Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
spartan_warrior

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από spartan_warrior »

Όχι, αλλά ένας γιατρός που είχα πάει γιατί όταν ανέπνεα άκουγα κάτι σαν γουργουρητό, μου είπε ότι έχω βρογχίτιδα από συνδυασμό κρυολογήματος και καπνίσματος. Λέει ότι αυτό συνήθως περνάει μόνο του. Αλλά αν δεν έχει περάσει μέχρι τον Αύγουστο που μπαίνω... Γι' αυτό ρωτάω.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

spartan_warrior έγραψε:Όχι, αλλά ένας γιατρός που είχα πάει γιατί όταν ανέπνεα άκουγα κάτι σαν γουργουρητό,μου είπε ότι έχω βρογχίτιδα από συνδυασμό κρυολογήματος και καπνίσματος. Λέει ότι αυτό συνήθως περνάει μόνο του. Αλλά αν δεν έχει περάσει μέχρι τον Αύγουστο που μπαίνω... Γι' αυτό ρωτάω.


Να το προσέχεις πολύ αυτό γιατί μπορεί μετά απο χρόνια να σου δημιουργήσει πρόβλημα όπως συνέβη στη μητέρα μου.
spartan_warrior

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από spartan_warrior »

Τι εννοείς;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Υπάρχει περίπτωση αν δεν κόψεις το κάπνισμα να σου ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα στο μέλλον και να σου δημιουργήσει δύσπνοια.

Αυτό είχε πάθει η μητέρα μου πριν 4 χρόνια και έκτοτε δεν καπνίζει, αφού πρώτα πέρασε ειδική αγωγή με αναπνευστήρα-οξυγόνο. Και φυσικά τώρα δεν πρέπει να κάνει πολλές εργασίες γιατί ένα μικρό μέρος του αριστερού της πνεύμονα καταστράφηκε και δεν μπορεί να αναπνεύσει φυσιολογικά

Γι'αυτό καλύτερα κόψε το τσιγάρο.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
evritis309
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 8:44 pm
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από evritis309 »

Αν δεν έχετε πειστεί ήδη από καμιά φωτογραφία πνεύμονα καπνιστή, ακούστε τον Νάσσο.
spartan_warrior

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από spartan_warrior »

Ναι ρε παιδιά, ξέρω τι κακό κάνω στον εαυτό μου και έχω σκοπό να το κόψω. Αλλά θέλει το χρόνο του. Πάντως ο γιατρός που πήγα μου είπε ότι δεν είναι κάτι το σοβαρό. Απλώς ρωτάω αν έχετε ακούσει περιπτώσεις φαντάρων που βγήκαν Ι2 από ανάλογη περίπτωση.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

spartan_warrior έγραψε:Ναι ρε παιδιά, ξέρω τι κακό κάνω στον εαυτό μου και έχω σκοπό να το κόψω. Αλλά θέλει το χρόνο του. Πάντως ο γιατρός που πήγα μου είπε ότι δεν είναι κάτι το σοβαρό. Απλώς ρωτάω αν έχετε ακούσει περιπτώσεις φαντάρων που βγήκαν Ι2 από ανάλογη περίπτωση.


Πρώτη φορά το ακούω.

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα όσον αφορά την κρίση της σωματικής ικανότητας.

Γιωργος

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιωργος »

Παιδιά οσοι δε πηγατε ειδικες δυναμεις και το θελετε κιολας περα απο τα μορια θα το απομυθοποιησετε. Δεν χρειαζεται να σαι ο σταλονε αν και καλο ειναι την μερα που χεις να ανεβεις κανα κορυλοφο (για οσους υπηρετησαν δραμα μια ανηφορια ως το λοφο πανω απο το στρατοπεδο) Να μη κανεις ενα πακετο το βραδυ και δεν χρειαζεται να σαι δρομεας η αθληταρας λιγο ψυχουλα Να χεις και να μην εισαι εντελως παρταλι. Το καθημερινο τρεξιμο στη μοιρα ενα 20λεπτο με Μισαωρακι ειναι κ καλο θα σας κανει κ οσοι καπνιζετε πολυ να το μειωσετε ισως να μη σας τραβαη τοσο. Κατα τα αλλα το πιο πιθανο ειναι να μπειτε μη καπνιστες Στα λοκ και να βγειτε καπνιστες Ειδικα προς το τελος. Μιλαω απο προσωπικη πειρα μπηκα χωρις να καπνιζω και απο την βαρεμαρα στο τελος και Το ειδος της ειδικοτητας (οδηγος) εφτασα απο τα 2-3 τσιγαρα τρακα στα 2 πακετα. Εχει κανα χρονο που απολυθηκα και το κοψα ομως τωρα. Επομενως καλη θητεια και μην αποσχολειτε το κεφαλι σας με τετοιες λεπτομερειες ειναι το τελευταιο το καπνισμα που θα σας προκαλεσει προβλημα στα λοκ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης