Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tzikass »

ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΖΟΡΙΣΕΙ ΣΤΑ ΛΟΚ 4-5 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΣΚΟΥΡΑ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Θα σου συνιστούσα να το κόψεις γιατί από το άγχος μπορεί να καπνίσεις 1-2 πακέτα.

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Νασσο και εγω το ιδιο προβλημα εχω! φοβαμαι οτι μπορει να μη μπορεσω να ανταπεξελθω στις απαιτησεις με το τσιγαρο! υπαρχει περιπτωση να κοπω; εχω ακομα ενα χρονο μπροστα μου για να μπω στρατο! θα επρεπε αυτο να με αγχωνει; καπνιζω 4 χρονια αλλα περπαταω αρκετα χιλιομετρα την ημερα! στο τρεξιμο ζοριζομαι μετα απο 7-8 χιλιομετρα! θα πρεπει να το κοψω;
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 27, 2008 7:27 am
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Δεν θα σας κόψουν κιόλας γι αυτό, αλλά καλύτερα να το κόψετε γιατί όσο να ναι θα σας ζορίσει στο τρεξιμό και γενικά στο όλο πρόγραμμα μιας μοίρας καταδρομών.
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ-Ι ΜΑΚ
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από πειραιωτης »

G21ath μπορει λογου υψους να μη σε κοψουν, αλλα λογο σωματικης διαπλασης μπορει! Εγω αν παω μπορει να κοπω λογο του καπνισματος(γιατι δε πιστευω να υπαρχουν πολυ καταδρομεις που να καπνιζουν! )! Δε θα με διωξουν αλλα θα με αναγκασουν να κοπω μονος μου κανοντας μου ψυχολογικο πολεμο! Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειδικα στην αρχη θα μενω πολυ πισω απο τους αλλους στο τρεξιμο!
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tzikass »

Ξερω οτι δεν σε κοβουν λογω καπνισματος ξερω ατομα που καπνιζουν και ειναι στα λοκ! Και εγω καπνιζω αλλα 20 λεπτα τα τρεχω για την πλακα μου. Αλλιως αν ηταν ετσι τι να κανουμε και εμεις δεν γεννιομαστε κομμαντο και φυσικα δεν πας και στα ουκ! ! δεν λεω η αντοχη παιζει μεγαλο ρολο! Αλλα ποιο πολυ να εχεις μεγαλη υπομονη!
g21ath
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 6:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: ΣΤΡΑΤΟΣ
Επάγγελμα: ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από g21ath »

φιλαρακο μην το σκεφτεσαι καθολου και γω καπνιζα, και καπνιζω(δυστηχως), αλλα εκει δεν ειχα κανενα προβλημα μπορει να πηγαιναμε για μπαλα με φιλους και να τα παιζα σε 5 λεπτα αλλα στα του στρατου ειμουν αρχηγος μην με ρωτησεις πως δεν ξερω , ισως ψυχολογια , ισως επειδη γουσταρα πολυ τι να σου πω.

μην μασατε οσοι θελετε(πραγματικα) να πατε το ειπαμε και παραπανω ειναι θεμα ψυχης και πολλοι απο μας την εχουμε και δεν το ξερουμε κιολας.

αλλωστε το λεει και μονο του ο τολμων νικα.

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από πειραιωτης »

G21ath εχεις δικιο σε Αυτο που λες. Ο τολμων νικα ειναι το εμβλημα τους! Τωρα που ειπες οτι οσοι θελουμε πραγματικα μπορουμε, μου ηρθε ενα ρητο που μου ελεγε ο θειος οταν ημουν μικρος και ηταν εκπαιδευτης στα λοκ ! "ΕΛΑΤΕ ΕΣΕΙς ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ"!
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Rafale »

Βαση διαταγης μονιμης ισχυος απαγορευεται σε κψμ μαγειρια κλπ δηλ σε κλειστους χωρους. Οι μοναδες σχηματισμοι υπομοναδες καθοριζουν ειδικο χωρο με καταλληλου εμβαδου κλπ. Αν δεν πληρουνται οι προυποθεσεις το καπνισμα απαγορευεται παντελως
ΔΕΑ

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΔΕΑ »

Πρακτικά δεν ισχύει όμως, καπνίζεις "σχεδον" παντού.

ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Μακαρι γιατι χωρις τσιγαρο δεν παλεβεται
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Καλα κοψανε το καπνισμα κι απο το ΚΨΜ; Και μετα αναρωτιουνται γιατι εχουνε αυτοκτονιες. Βεβαια δε θα πρεπε να ισχυουν κατι τετοια φαινομενα Ειδ δυναμεις αλλα...

Εμενα το μονο μου αγχος δεν ειναι αν απαγορευεται (θα καταληγεις να καπνιζεις παντου) αλλα αν θα ειχα προβλημα στη γυμναστικη... Αλλα ΟΚ στη χειροτερη καπνιζες 2 μαρλμπορο τα σκληρα τα κοκκινα (οχι τις μπιπ-ιες τα λαιτς) κατα τις 6-6.30 και 7 η ωρα φευγαμε πεταδην για κορυφη Κορυλοβου 4χλμ μακρια (υψος καμια 200-300μ πανω απ το στρατοπεδο στη Δραμα) και πισω. Κανενα προβλημα αν και Κατι εποπια που πινανε στα κλαμπακια Της Δραμας μεχρι αργα την προηγουμενη, τα παιζανε λιγο...

Τσιγαρα παντου λοιπον (αν και οπωσδηποτε δεν ειναι μαγκια), ΚΨΜ, εννοειτε, στο προαυλιο του λοχου,μεσα στο λοχο, εξω απ το διοικητηριο και οπωσδηποτε οπωσδηποτε σκοπετο... Στο οποιο (αν και δε θελω να σε ξεψαρωσω απο τωρα Εικόνα) εσκαγες μεχρι και με την εξαρτηση μαχης πληρως προσαρμοσμενη για σκοπετο διακοπετο: Εμπροσθεν αριστερος γυλιο: Κινητο τηλ (απαγορευοταν να εχεις εντος στρατοπεδου Ε ΜΚ), εμπροθεν και ανωθεν γυλιος: Πακετο μαρλμπορο, όπισθεν αριστερος γυλιος: Κοκα κολα, όπισθεν, δεξιος γυλιος, κρουασαν, όπισθεν κεντρικος γυλιος: Περιοδικο! Μεχρι και μικρο περιοδικο μπορεις να χωρεσεις.

Ρεντινα θυμαμαι νεο να καπνιζει στην εισοδο της ταξιαρχιας και να σκαει απο το παραθυρο απο πανω του Υποστρατηγος που Εκανε επιθεωρηση.400000μερες φυλακη Το γίδι!

Και φυσικα στην πενηνταρα και αλλες τετοιες ασκησεις καπνιζεις ανετα αν και απαγορευεται...

spartan_warrior

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από spartan_warrior »

Υπάρχει περίπτωση λόγω τσιγάρου, να φανεί στην ακτινογραφία θώρακος, και να με βγάλουν Ι2;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κάπνισμα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

spartan_warrior έγραψε:Υπάρχει περίπτωση λόγω τσιγάρου, να φανεί στην ακτινογραφία θώρακος, και να με βγάλουν Ι2;


Γιατί σου είπε κανένας ότι στις ειδικές δυνάμεις δεν κατατάσσονται καπνιστές;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης