Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
stratogavlos
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:01 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από stratogavlos »

οπιος γνωριζει ακριβες και μονο στοιχεια για απωχωρουντες επ. Οπ η και διοχθεντες ας μας απαντησει
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από tzovana18 »

Φευγουν παρα πολυ και ειδικα στης ειδικες δυναμεις απο κει γνωριζω μονο οσοι φευγουν γιατι και εγω επιλαχουσα εκει ειμαι στης ειδικες και μαθαινω νεοτερα μονο και μονο για την ρεντινα! Τωρα αμα τους διωχνουν δν νομιζω να το κανουν μονο με την ψυχολογικη πιεση μπορει να τους κανουν να φυγουν!
stratogavlos
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:01 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από stratogavlos »

Απ'οτι εμαθα στην προηγουμενη σειρα εγινε πολυ χαμος εφυγαν πολλα κοριτσακια που νομιζαν οτι ο στρατος ειναι σαν τους προσκοπους που πηγαιναν οταν ηταν λιγο πιο μικρα αλλες φυγαν γιατι εμαθαν οτι απαγορευετε να βαφονται και να γιαλιζουν τα νυχια τους εδω η αλλη της λεγαν οτι δεν πρεπει να εχει βαμενα τα νυχια και ρωτουσε αν μπορει να κανει μονο γαλλικο αφηστετα δεν ξερουν τι θελουν απο την ζωη τους και το κακο ειναι οτι μετα κλαινε και θελουν να φυγουν το καλο γι'αυτες ειναι οτι στον στρατο εχει πολλους μουν... λους και μπορει να περνα καλα ορισμενες λογο ενφανησεις αλλα υπαρχει πολυ προκαταληψει για της γυναικες και οχι αδικα αλλα καθαρα απο της πραξεις και τα λεγομενα τους
stratogavlos
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:01 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από stratogavlos »

Σιγουρα θα φυγουν ειδικα στης ειδικες δυναμεις να εισαι σιγουρη γι'αυτο
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από Nassos »

Αφού τους έλεγαν ότι θα πάρουν θέσεις γραφείου, τι περίμενες; Όσες ρώτησα αυτό μου έλεγαν. Οι "ψαγμένες" (ελέω αδελφών, συγγενών αξιωματικών) ήξεραν που βρίσκονται και σε κάποιες θα άκουγες και το "35 και φέτος".
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από tzovana18 »

Ναι το ξερω πως θα φυγουν πολλοι απο ειδικες δυναμεις αλλα μεχρι στιγμης οσοι εχουν φυγει ειναι αγορια... Οχι οι κοπελες αυτς που μπηκαν αξιζουν για ειδικες της ειχα στην οαδα μου με την ενοια δν αξιζουν το λεω γιατην αντοχη στα αθληματα δν μπορουσαν να κανουν ουτε μια ελξη οουτε το μιλι και πολλα αλλα, τελος παντων αυτες τωρα ειναι μεσα και εγω που τα Εβγαλα σουπερ ειμαι απε ξω πολλες γυναικες εχουν βαλει τα γυαλια σε αντρες γιατι ηθελαν να γινουν στρατιωτικοι παρα πολυ με την καρδια τους εγω παντα ηθελα να μπω στο στρατο και πιστευω οτι θα τα καταφερω γιατι εχω πολυ τσαγανο θεληση και πεισμα και αυτο μετραει παρα πολυ γιαιτ ο στρατος ειναι ενα μεγαλο σχολειο απο κει μαθαινεις παρα πολα για τον ευατο σου το ξεπερνας εκει που δν σου πηγαινε ο νους καταφερνεις οσα νομιζες οτι δν θα καταφερνες βλεπεις της αντοχες σου! Και εμενα αυτο με δελεαζει και μου αρεσει παρα πολυ Και για αυτο δηλωσα να παω στα αλεξιπτωτα!
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από tzovana18 »

Θελω να διορθωσω κατι εκει που λεω οτι [αξιζουν μερικες κοπελες ξεχασα να βαλω το δεν]! Οτι δεν αξιζουν που περασαν!
stratogavlos
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:01 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από stratogavlos »

Εχεις απολυτο δικαιο σε εμας οσες ηρθαν περσι ειχαν δηλωση την εξεις ειδικοτητα τεχνικος γραφεας αλλα να που της εριξαν στα δυσκολα και ιδει αρχισαν και κλαινε λες και ειναι μωρα και θελουν να φυγουν μετα απο ενα χρονω τι νομιζαν δεν μπορω να καταλαβω και ξερεις πιο ειναι το θεμα οτι εκοψαν θεσεις τζαμπα και βερεσε απο ατομα που το θελαν πραγματικα και μπορουσαν να προσφερουν
stratogavlos
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:01 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από stratogavlos »

tzovana18 έγραψε:ναι το ξερω πως θα φυγουν πολλοι απο ειδικες δυναμεις αλλα μεχρι στιγμης οσοι εχουν φυγει ειναι αγορια... οχι οι κοπελες αυτς που μπηκαν αξιζουν για ειδικες της ειχα στην οαδα μου με την ενοια δν αξιζουν το λεω γιατην αντοχη στα αθληματα δν μπορουσαν να κανουν ουτε μια ελξη οουτε το μιλι και πολλα αλλα, τελος παντων αυτες τωρα ειναι μεσα και εγω που τα Εβγαλα σουπερ ειμαι απε ξω πολλες γυναικες εχουν βαλει τα γυαλια σε αντρες γιατι ηθελαν να γινουν στρατιωτικοι παρα πολυ με την καρδια τους εγω παντα ηθελα να μπω στο στρατο και πιστευω οτι θα τα καταφερω γιατι εχω πολυ τσαγανο θεληση και πεισμα και αυτο μετραει παρα πολυ γιαιτ ο στρατος ειναι ενα μεγαλο σχολειο απο κει μαθαινεις παρα πολα για τον ευατο σου το ξεπερνας εκει που δν σου πηγαινε ο νους καταφερνεις οσα νομιζες οτι δν θα καταφερνες βλεπεις της αντοχες σου! Και εμενα αυτο με δελεαζει και μου αρεσει παρα πολυ Και για αυτο δηλωσα να παω στα αλεξιπτωτα!


Εχεις απολυτο δικαιο οταν υπηρετουσα στο αφγανισταν ειδα ιταλιδες που αξιζαν οσο και ενας αντρας και μην σου πω και περισσοτερο αλλα δεν εχουν ολες τετεια συνεστηματα για των στρατο
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από tzovana18 »

Αυτο ακριβως ειναι το γαμωτο στερουν την θεσει σε καποιον που πραγματικα το θελει με την ψυχη του, στεναχωριθηκα που δν περασα και ειμαι επιλαχων [η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια]μπορει να με καλεσουν και εμενα στην ρεντινα! Που λες εγω δν ηθελα δηλ ειδικοτητα καθησιου ηθελα μαχιμοι να ειμαι στο ποδι να λεω οτι κατι κανω που παιρνω αυτα τα χρηματα να ηδρωνω και να λεω οτι τα αξιζω ρε γαμωτο, τελειωσα στην σχολη μου μηχανικος οχηματων συστηματων και ηλεκτρολογιας μου αρεσε παρα πολυ και αυτο και το διαλεξα να σπουδασω αυτο το επαγγελμα για τον στρατο να εμπαινα με αυτη την ειδικοτητα αλλα που να ξερα... δυσκολα παιρνουν γυναικες σε τετοιες θεσεισ... Ισως γιατι Η Ελλάδα και οι Νατρες της δν ειναι ακομα ετοιμοι να αποδεχτουν γυναικες σε τετοιες θεσεις και αυτο με πληγωνει πολυ! Αλλα τι να κανεισ... Δν μπορεις να κανεις κατι και αλεξιπτωτα ηθελα οσο τιποτα να μπω και να κανω ππτωση οσο αυτο και αν αυτο ακουγεται παραξενο για καποιους αντρες!
Grecia
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Δευ Ιουν 09, 2008 4:27 pm
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από Grecia »

Εγω μια φορα δινω απο το 2005... Κ ακομη προσπαθω για μια θεση... Περσυ (2007)πιστευω οτι ηταν καλυτερα απο φετος(2008)... Καθε περσυ κ καλυτερο... Φετος(2009) ελπιζω η προκυρηξη να μην ειναι οπως περσυ...
Anonymous

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από Anonymous »

Απο αντρες εφυγαν 12 απο ρεντινα απο γυναικες δεν εφυγε καμια. Και επισης αν εχουν τον θεο τους η μουσουλμανα πηγε στις ειδικεσ Δυναμεις. Αν ειναι δυνατον. Και τι δεν λενε για αυτην μεσα στην ρεντινα. Τους κανουν τετοια καψονια μεσα που αν θα αντεξουν μεχρι Την ορκομοσια να κατσω να με χε... υν.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από illy »

Εισαι σιγουρη; αν δεις στα αποτελεσματα ηταν στο πζ! Τι να πω... Φαντασου τι βυσμα ειχε ωστε να την αλλαξουν σωμα!
Anonymous

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από Anonymous »

Απολυτως σιγουρη. Μενω στο σταυρο θεσσαλονικης εδω και πεντε χρονια ειναι ο αντρας μου στην ρεντινα. Στην επομενη αν δεν περασω δεν θα το αφησω ετσι. Με κοψανε για το υψος και περασανε αλλες ποιο κοντες. Θα μας τρελανουν τα λαμογια. Ειμαι αποφασισμενη για ολα την επομενη φορα.
stratogavlos
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:01 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποχωρήσεις ΕΠ.ΟΠ 7ης σειράς

Δημοσίευση από stratogavlos »

Τη υψος εχεις
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης