Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
anna 87

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από anna 87 »

Ποιες ειναι οι βασεις για σασς ψυχολογων ειδικης κατηγοριας α ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από Greek_Army »

anna 87 έγραψε:Ποιες ειναι οι βασεις για σασς ψυχολογων ειδικης κατηγοριας α ;


το 2011 ήτανε 19233
το 2012 δεν έβγαλε θέση για την ειδική κατηγορία Α
zefi

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από zefi »

Πόσα Μόρια Είναι Η ΣΣΑΣ το Ψυχολογικό Και Κάποιος Απο Θεωρητική Μπορεί Να μπει ;
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Για τα μόρια δες τις βάσεις βάσεις του '12. Ναι μπορείς να μπεις από θεωρητική.
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
Ζωή

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από Ζωή »

Γεια σας! Είμαι μαθήτρια της πρώτης λυκείου και ενδιαφέρομαι για ΣΣΑΣ ιατρικό. Είμαστε πολύτεκνοι με 7 παιδιά. Πόσα περίπου είναι τα μόρια για μένα; Μειώνεται αρκετά ή είναι κοντά στα 19.000; Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από diplomaths »

Οι βάσεις δεν "κατασκευάζονται", αλλά διαμορφώνονται μόνες τους κάθε χρονιά, ανάλογα την προσφορά και την ζήτηση θέσεων, άρα δεν μειώνεται κάποιο στάνταρ ποσό. Γι'αυτό και κανείς δεν μπορεί να πει συγκεκριμένα, μόνο να προσδιορίσει γενικά την βάση σχολών πριν την ανακοίνωσή τους από το υπουργείο παιδείας.Το 2012 η βάση γενικής σειράς για το Ιατρικό της ΣΣΑΣ ήταν 19216 και η ειδική κατηγορία στην οποία ανείκεις ήταν 18995 μόρια.

Εδώ θα βρείτε όλα τα νέα που αφορούν τις στρατιωτικές σχολές... και για ερωτήσεις, η ομάδα μας στο facebook
Αvra

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από Αvra »

Γεια σας, ειμαι τριτη λυκειου φετος και θελω να περασω σσας ψυχολογια. Ξερω ποσο υψηλη ηταν η βαση περυσι και εχω μαθει οτι θα μειωθουν οι θεσεις κατα 30%. Αναρωτιομουν αν υπαρχει περιπτωση να ανεβουν οι βασεις ακομα περισσοτερο. Γνωριζω οτι οι βασεις διαμορφωνονται καθε χρονο αναλογα με το ποσο θα γραψουν τα παιδια και αναλογα με τη ζητηση, ομως ενα παιδι απο θεωρητικη ειναι πολυ δυσκολο να πιασει το αριστο και ελαχιστα παιδια το εχουν καταφερει. Θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη. Ευχαριστω...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από dn24 »

Αvra έγραψε:Γεια σας, ειμαι τριτη λυκειου φετος και θελω να περασω σσας ψυχολογια. Ξερω ποσο υψηλη ηταν η βαση περυσι και εχω μαθει οτι θα μειωθουν οι θεσεις κατα 30%. Αναρωτιομουν αν υπαρχει περιπτωση να ανεβουν οι βασεις ακομα περισσοτερο. Γνωριζω οτι οι βασεις διαμορφωνονται καθε χρονο αναλογα με το ποσο θα γραψουν τα παιδια και αναλογα με τη ζητηση, ομως ενα παιδι απο θεωρητικη ειναι πολυ δυσκολο να πιασει το αριστο και ελαχιστα παιδια το εχουν καταφερει. Θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη. Ευχαριστω...


Μας κάλυψες. Καλή σταδιοδρομία.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Avra

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από Avra »

Χαιρομαι που σας καλυψα εγω παντως δεν καλυφθηκα. Ευχαριστω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Και τι θέλεις να σου γράψουμε ακριβώς; Οι βάσεις τα τελευταία χρόνια ανεβαίνουν λόγω της σίγουρης εργασίας που προσφέρουν οι στρατιωτικές σχολές άρα και φέτος η λογική λέει πως θα ανέβουν, το ότι πήγες θεωρητική ήτανε δικιά σου επιλογή εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, το αν έχεις ελπίδες να περάσεις η όχι μόνο εσύ το ξέρεις, εμείς δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τις δυνατότητες που έχεις.
Avra

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από Avra »

Σιγουρα ειναι δικη μου επιλογη η κατευθυνση και φυσικα εξαρταται απο μενα. Απλα θα προτιμουσα να μην παρω μια ειρωνικη απαντηση. Θα προτιμουσα να μην απαντησετε καν εαν δεν θελατε ή εαν θεωρησατε χαζη την απορια μου. Εγω απλως ειχα αυτη την απορια και αποφασισα να την εκφρασω μονο και μονο για να ακουσω και αλλες αποψεις. Λυπαμαι αν ενοχληθηκατε απο την απαντηση μου δεν το εκανα επιτηδες απλως κι εγω περιμενα μια καλυτερη απαντηση.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από dn24 »

Avra έγραψε:Χαιρομαι που σας καλυψα εγω παντως δεν καλυφθηκα. Ευχαριστω


Greek_Army έγραψε:Και τι θέλεις να σου γράψουμε ακριβώς; Οι βάσεις τα τελευταία χρόνια ανεβαίνουν λόγω της σίγουρης εργασίας που προσφέρουν οι στρατιωτικές σχολές άρα και φέτος η λογική λέει πως θα ανέβουν, το ότι πήγες θεωρητική ήτανε δικιά σου επιλογή εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, το αν έχεις ελπίδες να περάσεις η όχι μόνο εσύ το ξέρεις, εμείς δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τις δυνατότητες που έχεις.


+1 αυτό εννούσα φίλη, ότι μας τα είπες όλα όπως είναι, θα ήταν άκαιρο να αναπαράγουμε αυτά που είπες, καθώς την ίδια γνώμη έχουμε κι εμείς, όχι από προσωπική άποψη, αλλά έτσι έχουν έτσι κι αλλιώς τα πράγματα. Σε κάθε περίπτωση ευχαριστούμε που εμπιστεύθηκες το φόρουμ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας που να βγάλεις άκρη... Εικόνα που την είδε την ειρωνεία ένας θεός ξέρει, τέλος πάντων.
Avra

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από Avra »

Δεν φανηκε απο την απαντηση σας. Συγνωμη δεν ηθελα να φανω αγενης. Τελος παντων το φορουμ το παρακολουθουσα εδω και καιρο και για αυτο το λογο αποφασισα να κανω εδω την ερωτηση μου.
Avra

Βάσεις - μόρια για ΣΣΑΣ (2013)

Δημοσίευση από Avra »

Συγνωμη αλλα δυστυχως ο γραπτος λογος προκαλει παρεξηγησεις διοτι δεν μπορεις να καταλαβεις με τι τονο εκφερονται καποιες αποψεις.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης