Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Leukopyrgitis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2007 3:06 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Leukopyrgitis »

Απ'ό, τι καταλαβαίνω, το 32ο Τάγμα Πεζοναυτών έχει αναδιοργανωθεί ως τάγμα πεζικού και δεν συγκαταλέγεται πια στις Ειδικές Δυνάμεις. Αυτό σημαίνει ότι πλέον δεν μπορεί κληρωτός να αιτηθεί για πεζοναύτης;

Ποιος έχει υπηρετήσει Πεζοναύτης; Πώς ήταν;

Ευχαριστώ παιδία.

Leukopyrgitis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2007 3:06 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Leukopyrgitis »

Άρα μπορούμε ακόμη να επιλέξουμε Πεζοναύτες, ακόμη κι αν δεν θεωρούνται πλέον ΕΔ;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Nassos »

Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι ότι πλέον οι Πεζοναύτες θα στεγάζονται και θα εκπαιδεύονται στις εγκαταστάσεις του ΚΕΤΘ Αυλώνα.
Leukopyrgitis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2007 3:06 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Leukopyrgitis »

Αν καταλαβαίνω σωστά, είναι ακόμη δυνατό έως το τέλος του 2007, αλλά μετά όχι.(Μ'άλλα λόγια, η σειρά Νοεμβρίου θα είναι η τελευταία που θα έχει την επιλογή.)

Εγώ δυστυχώς μπαίνω Φεβρουάριο, εφόσον διακοπεί η αναβολή μου (έχω δώσει ήδη χαρτιά, δεν έχω πάρει ακόμη απάντηση). Το παλιό μου δελτίο έλεγε ΥΕΑ (ΠΒ), αλλά βέβαια πήρα αναβολή και ποιος ξέρει όμως τι θα λέει το καινούριο.

...
Anonymous

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Anonymous »

Μια μικρη διορθωση - μεχρι το τελος του 2007 θα μπορουν να δηλώσουν για πεζοναυτες οσοι εχουν παει ηδη σε αλλα ΚΕΝ. Στη στρατολογία θα μπορείς να δηλώσεις για πεζονάυτης και αργότερα (αλλα αφου εκανες ηδη τα χαρτια σου και μπαίνεις 2008 δεν σε επηρεάζει εσένα).

Καλη θητεία λοιπόν.

Leukopyrgitis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2007 3:06 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Leukopyrgitis »

Ναι, πάνε χρόνια που πέρασα περιοδεύων. :) Ευχαριστώ.
Black Hawk

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Black Hawk »

Παιδιά καλημέρα.. Να ρωτήσω κάτι; Μου ήρθε το χαρτί για δυνάμεις Πεζοναυτών στο Βόλο... έμαθα οτι έχουν βγει απο τισ ειδικές δυνάμεισ... τι σημαίνει αυτο; δεν θα έχουν δηλαδη μπεέ ή ασκήσεις όμοιες με των ειδικών δυνάμεων; ευχαριστώ προκαταβολικα!!!

Γιωργος2
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Αύγ 28, 2007 5:33 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Γιωργος2 »

Και τελικα μου ηρθε το χαρτι σημερα το πρωι... κατατασομε στο 505 ταγμα Πεζοναυτων στον Βολο! Ειναι αληθεια οτι οι Πεζοναυτες εχουν βγει απο της Ειδικες Δυναμεις;
Anonymous

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Anonymous »

Το νοεμβριο μπαινω στο στρατο και ειχα δηλωσει κατα την διακοπη της αναβολης μου το σωμα των πεζοναυτων... τωρα μαθαινω οτι το συγκεκριμενο σωμα δεν συγκαταλεγεται στις ειδικες δυναμεις. Αυτο θα εχει επιπτωσεις στην εκπαιδευση; Διοτι αν ειναι του στυλ λουφα κλπ να ξερω να παω στα λοκ.
Πανος

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Πανος »

Την ιδια απορια εχω και γω... και εχω ξενερωσει
Κωνσταντινος

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

οι πεζοναυτεσ της τελευταιας ΕΣΣΟ του 07 θα παρουν τον πρασινο μπερε. Απο τον φλεβαρη θα ειναι πεζικο. Αυλωνα δεν παιζει να παει, δυσκολο, ακουγεται οτι θα κατσει Χαλκιδα. Ναι επιλεγεις ξεχωριστα πλεον τους πεζοναυτες. Γιωργο σειρα ειμαστε.
288 xalkida

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από 288 xalkida »

kalispera se olous.thelo na diloso oti oi pezonaytes mexri to 2001 me 2002 eixan mple mpere.apo tote kai meta exoun prasino.apo 1/1/2008 oi pezonaytes tha entassontai sto peziko.i teleutaia seira tou 2007 tha parei moria kanonika san eidikes dinameis.i ekpaideusi ton pezonauton kai genika ton eidikon dinameon perilambanei to triptixo skopia-skoupa-takos=filaki
Πανος

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Πανος »

καλησπερα απο Βολο. Οι πεζοναυτες τελικα θα παραμεινουν στις ειδικες δυναμεις για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον...
kotsos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 2:04 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από kotsos »

exoun hdh bgei Pano!!!apo thn epomenh esso 8a kukloforoun me jokey!!!xixixi

anyway oi pezonautes mporei na einai peziko alla akomh 8ewreitai epilekto swma!
Πανος

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Πανος »

Μας ειπε ο ταξιαρχος οτι για τα επομενα 2 χρονια θα παραμεινουν ως εχουτ ισως αργοτερα αλλαξει ο μπερες σε καφεπρασινος

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες