Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από Nassos »

Εδώ συνεχίζεται η συζήτηση από το προηγούμενο θέμα των Λιμενοφυλάκων.
takaros123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 17, 2014 9:16 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από takaros123 »

Ποιά πτυχία χρειάζονται επικύρωση από δικηγόρο?
βαγγελης

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από βαγγελης »

μια διευκρινηση σας παρακαλω εχω υπηρετησει ως δοκιμος πεζικου εχω το δικαιωμα να υποβαλλω αιτηση απο την στιγμη που δεν ανηκω στην κατηγορια πλοιαρχων-μηχανικων της α κατηγοριας ουτε της γ... Μπορω λοιπον να υποβαλλω στην β η ειναι αποκλειστικα για ειδικοδυναμιτες;
Vardou
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Δευ Αύγ 13, 2012 8:41 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από Vardou »

βαγγελης έγραψε:μια διευκρινηση σας παρακαλω εχω υπηρετησει ως δοκιμος πεζικου εχω το δικαιωμα να υποβαλλω αιτηση απο την στιγμη που δεν ανηκω στην κατηγορια πλοιαρχων-μηχανικων της α κατηγοριας ουτε της γ... Μπορω λοιπον να υποβαλλω στην β η ειναι αποκλειστικα για ειδικοδυναμιτες;
Δυστυχώς μόνο για ειδικές δυνάμεις.

-323 ΛΕΛΕ- 23 E.M.A.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

βαγγελης έγραψε:μια διευκρινηση σας παρακαλω εχω υπηρετησει ως δοκιμος πεζικου εχω το δικαιωμα να υποβαλλω αιτηση απο την στιγμη που δεν ανηκω στην κατηγορια πλοιαρχων-μηχανικων της α κατηγοριας ουτε της γ... Μπορω λοιπον να υποβαλλω στην β η ειναι αποκλειστικα για ειδικοδυναμιτες;


Αν δεν ήσουν ΔΕΑ ειδικών δυνάμεων δυστυχώς δεν μπορείς να συμμετάσχεις όχι.

TSIK

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από TSIK »

Καλησπερα να ρωτησω κατι βγηκαν νεες προθεσμιες για τις αιτησεις στην κατηγορια ειδικων δυναμεων?
Teras
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 03, 2013 11:34 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από Teras »

Κάτι διάβασα ότι παίζει απλά να συνεχιστεί η υποβολή των δικαιολογητικών με την αρχική ημερομηνία Δηλαδή μέχρι τις 30 του μηνός φυσικά δεν ξέρω αν αυτό ισχύει οπότε θα πάρω αύριο τηλέφωνο στο λιμενικό για να το επιβεβαιώσω ευτυχώς έχω μαζέψει τα Δικαιολογητικά για να μην τρέχω τελευταία στιγμή. Έχω όμως μια "χαζή ερώτηση στη προκ. ζητάει "Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης και αποδεικτικό των ειδικοτήτων αυτών από τις Ένοπλες Δυνάμεις (εφόσον απονέμεται) από το οποίο να προκύπτει ότι υπηρέτησαν στις Ε. Δ. μέχρι την απόλυσή τους με την ειδικότητα αυτή." Το δικό μου το χα βγάλει το '14 δεν Χρειάζεται να το ξανά βγάλω;
chriszano
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 27, 2015 3:15 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από chriszano »

ΝΑ κανω μια ερωτηση τις αιτησεις για να ετοιμασουμε τα χαρτια που τις βρισκουμε; Βγαζουμε φωτοτυπια αυτες τις προκυρηξης;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Teras έγραψε: Έχω όμως μια "χαζή ερώτηση στη προκ. Ζητάει "Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης και αποδεικτικό των ειδικοτήτων αυτών από τις Ένοπλες Δυνάμεις (εφόσον απονέμεται) από το οποίο να προκύπτει ότι υπηρέτησαν στις Ε. Δ. Μέχρι την απόλυσή τους με την ειδικότητα αυτή. " Το δικό μου το χα βγάλει το '14 δεν Χρειάζεται να το ξανά βγάλω;


Εξαρτάται το πότε το έβγαλες.

Με λίγα λόγια αν έχει περάσει πάνω από εξάμηνο δεν θα το δεχτεί κατά πάσα πιθανότητα η Υπηρεσία οπότε θα πρέπει να βγάλεις καινούριο.

chriszano έγραψε:ΝΑ κανω μια ερωτηση τις αιτησεις για να ετοιμασουμε τα χαρτια που τις βρισκουμε; Βγαζουμε φωτοτυπια αυτες τις προκυρηξης;



Μπορείς να εκτυπώσεις και την αίτηση της προκήρυξης ναι.

Άβαταρ μέλους
redeyes
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2014 2:23 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από redeyes »

Εγώ που πήρα τηλέφωνο στην στρατολογία της Κοζάνης συγκεκριμένα και μετά στο λιμενικό στο τηλέφωνο που λέει η προκήρυξη μου είπαν πως δεν χρειάζεται να βγάλω καινούργιο πιστοποιητικό τύπου Ά που το έβγαλα τον Σεπτέμβριο Και συγκεκριμένα μου είπε αν η στρατολογία λέει πως δεν υπάρχει θέμα με ημερομηνίες τότε ούτε αυτοί έχουν θέμα.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οπότε παιδιά αφού σου είπαν έτσι μπορείτε να υποβάλλεται τα πιστοποιητικά που έχετε ήδη βγάλει ανεξάρτητα από το πότε τα βγάλατε. Εγώ μίλησα με βάση προηγούμενους διαγωνισμούς και το τι ίσχυε.

Ότι σας είπαν λοιπόν.

nikos

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από nikos »

βρηκα αυτο με λιγα λογια λεει θα βγαλουν νεα προθεσμια με αποφαση του Αρχηγου ΛΣ

http://www.hcg.gr/node/9307
Guest

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από Guest »

Τελικα με τις προθεσμιες τι ισχυει; Ξερουμε;
Teras
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 03, 2013 11:34 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από Teras »

Μόλις μίλησα με το λιμενικό. Μου είπαν ακριβώς αυτό που είπε και ο Νίκος πιο πάνω. Δεν έχει "ξεπαγώσει" ακόμα η διαδικασία όταν γίνει αυτό θα βγει ανακοίνωση στο site καθώς και σε έντυπη μορφή εκεί πέρα.

Επίσης μίλησα με στρατολογία και τους ρώτησα για το δικό μου το πιστοποιητικό τύπου α που το είχα βγάλει το Φεβ. Του '14 και μου είπαν ότι πρέπει να βγάλω καινούργιο οπότε λογικά θα ισχύει αυτό που είπε ο ΔΥΚ για το εξάμηνο. Όπως και να έχει καλό είναι να βγάλετε καινούργιο δε βλάπτει και θα πάρει μόνο κανα 10 λεπτό (τουλάχιστον εκεί που πάω εγώ) για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

Άβαταρ μέλους
redeyes
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2014 2:23 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2015)

Δημοσίευση από redeyes »

Η κάθε στρατολογία φαίνεται να λέει τα δικά της οπότε θα συμφωνήσω πως το καλύτερο για να μην την πατήσει κανείς είναι να πάει να βγάλει ένα καινούργιο πιστοποιητικό όπως είπε ο φίλος παραπάνω.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες