Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giorgos2419
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2022 12:58 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από giorgos2419 »

Ξερει κανεις να μου πει για την ειδικοτητα χειριστης ανυψωτικων μηχανηματων και οδηγος βαρεων οχηματων στο πολεμικο ναυτικο?
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

giorgos2419 έγραψε:Ξερει κανεις να μου πει για την ειδικοτητα χειριστης ανυψωτικων μηχανηματων και οδηγος βαρεων οχηματων στο πολεμικο ναυτικο;


Τα πρώτα χρόνια καράβι, όπως όλοι. Λέγοντας τα πρώτα εννοώ μέχρι να μονιμοποιηθείς και να πάρεις τον βαθμό του Κελευστή. Εάν και όταν βγεις στεριά τοποθετείσαι σε ναύσταθμο ή τεχνική υπηρεσία, όπου όπως καταλαβαίνεις και από την ονομασία της ειδικότητας μπόλικο χαμαλίκι σε αποθήκες.

Σου ανοίγεται όμως μια πορτούλα που ονομάζεται απορριμματοφόρο και είναι σχετικά καλά. Πηγαινοέρχεσαι σε υπηρεσίες της εκάστοτε περιοχής, έχοντας τα ναυτάκια των υπηρεσιών να σου αδειάζουν κάδους. Εσυ απλά οδηγάς.

OTI NA NE
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Παρ Απρ 08, 2022 7:03 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από OTI NA NE »

33 MK έγραψε: Για ΧΑΜ/Ο ξέρεις κάτι;


https://www.kodiko.gr/nomothesia/document/299467/p.d.-47-2017

ανηκει στις ειδικοτητες (τεχνικος συνεργειων (τ/συν)) οποτε φιλε εισαι στερια

τεχνικος συνεργειων (τ/συν)

ελασματουργος / λεβητοποιος (ελ/λεβ)

41.

συγκολλητης (συγκ)

42.

σιδηρουργος (σιδ)

43.

μηχανουργος (μηχν)

44.

σωληνουργος (σωλ)

45.

τορναδορος (τορν)

46.

χυτης (χυτ)

47.

λεμβουργος (λεμβ)

48.

ξυλουργος (ξυλ)

49.

μεταφορεας βαρεων αντικειμενων (μ βα)

50.

δεξαμενιστης (δεξ)

51.

χημικος ναυτιλιας (χ/ναυτ)

52.

εφαρμοστης μηχανων εσωτερικης καυσεως (εφ/μεκ)

53.

εφαρμοστης (εφ)

54.

συντηρητης εγκαταστασεων ξηρας (εγκ)

55.

χειριστης ανυψωτικων μηχανηματων και οδηγος βαρεων οχηματων (χαμ/ο)

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Ιούλ 24, 2022 4:59 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
33ΜΚ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2021 3:05 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από 33ΜΚ »

Μια χαρά τότε αυτή δήλωσα εγώ θα φανεί βέβαια αν είμαι και μέσα. Είμαι οβα έχω κ αρκετά μόρια, προφισιενσι, φορτηγό κτλπ
OTI NA NE
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Παρ Απρ 08, 2022 7:03 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από OTI NA NE »



Παντος θα επαναλαβω αυτο που μου λενε απο μεσα στο ΠΝ ολοι θα κανουν καραβι πλυν ελαχιστων λογο ειδικοτητας και αναγκων που εχει το ΠΝ

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Ιούλ 24, 2022 4:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
33ΜΚ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2021 3:05 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από 33ΜΚ »

Φίλε προσωπικά εγώ δεν έχω θέμα να κάνω καράβι. Αλλά ξέρεις γιατί έχει ελλείψεις το ΠΝ;Γιατί όταν προκηρύσσεις τέτοιες θέσεις πχ ΧΑΜ/Ο που είναι ειδικότητα ξηράς και είσαι οδηγός στην ουσία, και σου λένε καράβι θα πας λογικό νομίζω να πέφτουν βροχή οι παραιτήσεις

Καλύτερα να μη προκηρύσσουν καν τέτοιες θέσεις και να παίρνουν πολλούς Αρμενιστες γιατί ο άλλος θα πηγαίνει συνειδητοποιημένος για το τι θα κάνει δε ξέρω αν με πιάνεις τι θέλω να πω

ARMY1964
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Οκτ 02, 2020 10:57 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από ARMY1964 »

33ΜΚ έγραψε:Μια χαρά τότε αυτή δήλωσα εγώ θα φανεί βέβαια αν είμαι και μέσα. Είμαι οβα έχω κ αρκετά μόρια, προφισιενσι, φορτηγό κτλπ


Αρα δλδη ειναι στεριανη ειδικοτητα η οχαμ; Για εκπαιδευση πας καραβι;

OTI NA NE
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Παρ Απρ 08, 2022 7:03 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από OTI NA NE »

OTI NA NE έγραψε:[Παντος θα επαναλαβω αυτο που μου λενε απο μεσα στο ΠΝ ολοι θα κανουν καραβι πλυν ελαχιστων λογο ειδικοτητας και αναγκων που εχει το ΠΝ


Οποτε εσυ 33μκ κατα 99% μενεις στερια φιλε παντα βεβαια με της αναγκες... Εσυ που εισαι ΟΒΑ θα πρεπει να το ξερεις αυτο

Γενικα ομως ολα τα παιδια θα πρεπει να ειναι προετοιμασμενοι για ενα χρονικο διαστησμα να πανε σε καραβι. Η αναγκες του ΠΝ ειναι πολυ μεγαλες και θα πρεπει να καλυφθουν

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Ιούλ 24, 2022 4:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
OTI NA NE
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Παρ Απρ 08, 2022 7:03 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από OTI NA NE »

33ΜΚ έγραψε:Φίλε προσωπικά εγώ δεν έχω θέμα να κάνω καράβι. Αλλά ξέρεις γιατί έχει ελλείψεις το ΠΝ;Γιατί όταν προκηρύσσεις τέτοιες θέσεις πχ ΧΑΜ/Ο που είναι ειδικότητα ξηράς και είσαι οδηγός στην ουσία, και σου λένε καράβι θα πας λογικό νομίζω να πέφτουν βροχή οι παραιτήσεις

Καλύτερα να μη προκηρύσσουν καν τέτοιες θέσεις και να παίρνουν πολλούς Αρμενιστες γιατί ο άλλος θα πηγαίνει συνειδητοποιημένος για το τι θα κάνει δε ξέρω αν με πιάνεις τι θέλω να πω

Εσυ καλα τα λες αλλα ποιος ... Ακουει... !

Ειναι πολλα τα στραβα...

33ΜΚ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2021 3:05 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από 33ΜΚ »

Χαχα ακριβώς. Να σου δώσω ένα παράδειγμα για ξηράΕίναι σα να σου λένε ότι πέρασες διαβιβαστης αλλά τελικά θα είσαι τυφεκιοφόρος 😂

Τι να πω, καλή υπομονή σε όλους εύχομαι και καλά αποτελέσματα δε θα αργήσουν μέσα στις 2 πρώτες βδομαδες του Αυγούστου λογικά θα ξέρουμε

OTI NA NE
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Παρ Απρ 08, 2022 7:03 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής ανυψωτικών μηχανημάτων

Δημοσίευση από OTI NA NE »

ARMY1964 έγραψε:
33ΜΚ έγραψε:Μια χαρά τότε αυτή δήλωσα εγώ θα φανεί βέβαια αν είμαι και μέσα. Είμαι οβα έχω κ αρκετά μόρια, προφισιενσι, φορτηγό κτλπ


Αρα δλδη ειναι στεριανη ειδικοτητα η οχαμ; Για εκπαιδευση πας καραβι;



Τη θελεις να πεις ΑRΜΥ1964;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης