Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Αλέξης »

Λοιπόν αυτή τη μαλακισμένη φράση ''στρατός είναι'' καλά θα κάνουνε μερικοί να μην την πιπιλάνε. Τι σημαίνει στρατός είναι; Ο στρατός σημαίνει εκπαίδευση όχι βασανιστήρια από κάτι παλιο***** με ψυχολογικά προβλήματα που για να επιβεβαιώσουν την ΄΄κυριαρχία΄΄ τους κάνουν τη ζωή των άλλων μαρτύριο. Νομίζετε ρε ζωντανά ότι με την υποδούλωση και την ταπείνωση θα πάμε μπροστά; Μπροστά θα πάμε ΜΟΝΟ με τη σωστή στρατιωτική εκπαίδευση. Κ όταν λέμε εκπαίδευση να είναι όντως εκπαίδευση όχι στο νόμιμο να χώνουμε το παράνομο. Ο στρατιωτικός ρε ζωάδια πρέπει να χει υψηλό φρόνημα και ηθικό ανεβασμένο, απ τον τελευταίο γιωτά μέχρι τον Δοικα της μονάδας. Με το να σου φέρονται λες και είσαι κατάδικος στο alcatraz το μόνο που καταφέρνουν είναι να σε κάνουν να μισήσεις ακόμα και τις πέτρες που πατάς. Αλλά πού μυαλό να το καταλάβετε. Όργια ε όργια.(ζητώ συγγνώμη για τις απρεπείς εκφράσεις αλλά παρακαλώ να μη διαγραφεί το μήνυμα μπας και ξυπνήσουν μερικοί)
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Jonas11 »

Αλέξης έγραψε:Λοιπόν αυτή τη μαλακισμένη φράση ''στρατός είναι'' καλά θα κάνουνε μερικοί να μην την πιπιλάνε. Τι σημαίνει στρατός είναι; Ο στρατός σημαίνει εκπαίδευση όχι βασανιστήρια από κάτι παλιο******* Με ψυχολογικά προβλήματα που για να επιβεβαιώσουν την ΄΄κυριαρχία΄΄ τους κάνουν τη ζωή των άλλων μαρτύριο. Νομίζετε ρε ζωντανά ότι με την υποδούλωση και την ταπείνωση θα πάμε μπροστά; Μπροστά θα πάμε ΜΟΝΟ με τη σωστή στρατιωτική εκπαίδευση. Κ όταν λέμε εκπαίδευση να είναι όντως εκπαίδευση όχι στο νόμιμο να χώνουμε το παράνομο. Ο στρατιωτικός ρε ζωάδια πρέπει να χει υψηλό φρόνημα και ηθικό ανεβασμένο, απ τον τελευταίο γιωτά μέχρι τον Δοικα της μονάδας. Με το να σου φέρονται λες και είσαι κατάδικος στο alcatraz το μόνο που καταφέρνουν είναι να σε κάνουν να μισήσεις ακόμα και τις πέτρες που πατάς. Αλλά πού μυαλό να το καταλάβετε. Όργια ε όργια.(ζητώ συγγνώμη για τις απρεπείς εκφράσεις αλλά παρακαλώ να μη διαγραφεί το μήνυμα μπας και ξυπνήσουν μερικοί)
κανεις λαθος οταν λεγεται η φραση αυτη εννοειται οτι η ζωη ενος στρατιωτικου ειτε μονιμου ειτε εφεδρου εχει δυσκολιες ιδιαιτεροτητες κλπ για να μπορεσεις να τα βγαλεις περα στο στρατο δεν απαιτειται μονο εκπαιδευση αλλα κ χαρακτηρας σκληρος κ ικανος να υπομενει δυσκολες καταστασεις με πιεση με κινδυνο κλπ γ αυτο κ παιζουν πολλα καψωνια τις πρωτες μερες ειτε στις σχολες ειτε στα κεν. Τωρα αμα το πραγμα ξεφευγει λιγο καλο θα ειναι ν κανεις υπομονη... Ο αλλος παιζει με την εξουσια τ για λιγο αλλα αυτο δεν πρεπει ν επηρρεαζει κανεναν

Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Αλέξης »

Διαφωνώ κάθετα, ο χαρακτήρας σου σκληραγωγείται όταν μείνεις 2 βδομάδες σχοινάκια στο χιόνι, όταν πάς σε άσκηση νυχτερινή κλπ. Για να μπορέσεις να αντέξεις στη δύσκολη αυτή ζωή πρέπει να χεις κάποιον που να σε ενισχύει και να σε κάνει να αισθάνεσαι superman όχι να σε πηγαίνει ακόμα παρακάτω.
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Palioseira »

Αλέξης έγραψε:Διαφωνώ κάθετα, ο χαρακτήρας σου σκληραγωγείται όταν μείνεις 2 βδομάδες σχοινάκια στο χιόνι, όταν πάς σε άσκηση νυχτερινή κλπ. Για να μπορέσεις να αντέξεις στη δύσκολη αυτή ζωή πρέπει να χεις κάποιον που να σε ενισχύει και να σε κάνει να αισθάνεσαι superman όχι να σε πηγαίνει ακόμα παρακάτω.


Συμφωνω απολυτως !
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Jonas11 »

Αλέξης έγραψε:Διαφωνώ κάθετα, ο χαρακτήρας σου σκληραγωγείται όταν μείνεις 2 βδομάδες σχοινάκια στο χιόνι, όταν πάς σε άσκηση νυχτερινή κλπ. Για να μπορέσεις να αντέξεις στη δύσκολη αυτή ζωή πρέπει να χεις κάποιον που να σε ενισχύει και να σε κάνει να αισθάνεσαι superman όχι να σε πηγαίνει ακόμα παρακάτω.
σου ξανα λεω ο χαρακτηρας του στρατιωτικου πρεπει να ειναι σκληρος οχι μονο στην τελεση των καθηκοντων του. Ειναι αναγκη να εισαι απολυτα συγκεντρωμενος κ πειθηνιος στην αποστολη σου οχι μονο στο στρατοπεδο αλλα κ γενικα. Και στην τελικη ο ανωτερος ειναι ανωτερος αρα εμπειροτερος και φυσικα εχει την ευθυνη σου. Και οταν μπαινεις στ στρατο ξαναλεω πρεπει ν αλλαξεις χαρακτηρα ειτε εισαι μονιμος ειτε εφεδρος για να προσαρμοστεις στην ετσι κ αλλιως ιδιαιτερη αποστολη σου.

Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Αλέξης »

Ναι κ εγώ σου ξαναλέω ότι με το να σε κάνει να νιώθεις το τελευταίο αντικείμενο πάνω στη γη καταφέρνει ακριβώς τα αντίθετα απ αυτά που πρέπει να καταφέρει... Και το ότι είναι ανώτερος του δίνει το δικαίωμα να δίνει διαταγές, σε ότι αφορά όμως την τέλεση των καθηκόντων όχι ότι του καπνίσει ;)
Άβαταρ μέλους
KYNIGOSDK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 1:57 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από KYNIGOSDK »

Απο οτι διαβαζουμε ποιο πανω φαινεται οτι καποιοι νομιζουν πηγαινοντας στο στρατο πανε διακοπες η εκδρομη. Εγω ενα εχω να πω απο προσωπικη εμπειρια που ειχα στον εβρο οταν εμεις απο εδω το χειμωνα με το χιονι επερναν η μαμαδες τηλεφωνο στον διοικητη και του ελεγαν μην βγαλει τα παιδια σε ασκηση γιατι εχει κρυο αφηστε τα βισματα που δεν σταματαγαν τα τηλεφωνηματα οι τουρκαλαδες απο την αλλη εκαναν τρεξιμο και ασκησεις μεσα στο χιονι και στο χιονονερο γυμνη χωρις μπλουζες πανω κατω στο ποταμι και με θερμοκρασιες -15 και ποιο κατω. Ας αφησουμε τους αξιωματικους να κανουν την δουλεια τους και ας σταματησουμε την καραμελα που πιπιλαμε περι φασιστων κτλ αυτα ειναι μπουρδες και αυτοι εχουν οικογενειες δεν ειναι τρελοι. Οσο για τα στελεχοι ας βγουνε εξω στον ιδιωτικο τομεα να δουλεψουν και τοτε τα λεμε αν νομιζουν οτι μπηκαν στο στρατο μονο για τα φραγκα και να ειναι δημοσιοι καλυτερα να φυγουν γιατι ειναι αχρηστοι για το στρατευμα.Εικόνα
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Αλέξης »

Αγόρι μου όλα αυτά που περιγράφεις είναι ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ τι το διαφορετικό βλέπεις παραπάνω;
Άβαταρ μέλους
KYNIGOSDK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 1:57 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από KYNIGOSDK »

Αλέξης έγραψε:Αγόρι μου όλα αυτά που περιγράφεις είναι ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ τι το διαφορετικό βλέπεις παραπάνω;
Βλεπω οτι τα στελεχοι βγαινουν σε ενα φορουμ και διαμαρτηρονται οτι ο διοικητης τους εβρισε κτλ δηλαδη οταν χρειαστει να παρουν μερος Στον πολεμο τι θα κανουν θα παρουν τηλ την μαμα τους για να τους δωσει αδεια; Ειμαστε σοβαροι ειναι στελεχοι των ενοπλων δυναμεων αυτοι που τους πληρωνω εγω και εσυ να μας φυλανε η ντακοτες; Ο διοικητης που ειχα στον εβρο οχι μονο εβριζε αλλα χτυπιοταν καθε μερα απο τα νευρα του απο κατι τετοιους τυπους στο στρατο αλλα παροτι φαγαμε πικρα μαζι του ενα πραγμα εχω να πω οτι ηταν αξιωματικος με το αλφα κεφαλαιο και οταν φυγαμε με μεταθεση μετα απο 13 μηνες εκλαιγε.
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Jonas11 »

Αλέξης έγραψε:Ναι κ εγώ σου ξαναλέω ότι με το να σε κάνει να νιώθεις το τελευταίο αντικείμενο πάνω στη γη καταφέρνει ακριβώς τα αντίθετα απ αυτά που πρέπει να καταφέρει... Και το ότι είναι ανώτερος του δίνει το δικαίωμα να δίνει διαταγές, σε ότι αφορά όμως την τέλεση των καθηκόντων όχι ότι του καπνίσει ;)
να σε ρωτησω ειχες ποτε επαφη με τ στρατο;

Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Αλέξης »

Ναι φιλαράκο ήμουν στη ΣΜΥ και από κάτι τέτοιες μαλακίες τσαντίστηκα κ έφυγα
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Jonas11 »

Αλέξης έγραψε:Ναι φιλαράκο ήμουν στη ΣΜΥ και από κάτι τέτοιες μαλακίες τσαντίστηκα κ έφυγα
οκ επιλογη σου δεν εχω να πω κατι γι'αυτο. Αλλα να ξερεις αυτα συμβαινουν σε ολες τις ενοπλες δυναμεις τ κοσμου κ γινονται (δε ξερω αν πρεπει δεν ειναι θεμα μου) για λογους πειθαρχιας κ χαρακτηρα και ειναι λιγο πολυ ασχετα με την εκπαιδευση και κατα τη γνωμη μου πρεπει να γινονται γιατι το να περασεις απ την πολιτικη ζωη στη στρατιωτικη σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα απαιτει ενα σοκ που βιωνεις ειτε σαν μονιμος ειτε σαν εφεδρος κ καλο ειναι ν μν μενεις ς'αυτο αλλα στν στοχο σου
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Αλέξης »

Είναι αλήθεια ότι αν καταφέρεις και ξεπεράσεις αυτό το σοκ που λές συνηθίζεις και μένεις, αλλά θεωρώ ότι όλο αυτό το σκηνικό που γίνεται δουλεύει εις βάρος σου... Δεν είναι και ότι πιο χαρούμενο να κουβεντιάζουμε μέσα στο θάλαμο και θέμα κουβέντας (αυτό τον ελάχιστο χρόνο μέχρι να κοιμηθούμε) να είναι ποιός έκλαψε πότε και πόσες φορές. Εγώ μπήκα εκεί μέσα και δε σκεφτόμουνα καθόλου τα φράγκα μπήκα γιατί το γούσταρα όσο τίποτα άλλο αλλά μ αυτές τις μαλακίες τσαντίστηκα και μια δύο παραιτήθηκα. Δε λέω πως δε μου στοίχησε, άτομα που με ξέρουν ξέρουν ότι ήταν όλη μου η ζωή και έδωσα τα πάντα γι αυτό... Και στο τέλος...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης