Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
andreas23
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 16, 2015 1:23 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από andreas23 »

Καλησπέρα μόλις μετακόμισα και έχω ακόμα αναβολή μέχρι το τέλος του χρόνου τι διαδικασίες πρέπει να κάνω για να αλλάξω διεύθυνση?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από Nassos »

Πρέπει να πάς στη Στρατολογική Υπηρεσία που ανήκεις και στην Αστυνομία για να δηλώσεις αλλαγή διεύθυνσης και τόπο κατοικίας.
Κωνσταντίνος

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Καλησπερα σας.. θα ηθελα την βοηθεια σας... οταν περασα περιοδευον ειχαν περασει λαθος στοιχεια στην νομαρχια της κορινθου που ανηκα τοτε... πηρα τηλεφωνα μου ειπαν οτι το διορθωσαν αλλα στην στρατολογια στις πληροφοριες για την αναβολη μου εχουν ακομα τα παλια στοιχεια... τωρα αλλαξα νομαρχια εφερα τα χαρτια μου αθηνα... τι ακριβως γινεται... εχουν αλλαξει κι δεν εχουν περαστει; σε ποια νομαρχια θα απευθυνθω στην παλια η' στην καινούργια; βοηθηστε με σας παρακαλω...
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από ziaba »

Κωνσταντίνος έγραψε: Καλησπερα σας.. θα ηθελα την βοηθεια σας... οταν περασα περιοδευον ειχαν περασει λαθος στοιχεια στην νομαρχια της κορινθου που ανηκα τοτε... πηρα τηλεφωνα μου ειπαν οτι το διορθωσαν αλλα στην στρατολογια στις πληροφοριες για την αναβολη μου εχουν ακομα τα παλια στοιχεια... τωρα αλλαξα νομαρχια εφερα τα χαρτια μου αθηνα... τι ακριβως γινεται... εχουν αλλαξει κι δεν εχουν περαστει; σε ποια νομαρχια θα απευθυνθω στην παλια η' στην καινούργια; βοηθηστε με σας παρακαλω...
πηγενε στην στρατολογία εκει που ανήκεις και κάνοσε τα απο κεί απ το τηλέφωνο δεν γίνετε γιατί πρέπει να κανεις χαρτί
Πολίτης !!!336 !!!
mF12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Ιαν 22, 2016 12:51 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από mF12 »

Καλησπερα παιδια. Μια βοηθεια.

Υπαγομαι στη στρατολογια Ρουφ, αφου γεννηθηκα Αθηνα. Μενω ομως τα τελευταια 12 χρονια στην Ξανθη με τους γονεις μου, αλλα ανεβοκατεβαινω Αθηνα. Οταν εκοψα την αναβολη εμενα και δουλευα Αθηνα και ετσι δηλωσα τοπο διαμονης Αθηνα και τα στοιχεια που ζητουσε Τ. Κ και λοιπα εβαλα της Αθηνας, για να ρθει εκει το χαρτι καταταξης.

Το θεμα ειναι οτι με το που παρουσιαστω το Μαρτιο στο ΚΕΝ θα περασω τα αθληματα για να μπω Λ. Ο. Κ.

Καθως γνωριζω οτι τους Αθηναιους τους στελνουν ΜΑΚ, θα μπορουσα να δηλωσω τωρα με καποιο τροπο -τοπο διαμονης Ξανθη- για να εχω περισσοτερες ελπιδες να ρθω στους Ορεινους;

Άβαταρ μέλους
greenalexyo
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από greenalexyo »

Δεν στελνουν τους Αθηναιους Μακ. Εσυ στο ΚΕΝ δηλωσε ΛΟΚ. Και θα πας λογικα σε μια απ τις 3 μοιρες λοκ. Δραμα, Ναουσα ή Ρεντινα.
mF12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Ιαν 22, 2016 12:51 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από mF12 »

Μακαρι να ναι ετσι... Με εξυπηρετει.

Παντως οτι οι Αθηναιοι ως επι το πλειστον φευγουν για ΜΑΚ ανεξαρτητου προτιμησης, το διαβασα στο φορουμ.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από dn24 »

mF12 έγραψε:Μακαρι να ναι ετσι... Με εξυπηρετει.

Παντως οτι οι Αθηναιοι ως επι το πλειστον φευγουν για ΜΑΚ ανεξαρτητου προτιμησης, το διαβασα στο φορουμ.


Σου παραθέτω post απο τον Μod. Εδώ

Σου παραθέτω post απο έναν ακόμη Μod. Eδώ

Πάρε και την γνώμη απο 3ο Mod. Το δηλώνεις, περνάς τα αθλήματα και τις υγειονομικές προϋποθέσεις, και αν είσαι τυχερός απο την άποψη ότι δεν θα σε ρίξουν στα ΛΟΚ, πας. Προσωπική μου άποψη, ότι θα σε στείλουν.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
mF12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Ιαν 22, 2016 12:51 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από mF12 »

AΔερφε μου μαλλον καταλαβες λαθος Εικόνα

Τη ΜΑΚ θελω να αποφυγω... Και να μπω ΛΟΚΕικόνα

(γραμμενος στα μητρωα, ως Αθηναιος νομιζω οτι δεν εχω πολλες πιθανοτητες)
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από dn24 »

mF12 έγραψε:
Παντως οτι οι Αθηναιοι ως επι το πλειστον φευγουν για ΜΑΚ ανεξαρτητου προτιμησης, το διαβασα στο φορουμ.


Σε αυτό σου απάντησα που σου έχω τονίσει με bolt, και ήθελα να σου περάσω το νόημα ότι αφού είναι θέμα τύχης η περιοχή που κατάγεσαι/είσαι δημότης, άρα δεν εξαρτάται απο αυτό το αν θα επιλεχθείς ΜΑΚ ή ΛΟΚ. Εξαρτάται απο το τι θα δηλώσεις εσύ. Και επειτα απο τους υπόλοιπους παράγοντες που σου είπα παραπάνω.

Είδες τι είπε ο Moderator Greek_Army; Τυχαία είναι αυτά φίλε μου. Εκεί θέλω να καταλήξω.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
mF12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Ιαν 22, 2016 12:51 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από mF12 »

Ευχαριστω για την κατατοπιση
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από dn24 »

mF12 έγραψε:Ευχαριστω για την κατατοπιση


Εμείς σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ, είμαστε στην διάθεση σου, για οιαδήποτε απορία.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
tPN

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από tPN »

KΑλησπερα. Αν δν μεταβαλω τα στοιχεια κατοικιας μου μιας και διαμενω πλεον σε αλλο νομο υπαρχουν συνεπειες και αν ποιες ειναι αυτες; Εχω ακουσει μεχρι και για 3 μηνες στρατευσιμη υπηρεσια ισχυει κατι τετοιο?
Νικόλαος μονολιθος

Αλλαγή Διεύθυνσης Τόπου Κατοικίας

Δημοσίευση από Νικόλαος μονολιθος »

Γειά σας έχω χαση το φίλο πορείας μου τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση επιστρατευσης
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες