Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από kallitexnis »

FiLwI έγραψε:Καλημερα παιδια. Φιλε ΒΙΝΙΣ τωρα δεν ξερω τι να σ απαντησω... Παντως μια φορα δν πειρα να ρωτησω στην σχολη. Και ολοι οι υπολοιποι συζηταν για αυτο.
Παιδια στην ΣΤΥΑ (οπως και σε καθε αλλη στρατιωτικη σχολη) φορας μαλλινες για τις αρβυλες και αθλητικες (κοντες) για τα σπορτεξ. Αν δεν κανω λαθος οπως μου ειπαν οι μαλλινες πρεπει να ειναι χρωματος σκουρο μπλε. Ξερει κανεις τι χρωμα πρεπει να ειναι οι αθλητικες; Ευχαριστω πολυ
;Οι αθλητικές είναι λευκές...
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
BINIS

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από BINIS »

Μην ψάχνεστε παιδιά για τη ΣΤΥΑ.
Πήρε ένας φίλος μου στη σχολή και τελικά δεν αφήνουν τίποτα εκτός απο γυαλιά και φαρμακα.

greekgohan
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2012 11:37 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από greekgohan »

Ως δοκιμος σε ΣΜΥ ή ΣΣΕ θα μπορεσω να εχω μαζι μου δραμαμινες; Εχω ακουσει οτι εχει συχνα πυκνα εκπαιδευτικες εκδρομες και θερινη ή χειμερινη διαβιωση συνηθως στο λιτοχωρο, εχω προβλημα με τα λεωφορεια, πανω απο 1-2 ωρες με πιανει δυσφορια και ζαλαδα.
vasilis67

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από vasilis67 »

Ναι, δεν υπάρχει θέμα. Και κανένα depon ώστε να μην χρειάζεται να πας στο γιατρό αν καμια μέρα νοιώθεις λίγο αδιάθετο.
ΒΑΣΩ

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΒΑΣΩ »

Για τις σχολη ευελπιδων και μονιμων υπαξιωματικων : Οι καλτσες τι χρωμα πρεπει να εχουν; Επισης. Αθλητικα παπουτσια σου δινουν στη σχολη ή πρεπει να εχεις δικα σου;
Άβαταρ μέλους
vasilis67
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Αύγ 05, 2011 5:00 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από vasilis67 »

Η σχολή χορηγεί όλα όσα θα χρειασθείς και είναι πολλά. Κάλτσες (εκτός από αθλητικές) αν θέλεις μπορείς να πάρεις και άλλες, πράσινο χρώμα - στρατιωτικές από πρατήριο, ίσως από δύο τρία ζεύγη βαμβακερές για φθινόπωρο-άνοιξη και μάλλινες για το χειμώνα. Οι μάλλινες έχουν μια τάση να μικραίνουν αν πλυθούν σε πλυντήριο και χτυπηθούν πολύ οπότε προσοχή. Θα χρειασθείς πιθανόν και πρόσθετα εσώρουχα και φυσικά είδη προσωπικής υγειινής. Μη ξεχάσεις να πάρεις μικρά λουκέτα και απορρυπαντικό για τα πλυντήρια.
ΒΑΣΩ

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΒΑΣΩ »

vasilis67 έγραψε:Η σχολή χορηγεί όλα όσα θα χρειασθείς και είναι πολλά. Κάλτσες (εκτός από αθλητικές) αν θέλεις μπορείς να πάρεις και άλλες, πράσινο χρώμα - στρατιωτικές από πρατήριο, ίσως από δύο τρία ζεύγη βαμβακερές για φθινόπωρο-άνοιξη και μάλλινες για το χειμώνα. Οι μάλλινες έχουν μια τάση να μικραίνουν αν πλυθούν σε πλυντήριο και χτυπηθούν πολύ οπότε προσοχή. Θα χρειασθείς πιθανόν και πρόσθετα εσώρουχα και φυσικά είδη προσωπικής υγειινής. Μη ξεχάσεις να πάρεις μικρά λουκέτα και απορρυπαντικό για τα πλυντήρια.
ευχαριστω πολυ!:)
KostasSSE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από KostasSSE »

Λουκετα στην σχολη; Πρωτη φορα το ακουω.
Άβαταρ μέλους
vasilis67
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Αύγ 05, 2011 5:00 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από vasilis67 »

Για να κλειδώνεις τη ντουλάπα σου, το φοριαμό σου, το όπλο σου κλπ
Άβαταρ μέλους
psofos
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2016 1:30 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από psofos »

Μεσα στη σχολη επιτρεπονται κινητα και λαπτοπ; Γιατι εχω ακουσει οτι πλεον γινονται και εργασιες με υπολογιστες κλπ...
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Terminator »

OΧι δεν επιτρέπονται μόνο κινητό χωρίς κάμερα τώρα για τις εργασίες με υπολογιστή υπάρχουν εργαστήρια πληροφορικής που Γίνονται και οχι απο laptop που θα κουβαλήσεις εσύ
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από marsupilami »

Αν κρινω απο τον φιλο μ που ειναι μεσα μ εχει πει οτι στον ελευθερο χρονο επιτρεπεται ο ιδιος εχει ενα notebook που χρησιμοποιει οταν δεν εχει εκπαιδευση ειτε για εργασιες ειτε για αλλες δραστηριοτητες. Δεν ξερω ισως να μην επιτρεπεται αλλα να μην τους λενε και τιποτα κ κινητο με καμερα εχει μετα την ορκομωσια δεν τους ελεγαν τιποτα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης