Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα. Ειμαι απο επαρχια και ζητω τις γνωσεις σας. Μηπως ξερει κανενας να μου πει πως θα παω απο κεντρο (Συνταγμα) στο στρ. Νοσοκομειο της Παλαιας Πεντελης 414 ΣΝΕΝ.
Ευχαριστω για τον χρονο σας.
mila82
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από mila82 »

newby έγραψε:Καλησπερα. Ειμαι απο επαρχια και ζητω τις γνωσεις σας. Μηπως ξερει κανενας να μου πει πως θα παω απο κεντρο (Συνταγμα) στο στρ. Νοσοκομειο της Παλαιας Πεντελης 414 ΣΝΕΝ.
Ευχαριστω για τον χρονο σας.


λοιπον απο συνταγμα θα μπορουσες να παρεις το μετρο να βγεις χαλανδρι, στο χαλανδρι εξω ακριβως απο το μετρο φευγει το λεωφορειο 426 στις 07:00 και το 451Β που πανε στην πυλη του 414 ΣΝΕΝ.(ΤΟ 426 ΦΤΑΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ)

ΕΠΕΙΔΗ ομως το μετρο κανει εργα πριν το χαλανδρι αναγκαστικα μολις φτασεις Εθνικη Αμυνα θα βγεις και θα επιβιβαστεις στο λεωφορειο εξπρες Χ5 06:05 που σε παει στο σταθμο χαλανδρι. Μετα κανονικα το λεωφορειο που παει πεντελη.

ratatoulis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 934
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 10:26 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από ratatoulis »

mikaela έγραψε:
newby έγραψε:Καλησπερα. Ειμαι απο επαρχια και ζητω τις γνωσεις σας. Μηπως ξερει κανενας να μου πει πως θα παω απο κεντρο (Συνταγμα) στο στρ. Νοσοκομειο της Παλαιας Πεντελης 414 ΣΝΕΝ.
Ευχαριστω για τον χρονο σας.


λοιπον απο συνταγμα θα μπορουσες να παρεις το μετρο να βγεις χαλανδρι, στο χαλανδρι εξω ακριβως απο το μετρο φευγει το λεωφορειο 426 στις 07:00 και το 451Β που πανε στην πυλη του 414 ΣΝΕΝ.(ΤΟ 426 ΦΤΑΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ)

ΕΠΕΙΔΗ ομως το μετρο κανει εργα πριν το χαλανδρι αναγκαστικα μολις φτασεις Εθνικη Αμυνα θα βγεις και θα επιβιβαστεις στο λεωφορειο εξπρες Χ5 06:05 που σε παει στο σταθμο χαλανδι. Μετα κανονικα το λεωφορειο που παει πεντελη.

ετσι θα κανω εγω. Το εψαξα αρκετα. Αν καποιος εχει αλλη λυση ας μας πει γιατι και εγω απο νησι ειμαι!
άλλος τρόπος είναι μέχρι κηφισιά με τον ηλεκτρικό και από εκεί ταξί στο 414 δεν νομίζω να κάνει έργα ο ηλεκτρικός σωστά; Πάντως αν πάτε με τον τρόπο που σας πρότεινα εγώ όσα γράψει το ταξίμετρο τόσα θα δώσετε μην σας ζητήσουν παραπάνω και την πατήσετεΕικόνα

mila82
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από mila82 »

Ο ηλεκτρικος ειναι πιο αργος και απο την καθυστερηση!
απο συνταγμα παιρνει το μετρο και παει γρηγοροτερα.

Paola
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2009 7:20 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από Paola »

Καλημέρα να ρωτησω ποση ωρα κανει το λεωφορειο απο το σταθμο Χαλανδρίου το 426 ή το 451Β για το 414 ΣΝ; Ευχαριστω!Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Από 25 - 30 μέχρι 40 - 45 λεπτά ανάλογα με την κίνηση στους δρόμους (που συνήθως είναι πυκνή)
ratatoulis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 934
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 10:26 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από ratatoulis »

mikaela έγραψε:Ο ηλεκτρικος ειναι πιο αργος και απο την καθυστερηση!
απο συνταγμα παιρνει το μετρο και παει γρηγοροτερα.

με τα νέα έργα που κάνανε δεν είναι αργός, αλλα να το πάρεις από πειραιά ναι θα κάνει 50 λεπτά να φτάσει κηφισιά, αλλα τι νόημα έχει; Λιγότερη ταλαιπωρία σε σχέση με τα λεωφορεία και την κίνηση, φτάνεις εκεί και μετά παίρνεις το ταξί σου και φεύγεις και σε αφήνει ακριβώς έξω εγώ προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα να πάρω λεωφορείο, και το metro δεν πάει κηφισιά πληροφοριακά στο λέωΕικόναΕικόναΕικόνα

ratatoulis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 934
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 10:26 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από ratatoulis »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Από 25 - 30 μέχρι 40 - 45 λεπτά ανάλογα με την κίνηση στους δρόμους (που συνήθως είναι πυκνή)
πρωί πρωί κάνα 30 λεπτό περίπου συνήθως δεν έχει κίνηση πριν τις 7

mila82
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από mila82 »

roditiis_1988 έγραψε:
mikaela έγραψε:Ο ηλεκτρικος ειναι πιο αργος και απο την καθυστερηση!
απο συνταγμα παιρνει το μετρο και παει γρηγοροτερα.

με τα νέα έργα που κάνανε δεν είναι αργός, αλλα να το πάρεις από πειραιά ναι θα κάνει 50 λεπτά να φτάσει κηφισιά, αλλα τι νόημα έχει; Λιγότερη ταλαιπωρία σε σχέση με τα λεωφορεία και την κίνηση, φτάνεις εκεί και μετά παίρνεις το ταξί σου και φεύγεις και σε αφήνει ακριβώς έξω εγώ προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα να πάρω λεωφορείο, και το metro δεν πάει κηφισιά πληροφοριακά στο λέωΕικόναΕικόναΕικόνα



ειπα εγω οτι παει το μετρο κηφησια; Μην μπερδευεις αυτα που γραφω!
εγω μιλαω για την γραμμη 3 του μετρο που παει εθνικη αμυνα ροδιτη!
απο συνταγμα δεν περναει ο ηλεκτρικος παλι μετεπιβιβαση εχει.
εγω παντως το βρισκω τρελο να μπω απο δαφνη και να παω κηφησια και μετα για πεντελη...

Anonymous

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Σας παρακαλω μπορειτε να μου δωσετε μια σαφη απαντηση. Εμαθα και εγω για τα εργα που γινονται. Για να ειμαστε δηλαδη απο το συνταγμα στο νοσοκομειο τι ωρα πρεπει να φυγω απο συνταγμα. Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας. Υπαρχουν πολλοι σαν εμενα που δεν γνωριζουν.
mila82
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από mila82 »

newby έγραψε:Σας παρακαλω μπορειτε να μου δωσετε μια σαφη απαντηση. Εμαθα και εγω για τα εργα που γινονται. Για να ειμαστε δηλαδη απο το συνταγμα στο νοσοκομειο τι ωρα πρεπει να φυγω απο συνταγμα. Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας. Υπαρχουν πολλοι σαν εμενα που δεν γνωριζουν.


απο το μετρο "συνταγμα" περναει 05:35,05:43,05:50. Κανει 10 λεπτα για εθνικη αμυνα. Στην εθνικη αμυνα φευγει το λεωφορειο εξπρες Χ5 στις 06:10,06:25,06:40 δεν μπορω να βρω ποση ωρα διαρκει αυτο το δρομολογιο ομως δεν νομιζω να διαρκει πολυ γιατι απλα ενωνει την εθνικη αμυνα με το χαλανδρι (απο μετρο σε μετρο) λογω εργων και δεν εχει ενδιαμεσες στασεις. Στις 06:30 και στις 07:00 φευγει το 426 απο χαλανδρι (σταση μετρο) για πεντελη. Διαλεξε τις ωρες που θες. Εγω πχ επιλεγω συνταγμα 05:43, Χ5 στις 06:10 και μετα οποιο απο το 426 προλαβω. Το 426 κανει περιπου 30-35 λεπτα για το νοσοκομειο.
ratatoulis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 934
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 10:26 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από ratatoulis »

mikaela έγραψε:
roditiis_1988 έγραψε:
mikaela έγραψε:Ο ηλεκτρικος ειναι πιο αργος και απο την καθυστερηση!
απο συνταγμα παιρνει το μετρο και παει γρηγοροτερα.

με τα νέα έργα που κάνανε δεν είναι αργός, αλλα να το πάρεις από πειραιά ναι θα κάνει 50 λεπτά να φτάσει κηφισιά, αλλα τι νόημα έχει; Λιγότερη ταλαιπωρία σε σχέση με τα λεωφορεία και την κίνηση, φτάνεις εκεί και μετά παίρνεις το ταξί σου και φεύγεις και σε αφήνει ακριβώς έξω εγώ προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα να πάρω λεωφορείο, και το metro δεν πάει κηφισιά πληροφοριακά στο λέωΕικόναΕικόναΕικόνα



ειπα εγω οτι παει το μετρο κηφησια; Μην μπερδευεις αυτα που γραφω!
εγω μιλαω για την γραμμη 3 του μετρο που παει εθνικη αμυνα ροδιτη!
απο συνταγμα δεν περναει ο ηλεκτρικος παλι μετεπιβιβαση εχει.
εγω παντως το βρισκω τρελο να μπω απο δαφνη και να παω κηφησια και μετα για πεντελη...
ωραιες λυσεις βρισκεις εσυ! Και κοροιδευεις και απο πανω!
έτσι όπως το είπες αυτό καταλαβαίνει κάποιος αλλα εγώ προφανώς αναφερόμουν σε άτομα που έχουν πιο κοντύλι λύση τον ηλεκτρικό βγαίνουν κηφισιά και άμεσος πεντέλη και ναι για κάποιον που δεν είναι από αθηνα είναι η καλύτερη λύση απ το να μπλέξει με λεωφορεία με κινίνη και όλα τα λοιπά.

mila82
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από mila82 »

roditiis_1988 έγραψε:
mikaela έγραψε:
roditiis_1988 έγραψε:
mikaela έγραψε:Ο ηλεκτρικος ειναι πιο αργος και απο την καθυστερηση!
απο συνταγμα παιρνει το μετρο και παει γρηγοροτερα.

με τα νέα έργα που κάνανε δεν είναι αργός, αλλα να το πάρεις από πειραιά ναι θα κάνει 50 λεπτά να φτάσει κηφισιά, αλλα τι νόημα έχει; Λιγότερη ταλαιπωρία σε σχέση με τα λεωφορεία και την κίνηση, φτάνεις εκεί και μετά παίρνεις το ταξί σου και φεύγεις και σε αφήνει ακριβώς έξω εγώ προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα να πάρω λεωφορείο, και το metro δεν πάει κηφισιά πληροφοριακά στο λέωΕικόναΕικόναΕικόνα



ειπα εγω οτι παει το μετρο κηφησια; Μην μπερδευεις αυτα που γραφω!
εγω μιλαω για την γραμμη 3 του μετρο που παει εθνικη αμυνα ροδιτη!
απο συνταγμα δεν περναει ο ηλεκτρικος παλι μετεπιβιβαση εχει.
εγω παντως το βρισκω τρελο να μπω απο δαφνη και να παω κηφησια και μετα για πεντελη...

έτσι όπως το είπες αυτό καταλαβαίνει κάποιος αλλα εγώ προφανώς αναφερόμουν σε άτομα που έχουν πιο κοντύλι λύση τον ηλεκτρικό βγαίνουν κηφισιά και άμεσος πεντέλη και ναι για κάποιον που δεν είναι από αθηνα είναι η καλύτερη λύση απ το να μπλέξει με λεωφορεία με κινίνη και όλα τα λοιπά.



το ατομο που ρωτησε ενδιαφεροταν απο συνταγμα!
προφανως δεν διαβαζεις καλα τα ποστς
mila82
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από mila82 »

mila82 έγραψε:
newby έγραψε:Σας παρακαλω μπορειτε να μου δωσετε μια σαφη απαντηση. Εμαθα και εγω για τα εργα που γινονται. Για να ειμαστε δηλαδη απο το συνταγμα στο νοσοκομειο τι ωρα πρεπει να φυγω απο συνταγμα. Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας. Υπαρχουν πολλοι σαν εμενα που δεν γνωριζουν.


απο το μετρο "συνταγμα" περναει 05:35,05:43,05:50 προς χαλανδρι. Κανει 18 λεπτα. Στις 06:30 και στις 07:00 φευγει το 426 απο χαλανδρι (σταση μετρο) για πεντελη. Διαλεξε τις ωρες που θες. Το 426 κανει περιπου 30-35 λεπτα για το νοσοκομειο.
Anonymous

Πως πάω από Σύνταγμα προς 414ΣΝ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Καλη επιτυχια να εχουμε!:)
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες