501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΤΕΦ92

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από ΤΕΦ92 »

Καλησπέρα σε όλους. Μου ήρθε μετάθεση για την Άσσηρο Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα για το 501 Μ/Κ ΤΠ. Γνωρίζει κάποιος πληροφορίες για τη συγκεκριμένη μονάδα; Πως πάει με τις υπηρεσίες και τις εξόδους και τα σχετικά; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αρμαβιρ

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από Αρμαβιρ »

Γεια σου, για πες πως είναι εκεί ; παρουσιάζομαι Μάρτιο εκεί. Καλά είναι ;
Γ΄ΕΣΣΟ2018

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από Γ΄ΕΣΣΟ2018 »

Γεια σας, παρουσιάζομαι Μάιο. Όσοι ορκιστήκατε χθές, σας είχαν όλο το διάστημα εκεί, κάνατε καθόλου εκπαίδευση;



malvinan
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 03, 2018 3:31 am
Επικοινωνία:

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από malvinan »

Υπάρχει κάποιος που να υπηρετεί εκεί τώρα;

Τι συνθήκες παίζουν τι εξόδους/ άδειες Κλπ; Για υγειονομικό σαν σώμα είναι καλά;

Politissol

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από Politissol »

Καλησπέρα σειρα.

Είμαι κι εγωγια κατάταξη στο 501 μετά το συπο.

Υοαρχει κανεις να μας πει τι παιζει;

507

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από 507 »

Καλησπερα! Εγω ειμαι στο 507, ειναι το διπλανο κτιριο-ταγμα. Ειναι αρκετα καλες μοναδες στην Ασσηρο, με εξαιρεση την ΕΜΑ :DMalvinan, αμα εισαι υγειονομικαριος, ζωαρα θα κανεις, θα εισαι στα ιατρεια και θα αραζεις εκει.

Οι υπηρεσιες ειναι γενικα καλες. Αυτη την περιοδο ειναι λιγο ζορικα, παει 1 μεσα 1 εξω ή 2 μεσα 1 εξω, γιατι εφυγε η μεγαλη σειρα του Σεπτεμβριου και σιγα σιγα θα φυγει με αδειες η σειρα του Νοεμβριου. Απο Οκτωβριο που θα εχει μπει για τα καλα και η μεγαλη σειρα θα πηγαινει 1 μεσα 4 εξω.

Η κατασταση εκει ειναι αρκετα χαλσρη, εχουμε λεσχη αξιωματικων μεσα στο στρατοπεδο και τρωμε ο, τι θελουμε, μια πιτσα μεγαλη 3?, μπεργκερ με παταες 1,20 και αλλα πολλα. Εχει καλο φαγητο στα μαγειρεια και στο ΚΨΜ θα βρειτε τα παντα.

Καθε μερα εχει δωρεαν λεωφορειο του στρατου απο Θεσσαλονικη προς Ασσηρο και το αντιστροφο και βολευει αρκετα γιατι ειναι και δωρεαν! Το λεωφορειο αυτο μεταφερει στελεχη κα φανταρους (ολα αυτα με την προυποθεση να ειστε απο Θεσσαλονικη για να παιρνετε διανυκτερευση). Αλλιως αν δεν ειστε απο Θεσσαλονικη και θελετε απλα να βγειτε για ενα καφε, θα ζητατε να βγαλουν κινηση για την σταση, να παρετε το αστικο του ΟΑΣΘ που παει κεντρο και το βραδυ 22:30 να ειστε μεσα

Τα περισσοτερα στελεχη ειναι συννενοησιμα, σπανια θα ειναι ***** καποιος εκει. Στην αρχη θα πατε στο ΣΥΠΟ και μετα απο μια μερα θα ρθειτε στη μοναδα σας. Αφου κανετε 2μιση βδομαδες εκπαιδευση (λεμε τωρα 2μιση βδομαδες γιατι τα ΣΚ θα ειστε εξω) θα παρετε αδεια ορκωμοσιας (Τωρα τον Μαιο εδωσαν 9 μερες). Η εκπαιδευση... δεν ειναι εκπαιδευση... ειναι 10 λεπτα ασκησεις,1 ωρα διαλειμμα για τσιγαρο :D

malvinan
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 03, 2018 3:31 am
Επικοινωνία:

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από malvinan »

Σε ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις. Στην ΕΜΑ δε μπορει να είμαι ή μπορεί (στο καταταξη λέει μοναδα τοποθέτησης 501 μκ τπ εοδ) ; Τα ιατρεια τι έχουν γενικά;Αυτά που λες για λέσχη λεωφορείο κλπ ισχυουν και για την 501 ή μονο για την 507; Και πάλι ευχαριστώ χίλια ευχαριστώ

507

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από 507 »

Αυτο με τα λεωφορεια ισχυει για ολες τις μοναδες, το 501,507, ΕΜΑ,108 ΤΥΠ, και το μηχανικο. Το ιδιο και η λεσχη, το κψμ και τα μαγειρεια. Για να σου δωσω να καταλαβεις, ειναι ενας ενιαιος χωρος το στρατοπεδο, σαν ενα μικρο χωριο. Το 501 ειναι ενα κτιριο,50 μετρα διπλα εινσι το κτιριο του 507. Λιγο πιο κατω ειναι η ΕΜΑ. Και εκει κοντα σε ολα αυτα ειναι η λεσχη, το ΚΨΜ, τα μαγειρεια, το κουρειο-ραφειο κλπ. Λιγο πιο πανω απ' ολα αυτα (2 λεπτα περπατημα δηλαδη) ειναι το ΣΤΕΠ (ιατρεια). Ολα αυτα που ανεφερα, τα μοιραζονται ολες οι μοναδες.
Η μοναδα τοποθετησης σου ειναι η 501, γραφει ομως ΕΟΔ, δηλαδη Εκτος Οργανικης Δυναμης. Με αυτο δε ξερω τι ακριβως γινεται...

Στα ιατρεια μπηκε ενας νεοσυλλεκτος που κανει ΣΠΕΝ τωρα, αφου τελειωσεις με εκπαιδευση κλπ, μετα θα εισαι μονιμα στα ιατρεια, δε θα εχεις δηλαδη σκοπιες κλπ κλπ. Το ποσο θα σε πηγαινει (μεσα-εξοδος) εξαρταται απο το ποσους γιατρους θα εχετε εκει, οσοι περισσοτεροι τοσο το καλυτερο για εσας.

Σε ποιο ΣΥΠΟ παρουσιαζεσαι;

malvinan
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 03, 2018 3:31 am
Επικοινωνία:

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από malvinan »

Άσσηρο παρουσιάζομαι το ΕΟΔ το βγάζει και στην κατάταξη και στην τοποθρτηση.Είμαι εξ αναβολής.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

nikos211

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από nikos211 »

Φιλε να σε πω αλλα εγω ημουν στο 501 αλλα το 1992 στην ηγουμενιτσα και μετα γιανιτσα εκει που λες εσυ δεν ξερω
thesprotos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 23, 2018 7:37 pm
Επικοινωνία:

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από thesprotos »

Καλησπέρα malvinan Είμαι και γω απο αναβολή υγείας για Νοέμβριο. Θα δηλώσω να παρουσιαστώ στο Προκοπίδη στην Άσσηρο. Πως είναι η διαδικασία γενικά; Μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες; Αν θέλεις και με πμ.
Σταύρος

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από Σταύρος »

Είχε ένα θέμα που συζητήθηκε για το ίδιο τάγμα αλλά δεν ειπώθηκαν και πολλά βασικά σχεδόν τιποτα και έχω απορία γιατί μπαίνω σε αυτό με την Ε ΕΣΣΟ

1) Ποιος είναι ο ρόλος του υπηρεσιακά;

2) Θεωρείται άσχημο να υπηρετήσεις εκει; Π. Χ πολλές αγγαρείες δουλειά κτλ;(σε σύγκριση με άλλα ΚΕ)

3) Γενικά οι συνθήκες εκει οι μόνιμοι και οι υποδομές είναι καλές ;

Και ότι άλλο σχετικό σκεφτείτε για το 501

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

stelg

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από stelg »

Παρουσιαζομαστε τη Δευτέρα, θα ηθελα να μαθω αν δινουν εκεινη τη μερα αναβολη ή οχι
ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ »

Γεια σας παιδια παρουσιαζομαι στο 501 συπο στ' ΕΣΣΟ νοεμβριο 2018

μια ερωτηση, περναει κλιμακιο ειδικων δυναμεων απο το συγκεκριμενο στρατοπεδο;

thesprotos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 23, 2018 7:37 pm
Επικοινωνία:

501 Μ/Κ ΤΠ - Άσσηρος

Δημοσίευση από thesprotos »

Χαίρετε!

Παρουσιάζομαι στο ΣΥΠΟ: Στρδο «Επχου Προκοπίδη Θωμά» στ' ΕΣΣΟ 2018. Στη μονάδα τοποθέτησης γράφει:501 Μ/Κ ΤΠ/ΕΟΔ. Γνωρίζει κάποιος κάτι ως προς αυτό; Είμαι εξ αναβολής υγείας.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες