Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GEO

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από GEO »

Ειμαι αξιωματικος την 50 εμα. Εχω να καταγγειλω τον δκτη μας, για απαραδεκτη συμπεριφορα. Την εβδομαδα αυτη ειμασταν ασκηση, μας αφησε νηστικους επι 4 μερες, μιας και ολα μας τα πληρωματα δεν κατεβαιναν κυριολεκτικα απο τα αρματα, ουτε και για φαγητο. Εβαζε τα αρματα να πηγαινουν σε επικυνδυνα δρομολογια με κινδυνο να ανατραπουν και να εχουμε ατυχηματα (μην ξεχνατε πως στην ιδια μοναδα πριν απο 2 χρονια ειχαμε ατυχημα με νεκρο εξαιτιας επικυνδινου δρομολογιου). Εστειλε τον κοσμο να επιστρεψει στη μοναδα με τα ποδια απο τον χωρο της ασκησης για τιμωρια! Οταν πηγαμε να παραπονεθουμε, μας εβρισε χριστο, παναγια και οικογενεια, και παντα λεει τη φραση"δοκιμαστε με και θα μου κλασετε τα αρχιδια". Οι στρατιωτες μας και το υπολοιπο προσωπικο υποφερουν απο την καθημερινη απαραδεκτη συμπεριφορα του και νοιωθουμε πως εμεις σαν αξιωματικοι δεν μπορουμε να τους βοηθησουμε, μιας και περναμε ακομα χειροτερα απο αυτον τον αλητη! Ας κανει κατι ο αρχηγος του ΓΕΣ για αυτον τον κυριο η ο κυριος υπουργος. Ζουμε στο ετος 2011 και απαιτουμε καλυτερη συμπεριφορα για ολους απο αυτον τον φασιςτα.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Nassos »

Επικοινωνήστε με το Τμήμα Μέριμνας ΣΓ του ΥΕΘΑ.

mer.str.pros.ypetha@mil.gr

Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μπορείς να το στείλεις και στον συνήγορο του πολίτη κατά καιρούς έχει αναλάβει υποθέσεις που αφορούν το ένστολο προσωπικό

http://www.synigoros.gr/

TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από TEIN »

Ναι αυτο που εκανε ο υπουργος αμυνας-δεν ξερω αν ειναι σωστο η οχι- ειναι μια "λυση".

περίεργος

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από περίεργος »

Αν υπάρχουν μάρτυρες, υποβάλλεις μέσω μονάδας, μυνητήριο αναφορά προς το Εισαγγελέα του Στρατοδικείου Ξάνθης, για το έγκλημα της εξύβρισης κατωτέρου κατά τον ΣΠΚ. Είναι υποχρεωμένος να διαβιβάσει την αναφορά, εντός τριών ημερών, άλλως διαπράττει αυτόφωρο έγκλημα με συνεργάτη τον Αξκο 1ου Γραφείου.
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Palioseira »

Αρχισε να στελνεις εμαιλ στην ηγεσια του ΓΕΣ !
Άβαταρ μέλους
hermes
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 10, 2006 9:50 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από hermes »

Απίθανα πράγματα. Είναι δυνατόν να βγαίνεις και να λες ότι ο διοικητής σου σας κακομεταχειρίστηκε;
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Palioseira »

hermes έγραψε:Απίθανα πράγματα. Είναι δυνατόν να βγαίνεις και να λες ότι ο διοικητής σου σας κακομεταχειρίστηκε;


Που ειναι το απιθανο ; Στο να το πεις ή στις ***** που κανει αυτος;
Άβαταρ μέλους
hermes
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 10, 2006 9:50 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από hermes »

Insomniac έγραψε:
Που ειναι το απιθανο ; Στο να το πεις ή στις ******* Που κανει αυτος;


Όταν είσαι στρατιωτικός πρέπει να υπομένεις τα πάντα. Και την πεινά και την ταλαιπωρία. Αν δεν μπορείς, φεύγεις. Τι νομίζετε ορισμένοι ότι είναι ο στρατός, πανεπιστήμιο να κάνει ο καθένας ότι θέλει ή δημόσια υπηρεσία που οι υπάλληλοι πατάνε το πόδι τους στην υπηρεσία μια ώρα αργότερα, ξύνονται μέχρι τις 12 και στις 2 την κοπανάνε;

Στον πόλεμο τι θα κάνετε; Θα λέτε δεν πολεμάω γιατί πεινάω, δεν κάνω αυτό το δρομολόγιο γιατί φοβάμαι το ρίσκο ή δεν περπατάω μεγάλες αποστάσεις γιατί είμαι αρματιστής; Έλεος. Και μετά λέμε γιατί πάμε κατά διαόλου.

Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Palioseira »

hermes έγραψε:
Insomniac έγραψε:
Που ειναι το απιθανο ; Στο να το πεις ή στις ******* Που κανει αυτος;


Όταν είσαι στρατιωτικός πρέπει να υπομένεις τα πάντα. Και την πεινά και την ταλαιπωρία. Αν δεν μπορείς, φεύγεις. Τι νομίζετε ορισμένοι ότι είναι ο στρατός, πανεπιστήμιο να κάνει ο καθένας ότι θέλει ή δημόσια υπηρεσία που οι υπάλληλοι πατάνε το πόδι τους στην υπηρεσία μια ώρα αργότερα, ξύνονται μέχρι τις 12 και στις 2 την κοπανάνε;

Στον πόλεμο τι θα κάνετε; Θα λέτε δεν πολεμάω γιατί πεινάω, δεν κάνω αυτό το δρομολόγιο γιατί φοβάμαι το ρίσκο ή δεν περπατάω μεγάλες αποστάσεις γιατί είμαι αρματιστής; Έλεος. Και μετά λέμε γιατί πάμε κατά διαόλου.



Οι στερησεις και οι δυσκολιες καμμια σχεση δεν εχουν να κανουν με υβρες για οικογενεια και θρησκεια. Διαφωνεις και σε αυτο μηπως;
Άβαταρ μέλους
KYNIGOSDK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 1:57 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από KYNIGOSDK »

hermes έγραψε:
Insomniac έγραψε:
Που ειναι το απιθανο ; Στο να το πεις ή στις ******* Που κανει αυτος;


Όταν είσαι στρατιωτικός πρέπει να υπομένεις τα πάντα. Και την πεινά και την ταλαιπωρία. Αν δεν μπορείς, φεύγεις. Τι νομίζετε ορισμένοι ότι είναι ο στρατός, πανεπιστήμιο να κάνει ο καθένας ότι θέλει ή δημόσια υπηρεσία που οι υπάλληλοι πατάνε το πόδι τους στην υπηρεσία μια ώρα αργότερα, ξύνονται μέχρι τις 12 και στις 2 την κοπανάνε;

Στον πόλεμο τι θα κάνετε; Θα λέτε δεν πολεμάω γιατί πεινάω, δεν κάνω αυτό το δρομολόγιο γιατί φοβάμαι το ρίσκο ή δεν περπατάω μεγάλες αποστάσεις γιατί είμαι αρματιστής; Έλεος. Και μετά λέμε γιατί πάμε κατά διαόλου.

Πολυ σωστος ετσι ειναι τι πραγματα ειναι αυτα στο στρατο ειστε και μαλιστα στελεχοι αν εσεις αντιδρατε ετσι τοτε ο φανταρος τι πρεπει να κανει να αυτοκτονισει. Αν εισαστε σε μια δουλεια εκτος στο εργοστασιο και ο προισταμενος Σας εκραζε τι θα κανατε θα τον ανεχοσασταν η οχι; ΕικόναΠου να εισασταν στην 12 εμα που ημουν εγω και τα στελεχοι εκαναν και αποψιλωσει. Γιαυτο και ο στρατος διαληθηκε και εγινε κολεγιοΕικόναΕικόνα
MANA

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από MANA »

o γιος μου θα υπηρετησει σε αυτη τη μοναδα που ο δοιηκητης βριζει και συμπεριφερεται απαραδεκτα και φασιστικα το καλο που του θελω ειναι να ηρεμησει γιατι δεν εχει δει μαλλον μανα θυμωμενη οταν της πειραζουν το παιδι οσο για οσους πιστευουν οτι στο στρατο πρεπει να τα δεχονται ολα μαλλον βλεπουν την ζωη τους στραβα ειναι ατομα κομπλεξικα που δεν μπορουν με την προσωπικοτητα τους να σταθουν στην ζωη τους και πιανονται απο την εξουσια και βγαζουν αποθυμενα και επιβεβαιωνονται με αυτο το τροπο
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Palioseira »

MANA έγραψε:o γιος μου θα υπηρετησει σε αυτη τη μοναδα που ο δοιηκητης βριζει και συμπεριφερεται απαραδεκτα και φασιστικα το καλο που του θελω ειναι να ηρεμησει γιατι δεν εχει δει μαλλον μανα θυμωμενη οταν της πειραζουν το παιδι οσο για οσους πιστευουν οτι στο στρατο πρεπει να τα δεχονται ολα μαλλον βλεπουν την ζωη τους στραβα ειναι ατομα κομπλεξικα που δεν μπορουν με την προσωπικοτητα τους να σταθουν στην ζωη τους και πιανονται απο την εξουσια και βγαζουν αποθυμενα και επιβεβαιωνονται με αυτο το τροπο


Ετσι μπραβο ! Θα περιμενουμε νεα σου απο τον γιο.

Αλλο Στρατος (κι εγω τον γιο μου 24/10 τον πηγα) και αλλο κατι αλλο που θελουν μερικοι ετσω ελαχιστοι

ΜΑΝΑ

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από ΜΑΝΑ »

Το παιδι σου περναει καλα; αν υπαρχει προβλημα να μιλησουμε ισως και με αλλους γονεις και να κανουμε κατι συντονισμενα γιατι ο καθενας μονος του δεν θα καταφερει οτι ολοι μαζι αλλωστε οτι γινει να γινει για ολα τα παιδια ( αποψη μου βεβαια)
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την 50 ΕΜΑ

Δημοσίευση από Palioseira »

ΜΑΝΑ έγραψε:Το παιδι σου περναει καλα; Αν υπαρχει προβλημα να μιλησουμε ισως και με αλλους γονεις και να κανουμε κατι συντονισμενα γιατι ο καθενας μονος του δεν θα καταφερει οτι ολοι μαζι αλλωστε οτι γινει να γινει για ολα τα παιδια (αποψη μου βεβαια)


Αν εννοεις τον δικο μου δεν ειναι εκει. Αυριο παει Μυτιληνη

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες