίσης, όσον αφορά τις μεταθέσεις τι γίνεται; Εγώ δηλαδή που θέλω να μείνω Αθήνα μόνιμα θα μπορέσω;
ydneas
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Τετ Σεπ 11, 2019 7:16 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από ydneas »

Καλησπέρα παιδιά.. μέχρι τι ηλικία μπορεί κάποιος να δώσει πανελλήνιες και να μπει αστυνομία;
Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

ΜΑΡΙΑ235 έγραψε:Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Όσον αφορά το ερώτημα 3, για να το διευκρινησουμε, έστω ότι περνάω στην Ξάνθη, στο δεύτερο έτος θα μπορώ να πάω Αθήνα για την πρακτική; Επίσης, όσον αφορά τις μεταθέσεις τι γίνεται; Εγώ δηλαδή που θέλω να μείνω Αθήνα μόνιμα θα μπορέσω;
Πια τα Τμήματα Δοκίμων Αστυφυλάκων που λειτουργούν είναι στην Κομοτηνή, στο Διδυμότειχο και στο Ρέθυμνο.

Αν δεν κάνω λάθος προς το καλοκαίρι βγαίνει κάποια σχετική διαταγή όπου κατανέμονται οι θέσεις πρακτικής των Δοκίμων Αστυφυλάκων. Προφανώς οι Δόκιμοι θα δηλώνουν κάποια προτίμηση και εννοείται πως οι περισσότερες θέσεις είναι για υπηρεσίες της ΓΑΔΑ και της ΓΑΔΘ. Όσο αναφορά τις τοποθετήσεις-μεταθέσεις μην ανησυχείς μπορείς να είσαι για πάντα στην Αθήνα, δεν είναι πολύ δύσκολο...

ΜΑΡΙΑ235
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 10:49 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ235 »

Ευχαριστώ και πάλι , να είστε καλά Εικόνα
ydneas
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Τετ Σεπ 11, 2019 7:16 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από ydneas »

ΜΑΡΙΑ235 έγραψε:Μέχρι τα 26
δηλαδή μέχρι να κλείσεις τα 26 ; δηλαδή εγώ που κλείνω το 2021 τα 26 μπορούν δω να δώσω πανελλαδικές του χρόνου;
georgepap
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2017 3:31 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από georgepap »

Καλησπερα παιδια ειμαι κ εγω τελειοφοιτος και υποψηφιος φετος για αστυνομια. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν υπαρχει περιπτωση να μην παρουν φετος λογω κοροναιου καο τι μπορει να γιμει με τις πκε δηλαδη αθληματα, ψυχομετρικα και υγειονομικες λογω της υπαρχουσας καταστασης.
ΜΑΡΙΑ235
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 10:49 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ235 »

Ydneas , δεν πρέπει να υπερβαίνεις το 26ο έτος της ηλικίας σου κατά την 31η Δεκεμβρίου του έτους διενέργειας των εξετάσεων.

Του χρόνου σκέφτομαι να δώσω κι εγώ. Καλή μας επιτυχία , εύχομαι να γίνουμε συνάδελφοι Εικόνα

ΜΑΡΙΑ235
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 10:49 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ235 »

GeorgePap , καλή σου επιτυχία. Δεν γνωρίζω καθόλου για το τι πρόκειται να συμβεί. Αυτό ίσως αποφασιστεί αργότερα από τα αρμόδια υπουργεία. Δεν θέλω να σου πω κάτι και να είναι λάθος. Όποιος γνωρίζει μπορεί να σε διαφωτίσει μέσω της σελίδας. Καλό σου βράδυ.
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από marsupilami »

georgepap έγραψε:Καλησπερα παιδια ειμαι κ εγω τελειοφοιτος και υποψηφιος φετος για αστυνομια. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν υπαρχει περιπτωση να μην παρουν φετος λογω κοροναιου καο τι μπορει να γιμει με τις πκε δηλαδη αθληματα, ψυχομετρικα και υγειονομικες λογω της υπαρχουσας καταστασης.


Καλησπερα, δεν υπαρχει περιπτωση να μην παρει ατομα η σχολη δεν υπαρχει καποια τετοια ενημερωση. μην αγχωνεστε συνεχιστε τη μελετη σας κι ολακαλα θα πανε! σιγουρα θα υπαρξει μια αναπροσαρμογη αλλα να μην παρει εισακτεους δεν υπαρχει περιπτωση

ydneas
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Τετ Σεπ 11, 2019 7:16 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από ydneas »

ΜΑΡΙΑ235 έγραψε:Ydneas , δεν πρέπει να υπερβαίνεις το 26ο έτος της ηλικίας σου κατά την 31η Δεκεμβρίου του έτους διενέργειας των εξετάσεων.

Του χρόνου σκέφτομαι να δώσω κι εγώ. Καλή μας επιτυχία , εύχομαι να γίνουμε συνάδελφοι Εικόνα

και εγώ το ευχομαι!! να είσαι καλά
ΜΑΡΙΑ235
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 10:49 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ235 »

@marsupilami Έχεις λάβει μέγιστο αριθμό μηνυμάτων κι δεν μπορώ να σου στείλω άλλα

TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι 2020

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

ΜΑΡΙΑ235 έγραψε:@marsupilami Έχεις λάβει μέγιστο αριθμό μηνυμάτων κι δεν μπορώ να σου στείλω άλλα

θα πάρει και μάλιστα περισσότερους από το 2019. Τώρα γιά τον αριθμό ακούγετε γιά πάνω από 500 αστυφύλακες. Καλό είναι να περιμένουμε να βγει η προκύρηξη σε λίγες ημέρες ως προς τον αριθμό.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες