Στρατός και σχέση

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giannaras4
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 03, 2008 5:30 am
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από giannaras4 »

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ; Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΤΙ ΛΕΕΙ;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από yandr »

Η προσωπική εμπειρία μου λέει ότι είναι δυνατόν, αλλά είναι πολύ δύσκολο και μόνο όταν μιλάμε για σοβαρή σχέση.

Επειδή υπηρέτησα στο υγειονομικό, το 90%+ των στρατιωτιών που καταφθάνουν στο 401 με κρίση Υ (= Υστερίας) είναι επειδή τους παράτησε η κοπέλα τους. Το ίδιο συνέβη και σε έναν πολύ καλό μου φύλο κατά την διάρκεια της θητείας του.

Και κάτι τελευταίο, οι κρίσεις υστερίας μπορεί να ακούγονται αδελφίστικες σε μερικούς, αλλά συμβαίνουν κατά δεκάδες ή και εκατοντάδες σε κάθε ΕΣΣΟ.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από Nassos »

Πολύ δύσκολο. Το έβλεπα από τους άλλους φαντάρους. Και όταν υπάρχει εμπλοκή (πολλές ημέρες μέσα), ουδέν σχόλιον...
giannaras4
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 03, 2008 5:30 am
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από giannaras4 »

αληθεια yandr; μπορεισ λιγο να αναλυσεις τις κρισεισ υστεριας; και τι επιπτωσεις στην μετεπειτα ζωη εχει(στρατιωτικη αλλα και γενικοτερα);
συγγνωμη για τα κεφαλαια...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από yandr »

Δεν είμαι ψυχίατρος, ούτε και ψυχολόγος.

Οι κρίσις υστερίας στις οποίες ανέφερα είναι καθαρά παροδικές, δηλαδή χωρισμός δια τηλεφώνου από την κοπέλα του φαντάρου.

Δεν μένει κανένα κουσούρι στην συντριπτική πλειονότητα των περιπτώσεων, αλλά δεν μπορώ να επεκταθώ καθώς δεν είμαι γιατρός. Τώρα ως προς τον τρόπο που εκδηλώνεται θα περιλάμβανα λιποθυμικά επεισόδια, κατάθλιψη κ. λπ.

Ιφικράτης
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 1:13 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από Ιφικράτης »

yandr έγραψε:Η προσωπική εμπειρία μου λέει ότι είναι δυνατόν, αλλά είναι πολύ δύσκολο και μόνο όταν μιλάμε για σοβαρή σχέση.
Ίσα-ίσα, που αν είναι σοβαρή η σχέση ισχύει περισσότερο αυτό.

Αυτό είναι λογικότατο αν σκεφτούμε λίγο η εφήμερη σχέση τί σημαίνει έναντι της... σοβαρής. Εικόνα

Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Δεν μπορώ να καταλάβω τι τις πιάνει τις γυναίκες με τον στρατό. Δεν πρέπει να είναι μόνο το ζήτημα ότι θα κάνουνε να τον δούνε πολύ καιρό. Έχει τύχει σε διάφορες περιπτώσεις που έχω ακούσει, να χωρίζουνε ζευγάρια που ούτως ή άλλως και προ θητείας δεν ήτανε μαζί όλο το χρόνο. Ήτανε από διαφορετική πόλη πχ. Αλλά και πάλι εν μέσω της θητείας αποφάσιζε η κα@$#% να χωρίσουνε. Μπορεί κάποιος να το εξηγήσει;
Μήπως αποδεικνύει την σαδιστική γυναικεία φύση;
Apap
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 3:46 am
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από Apap »

Markos_Hdi έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω τι τις πιάνει τις γυναίκες με τον στρατό. Δεν πρέπει να είναι μόνο το ζήτημα ότι θα κάνουνε να τον δούνε πολύ καιρό. Έχει τύχει σε διάφορες περιπτώσεις που έχω ακούσει, να χωρίζουνε ζευγάρια που ούτως ή άλλως και προ θητείας δεν ήτανε μαζί όλο το χρόνο. Ήτανε από διαφορετική πόλη πχ. Αλλά και πάλι εν μέσω της θητείας αποφάσιζε η κα@$#% να χωρίσουνε. Μπορεί κάποιος να το εξηγήσει;
Μήπως αποδεικνύει την σαδιστική γυναικεία φύση;


To Hollywood φταίει για όλα που τα δείχνει ρόδινα... ΕικόναΕικόνα

ikaros
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 9:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από ikaros »

Εμπειρια προσωπικη δεν εχω ακομα, απο Μαιο και μετα, ομως ο κολλητος μου που χωρισε 2 μηνες πριν μπει φανταρος(για ασχετο με τον στρατο λογο)μου ειπε οτι ειναι καλυτερα που ειναι φανταρος χωρις να εχει σχεση! Κατα βαση για ψυχολογικους λογους!
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από eleni sti »

Απο προσωπικη εμπειρια λεω οτι αν η σχεση με το αλλο φυλλο ειναι δυνατη και υπαρχει εμπιστοσυνη κρατει και μεσα στο στρατο. Αν αγαπας τον αλλον δεν καταλαβαινεις ποτε περναει ο χρονος
Anonymous

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από Anonymous »

Ποτε δεν θα ξεχασω τις μερες που εκανα γραφεας της ξανθιας Λοχαγινας... Μακαρι να ξαναπηγαινα στρατο
ikaros
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 9:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από ikaros »

ΛΥΚΟΣ έγραψε:Ποτε δεν θα ξεχασω τις μερες που εκανα γραφεας της ξανθιας Λοχαγινας... Μακαρι να ξαναπηγαινα στρατο
Τυχερε...

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από πειραιωτης »

δε ξερω γενικα σε τι κατασταση βρισκονται οι φανταροι που ενω κανουν την θητεια τους η πολυ αγαπημενη τους κοπελα τους παραταει αλλα αν λαβω σοβαρα υποψην την σειρα big bang(με τον αντωνιου και την σκυλαρπακτρα του) θα ειναι πολυ τραγικο!

ydroxoos2
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:56 pm
Επικοινωνία:

Στρατός και σχέση

Δημοσίευση από ydroxoos2 »

εγω πιστευω πως η σχεση καθε στρατευσιμου στιριζεται στο πριν!!! Αν οντως ι σχεση τους ειναι δυνατη θα κρατησει αν εχουν μια σχεση για τιν πλακα σιγουρο ειναι πωσ δεν θα κρατησει!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες