564 Μ/Κ ΤΠ - Λαγός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
krabbcake

564 Μ/Κ ΤΠ - Λαγός

Δημοσίευση από krabbcake »

Για όποιον θέλει να μάθει για το 564 Μ/Κ ΤΠ. Ένα από τα 2 μηχανοκίνητα της 30 Μ/Κ Ταξιαρχίας στο Λαγό, και σαφώς ένα από τα πιο ανοργάνωτα τάγματα από ότι έχω καταλάβει. Ίσως γιατί η τωρινή διοίκηση (θα αλλάξει το καλοκαίρι) δίνει ιδιαίτερη βαρύτητα στα 2 φυλάκια του τομέα ευθύνης της (Γέφυρα Πυθίου και Πετράδες), και ως εκ τούτου το τάγμα είναι παραμελημένο λόγω έλλειψης κόσμου τόσο από στελέχη όσο και από στρατιώτες (κατά μέσον όρο 10 άτομα σε κάθε λόχο, με εξαίρεση το Λ/Δ που έχει...15!)

Εγκαταστάσεις γτπ καθώς είναι παλιές, αλλά τα φυλάκια είναι στη πένα. Αν κάποιος βρίσκεται στο τάγμα θα βιώσει την απόλυτη χαλαρότητα, αλλά όταν βρεθεί σε ένα από τα δυο φυλάκια τότε θα δει συγκλονιστική διαφορά!

Για την ώρα οι υπηρεσίες στο τάγμα είναι πολύ καλές αν και αρχίζουν και χαλάνε λίγο τώρα, ενώ τα φυλάκια είναι λίγο εμπλοκή με καθημερινή υπηρεσία και αρκετές καθαριότητες και αγγαρείες. Αν αναμένεται επίσκεψη από ανώτερους, τότε όλο το φυλάκιο τρέχει και κάνει πολύ απλά, ό'τι να'ναι!
lafayet
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 25, 2018 1:56 pm
Επικοινωνία:

564 Μ/Κ ΤΠ - Λαγός

Δημοσίευση από lafayet »

Παιδες, καμια προσφατη εμπειρια απο 564 εχει κανεις; Η καποιο παιδι που ειναι ακομα εκει να μας πει πως ειναι?
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

564 Μ/Κ ΤΠ - Λαγός

Δημοσίευση από BigSoldier »

Γειά σας παιδιά. Εμπειρία από την παραπάνω μονάδα; Παίρνω εκεί μετάθεση. Ευχαριστώ.
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

564 Μ/Κ ΤΠ - Λαγός

Δημοσίευση από oldsoldier »

Αν είσαι ένοπλος στα φυλάκια θα τη βγάλεις τη μισή σχεδόν θητεία και να σου πω από μια άποψη πολύ καλύτερα!
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

564 Μ/Κ ΤΠ - Λαγός

Δημοσίευση από BigSoldier »

Θα είμαι άοπλος φίλε. Τι υπηρεσίες θα κάνω πιστεύεις; Στο φυλάκιο μπορώ να ζητήσω να πάω και εγώ;
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

564 Μ/Κ ΤΠ - Λαγός

Δημοσίευση από BigSoldier »

Το στρατόπεδο είναι μικρό και εύκολα διαχειρίσιμο ή μεγάλο. Αν γνωρίζετε;
Λευτερης

564 Μ/Κ ΤΠ - Λαγός

Δημοσίευση από Λευτερης »

Στο 564 ημουνα φανταρος και ημουν με τα καλητερα στελεχοι που με ειχαν σαν να ημουν οικογενεια τους το ιδιο αισθανομουνα και εγω μακαρι να ξανα ημουν στο 564
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

564 Μ/Κ ΤΠ - Λαγός

Δημοσίευση από BigSoldier »

Πολύ καλή μονάδα η μονάδα 564. Συμφωνώ φίλε. Αύγουστος 2020 αναμνήσεις...
Laras

Re: 564 Μ/Κ ΤΠ - Λαγός

Δημοσίευση από Laras »

Πολύ ωραία μονάδα, πολύ καλές αναμνήσεις !
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες