Επίσημη Ιστορία του Τουρκικού Έθνους

Ελληνοτουρκικά θέματα, βαλκάνια, εξωτερική πολιτική και διεθνείς σχέσεις
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Επίσημη Ιστορία του Τουρκικού Έθνους

Δημοσίευση από Legion »

Http://infognomonpolitics.blogspot.com/2008/10/blog-post_1887.html
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επίσημη Ιστορία του Τουρκικού Έθνους

Δημοσίευση από πειραιωτης »

legion ειναι η επισημη ιστορια τουρκων απο αυτους ή η πραγματικη ιστορια;

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Επίσημη Ιστορία του Τουρκικού Έθνους

Δημοσίευση από Legion »

Τούρκοι "ιστορικοί" τουρκοποίησαν όλες τις φυλές του κόσμου που είχαν λαμπρό πολιτισμό, ανάμεσα στους οποίους και τους αρχαίους έλληνες! Οι αρχαίοι πολιτισμοί της αιγύπτου και της μεσοποταμίας ήταν έργα των "αρχαίων τούρκων"... Ακόμα και η ιστορία των ούννων, των μογγόλων και των κιπτσάκων, αγιοποιήθηκαν, αφού βαφτίστηκαν τουρκικές.

Λες αυτα να ειναι ιστορια; Μαλλον για προπαγανδα μου φαινεται...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επίσημη Ιστορία του Τουρκικού Έθνους

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

legion έγραψε:τούρκοι "ιστορικοί" τουρκοποίησαν όλες τις φυλές του κόσμου που είχαν λαμπρό πολιτισμό, ανάμεσα στους οποίους και τους αρχαίους έλληνες! Οι αρχαίοι πολιτισμοί της αιγύπτου και της μεσοποταμίας ήταν έργα των "αρχαίων τούρκων"... Ακόμα και η ιστορία των ούννων, των μογγόλων και των κιπτσάκων, αγιοποιήθηκαν, αφού βαφτίστηκαν τουρκικές.

Λες αυτα να ειναι ιστορια; Μαλλον για προπαγανδα μου φαινεται...
Οχι μαλλον σιγουρα !
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επίσημη Ιστορία του Τουρκικού Έθνους

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Μμμ... Πριν 1 χρονο ειχα παει στην πολη! Εκει ετυχε να Ειναι και ενα γκρουπ αγγλων μαζι με την τουρκαλα ξεναγο τους! Ακουσα να λεει για μια επιγραφη που βρεθηκε μετα απο ανασκαφες! Η επιγραφη αυτη βεβαια ηταν γραμενη στα ελληνικα και ελεγε κατι για μια θεα(δε θυμαμαι για ποια θεα και τι! ). Η ξεναγος τους την παρουσιαζε ως τουρκικη και οτι η γραφη αυτη ηταν αρχαια τουρκικη! Εγω απο περιεργια πηγα και την ρωτησα να μου πει τι σημαινει και μου απαντησε οτι δεν εχει αποκρυπτογραφηθει ακομα και δε γνωριζουν! Οταν τους εκανα την μεταφραση της επιγραφης Στα αγγλικα με ρωτησαν πως το ηξερα! Τους ειπα οτι ειναι αρχαια ελληνικα και οτι ο, τι λενε οι τουρκοι τα περισσοτερα ειναι ψεμματα!
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επίσημη Ιστορία του Τουρκικού Έθνους

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Α, ξεχασα να πω οτι η ξεναγος μετα μου ειπε οτι ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι στην τουρκια προμυθευονται ενα βιβλιο που δηθεν ειναι η ιστορια του κρατους τους! Εκει τους λεει τι να διαδιδουν! Τα παιδια στα σχολεια μαθαινουν τα ψεμματα ως αληθεια!
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επίσημη Ιστορία του Τουρκικού Έθνους

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Και κατι ακομα(ελπιζω να μη κουρασα),legion ελπιζω να σε καλυψα σε καποιο ποσοστο και να μην αναρωτιεσαι ακομα Αν ειναι προπαγανδα!
ΝΕΟΣ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 5:01 pm
Τοποθεσία: Σαλονικα
Επάγγελμα: φοιτητης ηλεκτρονικης
Επικοινωνία:

Επίσημη Ιστορία του Τουρκικού Έθνους

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Πειραιωτη πολυ καλο αυτο που εκανες! Μπραβο σου. Πολλοι στη θεση σου θα ελεγαν < < Ασε μωρε τωρα για διακοπες ηρθα εδω για να χαλαρωσω και να ξεφυγω λιγο απο τη καθημερινοτητα με τα εθνικα θεματα θα ασχολουμε; > > Αν ολοι ενεργουσαν ετσι τοτε θα ηταν καλυτερα τα πραγματαΕικόνα
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επίσημη Ιστορία του Τουρκικού Έθνους

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Νεος το θεωρω χρεος μας να υποστηριζουμε(ή ακομα Και να διεκδικουμε)την ιστορια μας!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης