Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Βασίλης

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από Βασίλης »

Γεια σας Παιδιά Έχω Μια Απορία. Μήπως Ξέρει Κανείς, αν Κάποιος Πάει Για τη Θητεία Του στο Στρατό Στη Θάλασσα Αν αυτο Μετράει Σε Μόρια Για το Εμπορικό Ναυτικό Σαν θαλασσια Υπηρεσία; Γιατί Στην Προκήρυξη Λέει Ότι Αν Έχει Κάποιος Θαλάσσια Υπηρεσια Κερδίζει Κάποια Μορια Πάρα Πάνω Σε Σχέσει Με τους Μήνες Που Είναι Στη Θάλασσα.(με Απολυτήριο Λυκείου)
Βασιλης

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από Βασιλης »

Ειμαι 16 χρονων και δν τα κατεχω τα αγγλικα... Επιπλεον θελω να μπω στο ναυτικο ληκειο και να δηλοσω για α μιχανηκος πλοιων... Ειναι αναγκαιο να μαθω αγγλικα;
πρεπη να εχεις καποια μορια; Και αν ναι ποσα;
θα βρω ευκολα δουλεια μολις αποφοιτησω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Τα αγγλικά καλώς ή κακώς είναι απαραίτητα για αυτό το επάγγελμα! Γι'αυτό όσοι τα ξεχάσατε φροντίστε να τα φρεσκάρετε και όσοι δεν έχετε τουλάχιστον lower να το αποκτήσετε.
antonis86
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Σεπ 24, 2012 9:36 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από antonis86 »

Χερεται, θα ηθελα να ρωτησω ποσο δυσκολο ειναι η εστω τι πιθανοτητες εχω να μπω στις σχολες ΑΕΝ με απολυτιριο λυκειου και lower ο βαθμος ειναι 15,1 απο ΤΕΕ

και επισεις αν εχετε καποιο πινακα που να δειχνει τους βαθμους εισαγωγης αλλα μονο απο απολυτιριο.

Ευχαριστω πολυ

Άβαταρ μέλους
unforgiven21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Οκτ 02, 2012 6:33 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από unforgiven21 »

Καλησπερα σας... Θα ηθελα να ρωτησω ποιες ειναι οι φετινες βασεις του εμπορικου ναυτικου και αν ειναι ευκολο να περασω με πανεληνιες απο γενικο λυκειο... Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
Gelo
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Αύγ 07, 2012 6:38 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από Gelo »

Πιστεύετε θα ανέβουν πολύ τα μόρια φέτος; Υπάρχει περίπτωση να ξεπεράσουν και τις 14 χιλιάδες μορια; Και οι εισαγωγές με απολυτήριο θα ισχύουν και για του χρόνου;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από dn24 »

Gelo έγραψε:Πιστεύετε θα ανέβουν πολύ τα μόρια φέτος; Υπάρχει περίπτωση να ξεπεράσουν και τις 14 χιλιάδες μορια; Και οι εισαγωγές με απολυτήριο θα ισχύουν και για του χρόνου;


Να ανέβουν λίγο, το θεωρώ πιθανό, λόγω της μεγάλης προτίμησης που έχει αυτή η σχολή ειδικά φέτος.14 χιλιάδες όχι τόσο πολύ μην αγχώνεσαι. Ναι οι εισαγωγές με απολυτήριο θα ισχύσουν, δεν θα αλλάξει κάτι. Απλά ίσως επειδή η ζήτηση να είναι μεγάλη τον ερχόμενο Ιούνιο που θα βγεί η προκήρυξη, ίσως η βάση εισαγωγής με απολυτήριο να ανέβει κι άλλο, ειδικά για τον Ασπρόπυργο που είναι η σχολή με τους περ/ρους εισακτέους.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
γιαννης..,

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από γιαννης.., »

γεια σας, δινω και γω πανελληνιες φετος.. πειτε μου, αν βγαλω γυρω στα 11 με 12 χιλιαδες μορια θα περασω στους πλοιααρχους; επισης ειμαι και τριτεκνος.. ευχαριστω-
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από D.Y.K »

γιαννης. έγραψε: γεια σας, δινω και γω πανελληνιες φετος. Πειτε μου, αν βγαλω γυρω στα 11 με 12 χιλιαδες μορια θα περασω στους πλοιααρχους; Επισης ειμαι και τριτεκνος. Ευχαριστω-
Άνετα![;) ]
γιαννης.

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από γιαννης. »

Οκ, ευχαριστω.δηλαδη ποσο αναμενεται να παει η βαση για τους πλοιαρχους;

για τους τριτεκνους...

Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από Avatar »

Κανείς δεν ξέρει που θα φτάσουν οι βάσεις, παίζουν πολλά ρόλο.
Πόσο διαβασμένοι είσαστε
Σε τι βαθμολογητές θα πέσετε (υπάρχουν "βεντέτες" σε μερικές περιοχές της Ελλάδας και λένε έλα μώρε αθηναίος ή έλα μωρέ χωριάτης κλπ ακραία πράγματα αλλά υπάρχουν)
Τι θέματα θα βάλει η επιτροπή
Και πόσους υποψήφιους θα έχει η κάθε σχολή (οι ΑΕΝ τραβάνε κόσμο τα 2 τελευταία χρόνια)
Δεν έχω κοιτάξει καθόλου τι θέματα πέσανε φέτος Σίγουρα η σχολή θα έχει άνοδο εγώ πιστεύω 400-800 στη γενική κατηγορία, οι ειδικές κατηγορίες έχουν κάθε χρόνο πολλά σκαμπανεβάσματα

Αν έχεις γράψει όσο λες και είσαι και τρίτεκνος θεωρώ αδύνατον να μείνεις εκτός
γιαννης..,

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από γιαννης.., »

οκ, ευχαριστώ.. σημερα με το τελευταίο μαθημα που εγραψα δεν νομιζω να πιασω τα 11 αλλα αποκλειεται να'χω γραψει κατω απο 10 χιλιαδες, καπου ενδιαμεσα.. τελος παντων.. αν και δεν ειμαι και πολυ υπερ με αυτη την κινηση , αλλα θεωρω βλακεια να μην περασω και να ξαναδινω του χρονου, μηπως πρεπει να ψαχτω αν υπαρχει κανενα βυσμα ωστε να μην το διακινδυνευω; η μηπως το βισμα βοηθαει μονο για εισαγωγη με απολυτηριο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2013)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πουθενά δεν βοηθάει, αν περάσεις θα περάσεις επειδή το αξίζεις, έχουνε τελειώσει αυτά.

γιαννης. έγραψε: αλλα θεωρω βλακεια να μην περασω και να ξαναδινω του χρονου

Υπάρχουν παιδιά που έχουνε δώσει 3 και 4 φορές για να περάσουν στην σχολή που θέλουν και είναι το όνειρο τους, τώρα αν εσύ το θεωρείς βλακεία περαστικά σου.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης