Κοριοί στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
m.p.
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 4:39 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από m.p. »

Ρε παιδια με τους κοριους τι γινεται στο στρατο; Ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα;
adrian
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 4:42 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από adrian »

Φιλε δεν ξερω και εγω 18 μαιου παρουσιαζομαι τριπολη πεζικο. Απο οτι ακουω ειναι τραγικα τα πραγματα οσο αφορα τους κοριους ελπιζω να υπερβαλουν λιγο. Αλλα οπως και να εχει θεμα συνηθειας ειναι. Εισαι και εσυ για να μπεις αυτες τις μερες.

Άβαταρ μέλους
m.p.
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 4:39 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από m.p. »

Εγω μπαινω αυγουστο. Απλα εχω ακουσει κι εγω πολλα γι αυτο το θεμα και λεω κατσε να κανω μια ερωτηση στο forum να δω τι γινεται... Εικόνα
adrian
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 4:42 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από adrian »

Ενταξει σιγουρα παιζουν φιλε με αλλα μην τρομοκρατησαι για φαγουρα μιλαμε τπτ παραπανω.
Anonymous

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Από ότι έχω ακούσει τα κρεββάτια έξω, λούσιμο με πετρέλαιο και κάψιμο είναι μια συνήθης τακτική για τους κοριούς. Πάντως μια κρεμούλα για τα χέρια χρήσιμη θα είναι
Anonymous

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Πώς κάνετε έτσι για τους κοριούς; Εδω είχαν βάλει ακόμα και στον Καραμανλή. Μειμαράκη, Παπανδρέου, Γράψα και σία...

Άβαταρ μέλους
m.p.
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 4:39 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από m.p. »

Χαχαχαχαχα! Σωστοοοοοοοοοοοος!Εικόνα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Το καλοκαίρι ναι είναι κάπως τραγικά. Σχεδόν κάθε μέρα πρέπει να τινάζονται οι κουβέρτες.

Πάντω πετρέλαιο εμείς δεν βάζαμε. Αντ'αυτού αφήναμε τα κρεβάτια έξω στον ήλιο.

Άβαταρ μέλους
m.p.
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 4:39 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από m.p. »

Καλη πληροφορια Νασο!Εικόνα Εμενα μου χουν πει πολλοι οτι ετσι και κοιμηθεις μεσα στο φακελο τη πατησες!(λογω κοριων) γι αυτο φαινεται πολλοι ρωτουν για σλιπινγκ μπαγκ ε;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μαγκες θα συμφωνησω με τον Νασσο.

Το καλοκαιρι ειναι 'περιεργα' τα πραγματα.

Παρ'ολα αυτα και εγω θυμαμαι οτι βγαζαμε τα κρεβατια εξω και πολλες φορες 'καιγαμε' τους κοριους με ταβλες.

Παντως μην τρελενεστε. Αλοιφουλες και εμβολια και ολα 'καλα'.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

m.p. έγραψε:Καλη πληροφορια Νασο!Εικόνα Εμενα μου χουν πει πολλοι οτι ετσι και κοιμηθεις μεσα στο φακελο τη πατησες!(λογω κοριων) γι αυτο φαινεται πολλοι ρωτουν για σλιπινγκ μπαγκ ε;



1) Εξαρτάται τι κρεβάτια θα συναντήσεις. Να ξέρεις ότι σε πολλές Μονάδες έχουν ακόμη κουβέρτες του 1960 (καφέ) αντί τις καινούργιες φιαοπράσινες ή και τις δύο. Αν τις τινάζεις το καλοκαίρι κάθε μέρα, δεν βάζεις τα άρβυλα πάνω στο σίδερο του κρεβατιού κλπ. Δεν θα αντιμετωπίσεις τέτοιες καταστάσεις. Παίζει να πέσεις και σε καταστάσεις να καίτε κουβέρτες.

Πάντως για να νιώσεις ασφαλής, πάρε και σπρέϋ για κοριούς. Επίσης να πλένεις όποτε μπορείς, εκτός και αν είναι εντολή Διοικητή Λόχου, το σίδερο με λίγο νερό. Και φυσικά πάντα να καθαρίζεται ο θάλαμος, κυρίως κάτω και πίσω από τους φοριαμούς.

2) Τον υπνόσακο τον αγοράζουν γιατί χειμώνα κάνει κρύο και είναι αλήθεια ότι ακόμη και 2 κουβέρτες δεν φτάνουν. Και αν χαλάσει η θέρμανση, ακόμη χειρότερα. Το καλοκαίρι βέβαια κοίτα να έχεις αναλόγων προδιαγραφών γιατί διαφορετικά θα κάνει μπάνιο στον ιδρώτα.

Πολλοί, ακόμη και εγώ, κοιμόμασταν με υπνόσακο και καλλυμένοι με τη κουβέρτα μέχρι το στήθος. Και δεν πάθαμε τίποτα.

Στη μονάδα μου ο θάλαμος των ΕΠΟΠ σπάνια καθαριζόταν και έτσι τσιμπιοντουσάν.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Απο κοριους τι παιζει στο στρατοπεδο; Πειτε καμια συμβουλη οχι μονο για κοριους αλλα γεννικα...
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

PrinCePanoSS έγραψε:Απο κοριους τι παιζει στο στρατοπεδο; Πειτε καμια συμβουλη οχι μονο για κοριους αλλα γεννικα...


2ΜΑΛ πολλους!
Δεν μπορεις να κανεις κατι.
Sleeping bag κλειστο φερμουαρ και ο θεος βοηθος.
Το καλοκαιρι θα κοιμαστε μαζι.
Ειδικα αν εισαι 3λόχο ή λόχο διοικήσεως.
Στο 1&2 δεν ειχε απ οτι θυμαμαι.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από fideas emk »

Ο κοριος ειναι φιλος σου. Αλλο; Αν δεν ειναι βγαζεις στρωμα απο το κρεβατι και κουβαλας κρεβατι (το σκελετο) εξω απο το λοχο και καψιμο. Αυτος ειναι και Ο λογος που δεν καθεσαι με στολη αγγαρειας και αρβυλα πανω στο κρεβατι. Εκτος κι αν παλιωσεις... Ή εισαι νέος και ωραιος Εικόνα. Οσο για Βαρατε περα απ'τα ΠΕΝ πιθανοτατα να κανεις και στη Δραμα αλλα... (μη τα ρωτατε ολα θα δειτε μεσα, δεν υπαρχει λογος να ψυριζεται τη μαιμου). ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fideas emk την Πέμ Ιούλ 15, 2010 4:56 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

EΜείς είχαμε κάψει αρκετές φορές τα κρεβάτιαΕικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης