Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Δεν πιστεύω να μην μπορώ να έχω (αν μπω) στη σχολή την κιθάρα μαζί μου; Είναι επιτρεπτό, σωστά?
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Χαχα, Σ. Μ. Υ. Λογικά γίνεται έτσι?
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Τι να την κάνεις την κιθάρα ρε αδερφέ... Εδώ δε θα χεις χρόνο ΟΥΤΕ φανελάκι να αλλάξεις... Ακόμα και το μπάνιο στα 5 λεπτά πρέπει να χεις τελειώσει τα πάντα... Για μένα μην προσπαθήσεις να την πάρεις κάν. Αν και δε νομίζω να επιτρέπεται... Στη ΣΣΕ ίσως να επιτρέπεται στη ΣΜΥ για κανένα λόγο... (κ αν θές τη γνώμη μου μακριά από ΣΜΥ ;) )

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Greek_Army »

Greek soldier νομίζω ότι έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα, θα πας για εκπαίδευση σε στρατιωτική σχολή και όχι σε κάποια κατασκήνωση η στους προσκόπους...
cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από cristina »

Μην πυροβολείτε το πιανιστα. Ε καλα με τέτοιο τίτλο θέματος δηλ τι αλλο θα μπορουσε κάποιος να ρωτήσει να πα΄ρει μαζί του; Και αυτο να φανταστείς είναι και από τα λάιτ. Όλα με τέτοιο θέμα εκει θα κυμαινονται.
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Greek_Army Δεν λέω ότι θα πάω εκεί και θα παίζω με τη κιθάρα όλη μέρα και θα ξύνομαι (ίσα ίσα που δεν το θέλω, κιόλας). Αλλά δεν το βρίσκω παράλογο να την πάρω για να παίζω όταν και αν έχω ελεύθερο χρόνο. Γιατί άμα σταματήσω 2 χρόνια να παίζω κιθάρα μετά πάει. Θα ξέχασω ό, τι ξέρω.

Αλέξη, γιατί μακριά από Σ. Μ. Υ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ελεύθερο χρόνο; Οκ...

σου προτείνω να κάτσεις να διαβάσεις το θέμα (σσε η ζωή στην σχολή) και αν θέλει ο φίλος ο αλέξης να γράψει κάτι αντίστοιχο για την Σμυ στο ήδη υπάρχων θέμα

Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Καλά μη φανταστείς 2-3 ώρες χρόνο. Κανά μισαωράκι. Άντε κανά τεταρτάκι;:P. Άλλωστε η σχολή κάνει και εκδηλώσεις απ'όσο έχω καταλάβει και λογικά με τους σπουδάστες.

Βλέπω τώρα για τη ΣΣΕ και λέει στον ελεύθερο χρόνο τους οι σπουδαστές μπορούν να συμμετάσχουν και σε μπάντα (ανάμεσα σε πολλά άλλα). Το ίδιο γίνεται και στη Σ. Μ. Υ από όσο ξέρω. Άρα θα υπάρχει καμιά κιθάρα εκεί και ας μην έχω δικιά μου.
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Φιλαράκι μου χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω η να σε αποθαρρύνω ή οτιδήποτε, αρκεί να σε ενημερώσω πως ΔΕ θα έχεις χρόνο ΟΥΤΕ για να αλλάξεις φανελάκι και κάλτσες... Για όσες ώρες θα είσαι ξύπνιος τα χέρια σου θα δουλεύουν ακατάπαυστα και δε θα βρίσκεις δυστυχώς ΟΥΤΕ 1 λεπτό, ίσα ίσα για να κάτσεις κάπου και να ηρεμήσει το κεφάλι σου... Οπότε καλό θα είναι να εξασκείσαι στις εξόδους σου, τα πσκ σου κτλ... Όσο για τη σμυ... Αυτό είναι μεγάλη κουβέντα... Αν θελεις μπορώ να γράψω ορισμένα πραγματάκια, να ενημερώνονται και άλλα παιδιά...
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Α, και κάτι άλλο... Καλό θα είναι εδώ μέσα μερικοί εξυπνάκηδες να σταματήσουν να κοροϊδεύουν την απορία του κάθε ανθρώπου... Το παιδί ρώτησε κάτι αν δεν έχετε όρεξη να απαντήσετε μπορείτε ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ να μην το κάνετε... Αν δε ρωτήσει δε θα μάθει...
Pavlos K.
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Δευ Δεκ 05, 2011 8:48 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Pavlos K. »

Αλέξης έγραψε:Α, και κάτι άλλο... Καλό θα είναι εδώ μέσα μερικοί εξυπνάκηδες να σταματήσουν να κοροϊδεύουν την απορία του κάθε ανθρώπου... Το παιδί ρώτησε κάτι αν δεν έχετε όρεξη να απαντήσετε μπορείτε ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ να μην το κάνετε... Αν δε ρωτήσει δε θα μάθει...


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Αλέξη ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την υποστήριξη. Αυτό που είπες για τα ΠΣΚ σώζει κάπως την κατάσταση.(ξέρω φυσικά ότι δεν θα έχω όλα τα ΠΣΚ δικά μου και ότι πολλά θα τα χάσω λόγω υπηρεσίας)

Αν δεν σου είναι κόπος ναι πες μου μερικά πράγματα για τη Σ. Μ. Υ. Αν και πιθανότατα εκεί θα πάω γιατί πιστεύω τα μαθήματα της ΣΣΕ θα είναι πολύ δύσκολα για μένα.
Άβαταρ μέλους
cocoblogger
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Παρ Δεκ 30, 2011 12:23 am
Τοποθεσία: Μηχ/της
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από cocoblogger »

Για κινητα δεν γινεται κανενας λογος ετσι;
Την σημαια που αγαπω Εχει εναν λευκο σταυρο Και θα την υπηρετω Μεχρι να με βρουν νεκρο...
Άβαταρ μέλους
ar93
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Δεκ 20, 2010 8:30 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ar93 »

Επιτρέπονται κινητά χωρίς κάμερα, αλλά νομίζω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις κινητό συγκεκριμένες ώρες της ημέρας και όχι για πολύ!
ΑΓΑΘΑ ΚΟΠΟΙΣ ΚΤΩΝΤΑΙ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης