Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν είπε κανεις για νέους πίνακες. Οποίος δηλαδή το νομιζει είναι βαθιά νυχτωμένος. Και γω απορριπτέος είμαι, απλά ρεαλιστής. Λάθος στο θέμα της αίτησης δεν νομίζω να γίνεται, ήταν υπερβολικά απλή, την τσέκαρα ξανά δεν υπάρχει κάτι λάθος. Έχει σταλθεί κι ολας κανονικά. Το μόνο που περιμένω είναι τους τελικούς πίνακες με τα μόρια για να δω πόσοι είχαν δεύτερες γλώσσες, απολυτήρια 17 κ πάνω και εμπειρία από ΙΕΚ. Αλλά θα αργήσουν αν σκεφτούμε ποσα δικαιολογητικά έχουν να τσεκάρουν. Έπρεπε εξ αρχής να τα βάζεις ηλεκτρονικα μαζί με την αίτηση να έληγε απευθείας.
Hlt

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Hlt »

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν ο στρατός πιάνει σαν εμπειρία; Κάποια ειδικότητα; Πχ. Φύλαξη πυρομαχικών;
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 2:48 pm Δεν είπε κανεις για νέους πίνακες. Οποίος δηλαδή το νομιζει είναι βαθιά νυχτωμένος. Και γω απορριπτέος είμαι, απλά ρεαλιστής. Λάθος στο θέμα της αίτησης δεν νομίζω να γίνεται, ήταν υπερβολικά απλή, την τσέκαρα ξανά δεν υπάρχει κάτι λάθος. Έχει σταλθεί κι ολας κανονικά. Το μόνο που περιμένω είναι τους τελικούς πίνακες με τα μόρια για να δω πόσοι είχαν δεύτερες γλώσσες, απολυτήρια 17 κ πάνω και εμπειρία από ΙΕΚ. Αλλά θα αργήσουν αν σκεφτούμε ποσα δικαιολογητικά έχουν να τσεκάρουν. Έπρεπε εξ αρχής να τα βάζεις ηλεκτρονικα μαζί με την αίτηση να έληγε απευθείας.
Συμφωνώ απόλυτα! Όπως και να έχει καλή επιτυχία στους υπόλοιπους για μελλοντικές προκυρηξεις και καλή σταδιοδρομία σε όσους μπουν σε αυτή!
Stratiotis

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Stratiotis »

Καλησπέρα,
Χαρτί Αγγλικών B2 και χαρτί υπολογιστών χρειάζονται επικύρωση ;
Επίσης ζητάει την δήλωση με γνήσιο υπογραφής. Πρέπει να πάμε ΚΕΠ ή αστυνομία ;
DIMITRA91
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 02, 2023 4:54 pm
Επικοινωνία:

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από DIMITRA91 »

Παιδιά πώς εξηγείται το γεγονός ότι στους ΠΕ καλέστηκαν δυσανάλογα πολλαπλάσιοι σε σχέση με τους ΤΕ και ΔΕ; Για ΠΕ είμαι εγώ και με κάλεσαν αλλά γιατί τόσοι πολλοί κληθεντες στην κατηγορία μου και όχι στις άλλες ;:?
AplosPolitis

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από AplosPolitis »

DIMITRA91 έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 4:56 pm Παιδιά πώς εξηγείται το γεγονός ότι στους ΠΕ καλέστηκαν δυσανάλογα πολλαπλάσιοι σε σχέση με τους ΤΕ και ΔΕ; Για ΠΕ είμαι εγώ και με κάλεσαν αλλά γιατί τόσοι πολλοί κληθεντες στην κατηγορία μου και όχι στις άλλες ;:;
Καλησπέρα, εάν επιτρέπεται για ΠΕ ποσά περίπου μόρια έχεις;
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω στην αίτηση υποβολής δικαιολογητικών την αίτηση υπεύθυνης δήλωσης του πιστοποιητικου στρατολογικής κατάστασης, θα πρέπει να το στείλουμε όλοι ή όσοι δηλωσαν ότι υπηρέτησαν σε αυτά που είχε το κουτάκι; Για παράδειγμα, ειδικές δυνάμεις και τα σχετικά?
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 5:32 pm Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω στην αίτηση υποβολής δικαιολογητικών την αίτηση υπεύθυνης δήλωσης του πιστοποιητικου στρατολογικής κατάστασης, θα πρέπει να το στείλουμε όλοι ή όσοι δηλωσαν ότι υπηρέτησαν σε αυτά που είχε το κουτάκι; Για παράδειγμα, ειδικές δυνάμεις και τα σχετικά;
Στείλ'το, δεν χάνεις τίποτα.
DIMITRA91
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 02, 2023 4:54 pm
Επικοινωνία:

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από DIMITRA91 »

AplosPolitis έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 5:06 pm
DIMITRA91 έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 4:56 pm Παιδιά πώς εξηγείται το γεγονός ότι στους ΠΕ καλέστηκαν δυσανάλογα πολλαπλάσιοι σε σχέση με τους ΤΕ και ΔΕ; Για ΠΕ είμαι εγώ και με κάλεσαν αλλά γιατί τόσοι πολλοί κληθεντες στην κατηγορία μου και όχι στις άλλες ;:;
Καλησπέρα, εάν επιτρέπεται για ΠΕ ποσά περίπου μόρια έχεις;
Καλησπέρα! Φυσικά επιτρέπεται. Λοιπόν, εγώ υπολόγισα 1092 μόρια. Για να μη φλυαρώ είμαι απόφοιτη του τμήματος δημόσιας διοίκησης, εργαζόμουν ως μόνιμη δ/υ σε Δημαρχείο αλλά λόγω μετακόμισης και αδυναμίας μετάταξης παραιτήθηκα.
Στην ουσία από μόρια έχω τον βαθμό πτυχίου μου επί 60, το proficiency και πάνω από 84 μήνες ήμουν δ/υ.
Απλά δηλωσα 2 περιοχές μόνο που έχουν εντοπιότητα κι εγώ δεν έχω εντοπιότητα οπότε σκούρα και για μένα τα πράγματα στους προσωρινούς πίνακες.
Είσαι εσύ στους κληθεντες; Κι αν ναι, έχεις κάποια άποψη γιατί στην κατηγορία μας κάλεσαν τόσους πολλούς σε σχέση με τις προκηρυσσόμενες θέσεις;
AplosPolitis

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από AplosPolitis »

DIMITRA91 έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 5:48 pm
AplosPolitis έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 5:06 pm
DIMITRA91 έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 4:56 pm Παιδιά πώς εξηγείται το γεγονός ότι στους ΠΕ καλέστηκαν δυσανάλογα πολλαπλάσιοι σε σχέση με τους ΤΕ και ΔΕ; Για ΠΕ είμαι εγώ και με κάλεσαν αλλά γιατί τόσοι πολλοί κληθεντες στην κατηγορία μου και όχι στις άλλες ;:;
Καλησπέρα, εάν επιτρέπεται για ΠΕ ποσά περίπου μόρια έχεις;
Καλησπέρα! Φυσικά επιτρέπεται. Λοιπόν, εγώ υπολόγισα 1092 μόρια. Για να μη φλυαρώ είμαι απόφοιτη του τμήματος δημόσιας διοίκησης, εργαζόμουν ως μόνιμη δ/υ σε Δημαρχείο αλλά λόγω μετακόμισης και αδυναμίας μετάταξης παραιτήθηκα.
Στην ουσία από μόρια έχω τον βαθμό πτυχίου μου επί 60, το proficiency και πάνω από 84 μήνες ήμουν δ/υ.
Απλά δηλωσα 2 περιοχές μόνο που έχουν εντοπιότητα κι εγώ δεν έχω εντοπιότητα οπότε σκούρα και για μένα τα πράγματα στους προσωρινούς πίνακες.
Είσαι εσύ στους κληθεντες; Κι αν ναι, έχεις κάποια άποψη γιατί στην κατηγορία μας κάλεσαν τόσους πολλούς σε σχέση με τις προκηρυσσόμενες θέσεις;
Δεν είμαι σε αυτούς που καλέσανε. Εγώ έχω βαθμο πτυχίου, μεταπτυχιακό,proficiency και 16 μήνες εμπειρίας, υπολογίζω 800 μόρια περίπου. Λογικά καλέσανε αυτούς που έχουνε τα περισσότερα μόρια. Καλέσανε και τόσους γιατί είναι οι ειδικές κατηγορίες, αυτοί που έχουνε εντοπιότητα και οι υπόλοιποι που θα καλύψουμε τις θέσεις. Πρέπει να ξεδιαλύνουν τα μόρια που έχει ο καθένας και φτιάξουν πινακα βάση μορίων και ειδικής κατηγορίας …
DIMITRA91
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 02, 2023 4:54 pm
Επικοινωνία:

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από DIMITRA91 »

AplosPolitis έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 6:05 pm
DIMITRA91 έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 5:48 pm
AplosPolitis έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 5:06 pm

Καλησπέρα, εάν επιτρέπεται για ΠΕ ποσά περίπου μόρια έχεις;
Καλησπέρα! Φυσικά επιτρέπεται. Λοιπόν, εγώ υπολόγισα 1092 μόρια. Για να μη φλυαρώ είμαι απόφοιτη του τμήματος δημόσιας διοίκησης, εργαζόμουν ως μόνιμη δ/υ σε Δημαρχείο αλλά λόγω μετακόμισης και αδυναμίας μετάταξης παραιτήθηκα.
Στην ουσία από μόρια έχω τον βαθμό πτυχίου μου επί 60, το proficiency και πάνω από 84 μήνες ήμουν δ/υ.
Απλά δηλωσα 2 περιοχές μόνο που έχουν εντοπιότητα κι εγώ δεν έχω εντοπιότητα οπότε σκούρα και για μένα τα πράγματα στους προσωρινούς πίνακες.
Είσαι εσύ στους κληθεντες; Κι αν ναι, έχεις κάποια άποψη γιατί στην κατηγορία μας κάλεσαν τόσους πολλούς σε σχέση με τις προκηρυσσόμενες θέσεις;
Δεν είμαι σε αυτούς που καλέσανε. Εγώ έχω βαθμο πτυχίου, μεταπτυχιακό,proficiency και 16 μήνες εμπειρίας, υπολογίζω 800 μόρια περίπου. Λογικά καλέσανε αυτούς που έχουνε τα περισσότερα μόρια. Καλέσανε και τόσους γιατί είναι οι ειδικές κατηγορίες, αυτοί που έχουνε εντοπιότητα και οι υπόλοιποι που θα καλύψουμε τις θέσεις. Πρέπει να ξεδιαλύνουν τα μόρια που έχει ο καθένας και φτιάξουν πινακα βάση μορίων και ειδικής κατηγορίας …


Δεν το περίμενα για τους ΠΕ να είναι τόσο ψηλά η βάση των μορίων.
Συμφωνώ για την εντοπιότητα και τις ειδικές κατηγορίες που λες αλλά το ίδιο ισχύει και για τους ΤΕ και ΔΕ. Και πάλι όμως σε μας καλέσανε δυσανάλογα πολλαπλάσιους. Κάλεσαν 1000 και κάτι ΠΕ και 1000 και κάτι ΤΕ, ενώ οι θέσεις ΠΕ είναι 30 ενώ των ΤΕ 70.
Δεν στέκει με την λογική αυτό, αν τηρούσαν την αναλογία των ΤΕ έπρεπε να καλέσουν γύρω 2000 ΠΕ.
DIMITRA91
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 02, 2023 4:54 pm
Επικοινωνία:

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από DIMITRA91 »

Συγγνώμη διορθώνω. Στους ΠΕ - τηρουμένης της αναλογίας των ΤΕ - έπρεπε να καλέσουν γύρω στους 500.
Γενικά περίεργη και ασαφής η διαδικασία έως τώρα.
AplosPolitis

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από AplosPolitis »

DIMITRA91 έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 6:18 pm Συγγνώμη διορθώνω. Στους ΠΕ - τηρουμένης της αναλογίας των ΤΕ - έπρεπε να καλέσουν γύρω στους 500.
Γενικά περίεργη και ασαφής η διαδικασία έως τώρα.
Είναι ανάλογα και την δήλωση προτίμησης των περιοχών. Εάν δλδ οι περισσότεροι έχουν δηλώσει 2 με 3 περιοχές λογικό το βρίσκω να καλέσουν τόσα άτομα
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

DIMITRA91 έγραψε: Σάβ Νοέμ 04, 2023 6:18 pm Συγγνώμη διορθώνω. Στους ΠΕ - τηρουμένης της αναλογίας των ΤΕ - έπρεπε να καλέσουν γύρω στους 500.
Γενικά περίεργη και ασαφής η διαδικασία έως τώρα.
Να σε ρωτήσω εσύ στον πίνακα τι θέση είχες; Γιατί αυτοί λέγανε στην ανακοίνωση ότι ο πίνακας είναι βάση μορίων... Ισχύει κάτι τέτοιο;
Γιατί αν εσύ είχες 1090 μόρια και ήσουν π. Χ 700 θέση οι πρώτοι τι έχουν;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες