Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
t.bak

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από t.bak »

Παιδιά για αμοιβαίες ψαχτε τα άτομα που έχουν περάσει εκεί που θέλετε κ δείτε που έχουν δηλώσει πρώτη επιλογή για να ξέρετε από που είναι περίπου κ να κάνετε την τράμπα αλλά αυτό γίνεται μετά βέβαια
REDMAN316
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 508
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 25, 2016 11:26 am
Επικοινωνία:

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από REDMAN316 »

Teo έγραψε:Καλησπέρα να σας κάνω μια ερώτηση εγω πρωτη επιλογη ειχα βαλει εξωτερικός και με βγαζει στην θέση 90 όχι ομως στους διοριστεους... Με τα ίδια μόρια με βγαζει στην θεση 114 στους εσωτερικούς διοριστεος που ειναι η δευτερη επιλογή μου ξερει κανεις κατι επι του θέματος


Στη θέση που είσαι διοριστέος έχουν απορροφηθεί πολλά από τα άτομα που σε παίρνουν στην κατάταξη σε άλλη θέση που δήλωσαν σε υψηλότερη προτίμηση οπότε ανέβηκες στον οξακαπ καταταξης και έγινες διοριστέος, ενώ στην πρώτη θέση σου δεν έγιναν πολλές μετακινήσεις σε όσους σε περνούσαν οπότε δεν πέρασες εκει.

Thanos888
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: Τετ Μαρ 13, 2019 11:44 am
Επικοινωνία:

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από Thanos888 »

Πέτρος έγραψε:Το ωραριο των εσωτερικών είναι πιο λίγο από τους εξωτερικούς... Κορυδαλλό οι εσωτερικοί κάνουν 6 ώρες αλλά κανονικά είναι (6:45) και το φτιαχνουν αναμεταξύ τους 6... Οι Εξωτερικοι είναι 8 Ώρο πλήρες... Αυτός από τον Κορυδαλλό που λες ο βαθμοφόρος δεν ξέρει την τυφλα του να του πεις... Εμένα είναι ο θείος μου μέσα και όλοι κάνουν 6 ώρες...2 ρεπό την βδομάδα και πέφτει ένα , ΣΚ τον μήνα...


Οι Εξωτερικοί δουλεύουν 4ημερο ομως αν και Κορυδαλλο εχουν συνέχεια κομμένα ρεπό. Δε θα σχολιάσω τα περί τυφλας κλπ

ml
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2018 8:34 pm
Επικοινωνία:

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από ml »

Thanos888 έγραψε:
Πέτρος έγραψε:Το ωραριο των εσωτερικών είναι πιο λίγο από τους εξωτερικούς... Κορυδαλλό οι εσωτερικοί κάνουν 6 ώρες αλλά κανονικά είναι (6:45) και το φτιαχνουν αναμεταξύ τους 6... Οι Εξωτερικοι είναι 8 Ώρο πλήρες... Αυτός από τον Κορυδαλλό που λες ο βαθμοφόρος δεν ξέρει την τυφλα του να του πεις... Εμένα είναι ο θείος μου μέσα και όλοι κάνουν 6 ώρες...2 ρεπό την βδομάδα και πέφτει ένα, ΣΚ τον μήνα...


Οι Εξωτερικοί δουλεύουν 4ημερο ομως αν και Κορυδαλλο εχουν συνέχεια κομμένα ρεπό. Δε θα σχολιάσω τα περί τυφλας κλπ

Thanos κάποια στιγμή νομίζω είχε γίνει κουβέντα να αυξηθούν οι ώρες των σωφρονιστικών από 34.5 σε 37.5 την εβδομάδα. Κάνω λάθος; Πέρασε τελικά; Αν οι εξωτερικοί κάνουν 4 υπηρεσίες την εβδομάδα, μια χαρά!
Thanos888
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: Τετ Μαρ 13, 2019 11:44 am
Επικοινωνία:

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από Thanos888 »

ml έγραψε:
Thanos888 έγραψε:
Πέτρος έγραψε:Το ωραριο των εσωτερικών είναι πιο λίγο από τους εξωτερικούς... Κορυδαλλό οι εσωτερικοί κάνουν 6 ώρες αλλά κανονικά είναι (6:45) και το φτιαχνουν αναμεταξύ τους 6... Οι Εξωτερικοι είναι 8 Ώρο πλήρες... Αυτός από τον Κορυδαλλό που λες ο βαθμοφόρος δεν ξέρει την τυφλα του να του πεις... Εμένα είναι ο θείος μου μέσα και όλοι κάνουν 6 ώρες...2 ρεπό την βδομάδα και πέφτει ένα, ΣΚ τον μήνα...


Οι Εξωτερικοί δουλεύουν 4ημερο ομως αν και Κορυδαλλο εχουν συνέχεια κομμένα ρεπό. Δε θα σχολιάσω τα περί τυφλας κλπ

Thanos κάποια στιγμή νομίζω είχε γίνει κουβέντα να αυξηθούν οι ώρες των σωφρονιστικών από 34.5 σε 37.5 την εβδομάδα. Κάνω λάθος; Πέρασε τελικά; Αν οι εξωτερικοί κάνουν 4 υπηρεσίες την εβδομάδα, μια χαρά!


Απ οσο γνωρίζω όχι.. Στο κορυδαλλο πάντως το 4ημερο σπάνια εφαρμοζεται τους χρωστανε άπειρες ώρες ρεπο

Teo

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από Teo »

Ευχαριστώ κατι ακόμα μπορουμε να αλλάξουμε απο εσωτερικοί σε εξωτερικοι; Ξερω πως το εχουν πει κιαλοι αυτο απλα αν γνωριζει καποιος
ml
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2018 8:34 pm
Επικοινωνία:

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από ml »

Thanos888 έγραψε:
ml έγραψε:
Thanos888 έγραψε:
Πέτρος έγραψε:Το ωραριο των εσωτερικών είναι πιο λίγο από τους εξωτερικούς... Κορυδαλλό οι εσωτερικοί κάνουν 6 ώρες αλλά κανονικά είναι (6:45) και το φτιαχνουν αναμεταξύ τους 6... Οι Εξωτερικοι είναι 8 Ώρο πλήρες... Αυτός από τον Κορυδαλλό που λες ο βαθμοφόρος δεν ξέρει την τυφλα του να του πεις... Εμένα είναι ο θείος μου μέσα και όλοι κάνουν 6 ώρες...2 ρεπό την βδομάδα και πέφτει ένα, ΣΚ τον μήνα...


Οι Εξωτερικοί δουλεύουν 4ημερο ομως αν και Κορυδαλλο εχουν συνέχεια κομμένα ρεπό. Δε θα σχολιάσω τα περί τυφλας κλπ

Thanos κάποια στιγμή νομίζω είχε γίνει κουβέντα να αυξηθούν οι ώρες των σωφρονιστικών από 34.5 σε 37.5 την εβδομάδα. Κάνω λάθος; Πέρασε τελικά; Αν οι εξωτερικοί κάνουν 4 υπηρεσίες την εβδομάδα, μια χαρά!


Απ οσο γνωρίζω όχι. Στο κορυδαλλο πάντως το 4ημερο σπάνια εφαρμοζεται τους χρωστανε άπειρες ώρες ρεπο

Ναι, για τον Κορυδαλλό ειδικά έχουν ακουστεί πολλά παράπονα από τους σωφρονιστικούς. Όποιος έχει εικόνα από άλλα καταστήματα, ας μας διαφωτίσει
Άβαταρ μέλους
glock
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2015 2:22 pm
Επικοινωνία:

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από glock »

Υπαρχουν εκπαιδευσεις για τους εξωτερικους; Δηλαδη βολες κτλ; Μετα την στανταρ εκπαιδευση;
Θοδωρής

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από Θοδωρής »

Υπάρχει κάνεις που Έχει περάσει Τρίπολη Ναύπλιο η κορινθο και θέλει να αλλάξει να παει Κορυδαλλο;
Thanos888
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: Τετ Μαρ 13, 2019 11:44 am
Επικοινωνία:

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από Thanos888 »

glock έγραψε:Υπαρχουν εκπαιδευσεις για τους εξωτερικους; Δηλαδη βολες κτλ; Μετα την στανταρ εκπαιδευση;


Σιγά μη μας στείλουν και στο Ισραήλ για εκπαίδευση αδερφέ. Εδώ και η ΕΛΑΣ αφηνει τους αστυνομικους στη μοίρα τους. Ούτε χρήματα ούτε θέληση υπάρχει. Στην Ελλάδα ζούμε. Ο καθένας μονος του μετά. .

Νικος

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από Νικος »

8χ4=32 ώρεΣ. Αρα δεν δουλευουν 34.5 ώρες τότε ετσι δν ειναι?;
Γιάννης

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από Γιάννης »

Οι εξωτερικοί στον Κορυδαλλο δεν παίρνουν ρεπό εδώ και δυο χρόνια...7/7 δουλεύουν και δεν πληρώνονται τιποτα παραπάνω... Οποίος θέλει να πάρει να ρωτήσω συγκεκριμένα στον Κορυδαλλό ότι ρεπό έχουν να παρουν 2 χρόνια...
Άβαταρ μέλους
MIXALHS GLOCK
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 29, 2018 7:56 pm
Επικοινωνία:

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από MIXALHS GLOCK »

Την λέξη ρεπο την έχουν ξεχάσει οι άνθρωποι στον κορυδαλλο (για σωφρονιστικούς μιλάω, παρόμοια μοίρα και οι εξωτερικοί) 7/7 τις περισσότερες φορές, βλέπω κάποιους που λένε για 2 ρεπο την εβδομάδα και γελάω. Έχετε ίδιες πόσες χιλιάδες ρεπο χρωστάνε στους σωφρονιστικούς; Όσοι μπούμε οπλιστείτε με πολύ υπομονή!

Οι εξωτερικοί μαθαίνω πολλές ελλείψεις ακόμα και με τα άτομα που θα μπουν με την 6κ, θα το δειτε και μόνοι σας από κοντά! Όσο για τους εσωτερικους το μόνο καλό είναι ότι οι βάρδιες είναι 6ωρες!
t.bak

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από t.bak »

Εκτός από χώσιμο χοντρό που θα είναι χωρίς πολλά ρεπό αυτό που μου είπαν όταν τους ρώτησα για ρούχα κ αν θα μας δώσουν αρβύλα ότι δεν υπάρχει τπτ κ πρέπει να τα πάρουμε εμείς για αρχή Αλλά γενικά περιμένουν πως κ πως τον κόσμο Μισθολογικά εγώ που έχω τριετίες στο δημόσιο θα πάρω κάτι παραπάνω αλλά γενικά ο πρώτος μισθός θα είναι 700 πάνω κάτω το επίδομα 150 κ τα αλλά συν που είναι οι αργίες-Κυριακές-βραδιά είναι ταβάνι 300 τα οποία τα περνεις κάθε 2 μήνες
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Αρμοδιότητες Σωφρονιστικών Υπαλλήλων

Δημοσίευση από Diasostis31 »

http://www.dsanet.gr/Epikairothta/Nomothesia/pd215_06.htm

Εδω για εξωτερικους, κάνουν βάση νόμου 4 *8,5ωρα = 34 ώρες, τα μισάωρα αθροιζονται και τα κάνουν αργότερα.. Το ίδιο και οι σωφρονιστικοί, αλλά 5*6ωρα.

Οτι παραπάνω κάνουν είναι υπερωρίες, τώρα αν δεν τα πληρώνονται αυτοί φταίνε τα συνδικαλιστικα τους σωματεία. Αν τα ρεπό και τις νόμιμες άδειες δεν στις δώσουν εντός ενός έτους, τις πληρώνεσαι.

Σε μερικές φυλακές υπάρχει πρόβλημα, αλλά σε άλλες πανε κανονικά βάση νόμου.

Στην Κω που ξέρω πχ οι εξωτερικοι κάνουν μαζεμένες 8 υπηρεσίες, και παίρνουν 6 ρεπό μετά.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες