Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από karabill »

Η βαση της ΣΜΥ οπλα στο 10% ειναι γυρο στα 13,200 για γεν. Σειρα το να πεσει καμια 500αρια μορια ειναι αδιανοητο για 10%; Δεν εχω προσεξει ποτε πως κυμαίνονται οιβασεις στο 10%. Εσεις τι λετε;
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από Avatar »

Θεωρώ αδύνατον να πέσει. Πιο πιθανό μου φαίνεται να ανεβεί και στο 10% και στο 90%
Έλσα

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από Έλσα »

Μήπως ξέρει κανείς πόσο θα αν θα ανέβουν φέτος οι βάσεις για τη ΣΜΥ και πόσο?
Άβαταρ μέλους
cocoblogger
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Παρ Δεκ 30, 2011 12:23 am
Τοποθεσία: Μηχ/της
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από cocoblogger »

Έλσα έγραψε:Μήπως ξέρει κανείς πόσο θα αν θα ανέβουν φέτος οι βάσεις για τη ΣΜΥ και πόσο;
Κανεις δεν μπορει να ξερει που μπορει να φτασει η βαση! Τα μεχρι τωρα στοιχεια βεβαια, το -30% επι του συνολικου αριθμου των εισακτεων, προμηνυουν ανοδο. Το ποσο μεγαλη θα ειναι ομως και το αν τελικα θα υπαρξει δυστυχως θα πρεπει να κανουμε λιγη υπομονη ακομα για να το μαθουμε!

Την σημαια που αγαπω Εχει εναν λευκο σταυρο Και θα την υπηρετω Μεχρι να με βρουν νεκρο...
Mr CoCo

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από Mr CoCo »

Παιδια δινω και εγω φετος πανελληνιες και ηθελα να περασω ευελπιδων. Μου κοψαν ομως γρηγορα τον στοχο διοτι με τα θεματα που εβαλαν μαθηματικα γενικης, με κατεστρεψαν. Τωρα παλευω να πιασω μια σμυ με ειδικη κατηγορια (τριτεκνος) . Πολυ ζορι το πραγμα. Ελπιζω να γραψω καλα στα υπολοιπα μηπως και αντισταθμισω τους χαμενους βαθμους αν και το βλεπω πολυ δυσκολο.
Anon

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από Anon »

Φιλε μου, πρεπει να καταλαβεις οτι οι Πανελληνιες ειναι διαγωνιστικες! Δεν ηταν μονο για σενα δυσκολα τα θεματα, για ολα τα παιδια ηταν! Και αυτο σημαινει οτι οι βασεις θα πεσουν.

Καλη τυχη, και ευχες ωστε να μπεις Ευελπιδων!
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Οι βάσεις πιθανότατα να έπεφταν στις στρατιωτικές αν δεν γινόταν η μείωση της τάξεως του 30%. Οπότε είναι σχεδόν απίθανο να πέσει στη ΣΜΥ, για να μην πω ότι θα ανέβουν!(βέβαια αυτό είναι εικασία)

ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
greekgohan
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2012 11:37 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από greekgohan »

Δεδομενου πως τα παιδια της τεχνολογικης (και γενικα ολα τα παιδια) τα βρηκαν αρκετα σκουρα με τα περισσοτερα μαθηματα και συναμα με την μειωση των θεσεων κατα 30% η βαση λετε να μπορεσει να ξεπερασει τις 15000?
γιαννης

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από γιαννης »

Εχω γραψει 15400... Θα πιασω σμυ (σωματα) ;
greekgohan
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2012 11:37 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από greekgohan »

γιαννης έγραψε:Εχω γραψει 15400... Θα πιασω σμυ (σωματα) ;

Με δεδομενη την μειωση των θεσεων θεωρω απιστευτο να μην ανεβουν οι βασεις, βεβαια θα πρεπει να δουμε και τον αριθμο των θεσεων που μαλλον θα ανακοινωθουν τις ερχομενες ημερες, παντως πιο πιθανο ειναι να πιασεις ΣΜΥ οπλα...
pashalis

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από pashalis »

Καλισπερα ηθελα να περασω ΣΜΥ Αλλα εγραψα χαλια... πιστευετε οτι μπορει η ΣΜΥ να πεσει κατω απο 9000 φετος;

anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από anaktas »

pashalis έγραψε:Καλισπερα ηθελα να περασω ΣΜΥ Αλλα εγραψα χαλια... πιστευετε οτι μπορει η ΣΜΥ να πεσει κατω απο 9000 φετος;



9000 δέν είναι ούτε η βάση για τους πολύτεκνους και τους τρίτεκνους φίλε μου, που περσι αν θυμάμαι καλά ηταν γυρω στα 13350 οπότε η πιθανότητα που λες είναι μηδαμινή.
Amat victoria curam
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Η τελευταία φορά που η ΣΜΥ κυμαινόταν κοντά στα 9000 μόρια ήταν το 2009. Στην αρχή της κρίσης (της αισθητής κρίσης) και όταν οι εισακτέοι ήταν πολύ περισσότεροι. Εγώ εκτιμώ ότι αν η ΣΜΥ πέσει δεν θα ξεπεράσει τα 500 μόρια. Και αν πέσει...
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
pashalis

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από pashalis »

Το 2009 γιατι υπηρξε τοσο μεγαλη πτωση; Ηταν 5000 μορια πτωση :P :/
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες