Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Brouslee
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 7:17 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Brouslee »

Δε σου απαντησα γιατι θεωρω δεδομενο πως ξερεις καλα τι εννοω και συμφωνεις μαζι μου αν κρινω απο τα γραφομενα σου εδω μεσα.

Ουτε πουλαω τρελιτσα. Αντιμαχομαι ομως στην ακατασχετη μπουρδολογια οπως προειπα υπερασπιζομενος το δικαιο νομιζω αιτημα μου οντας 27 χρονων και μη θελοντας να ειμαι ρεμπελος και αντιπαραγωγικος.

Ναι ειμαι αυτος ο ***** που αγορασα ολα τα προβλεπομενα προκειμενου να χρεωθω τα ελαχιστα για να χρησιμοποιηθουν απο αλλο συμφανταρο.

Και ναι λοιπον εστω κι απαντωντας πλαγιως, εχω δικαιωμα να εκπαιδευτω και να μη θεωρω εαυτον Μπορδελον, αξιωνοντας ετσι τα καλλιστα που μπορει να μου προσφερει ο ΕΣ.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από yandr »

Εγώ το σέβομαι που θες να υπηρετήσεις στις ειδικές δυνάμεις.

Αυτό που με 'ενοχλεί' είναι ότι επιτίθεσαι σε κάποιον που λέει το αυτονόητο και έχει δίκιο.

Δεν διαφωνώ ούτε με την κατάσταση του στρατού, ούτε της ελληνικής κοινωνίας.
Brouslee
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 7:17 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Brouslee »

Ναι ενδεχομενως να ξεφυγα των χρηστων ηθων. Ενδεχομενως να ειναι κι ετσι, αλλα πριν επανορθωσω θα προτεινα στο φιλο να επαναπροσδιορισει για την αποψη του στην κοινωνια και στο ευρυτερο στρατευμα προτου προτεινει λοιπον σε αλλους το αυτονοητο, το οποιο προφανως και ισχυει.

Δεν ξερω αν ακουγομαι Πρεκας και δε με νοιαζει, μα εχε υποψη σου πως υπαρχουν ΚΑΠΟΙΟΙ ανθρωποι με ιδανικα που θελουν το κατι παραπανω απο τη ζωη τους. Οποτε λεω εγω τωρα, που ξερεις. Και για ''κλοπη'' ενος βαθμου παραπανω μυωπιας, ισως να αναπτερωνεται το ηθικο πολλων ανθρωπων.

Αυτα τα λιγα και συγγνωμη αν ξεφυγαμε.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αγαπήτε brous επειδή βλέπω και θίγεις πράγματα όπως στην ηλικία. Να ξέρεις ότι θα έχεις εκπαιδευτές 18-19 χρονών που θα σε ζαλίζουνε όλη μέρα. Επίσης τα σκοπέτα θα είναι πάρα πολλά. Ξέχασε τις ειδικές δυνάμεις που ήξερες απο γνωστούς που είχανε πάει πριν 2-3 χρόνια
Slayer

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Slayer »

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι το ανώτερο ανεκτό όριο μειωπίας για καταταγή στις ειδικές δυνάμεις. Επίσης υπάρχει δυνατότητα να το αποκρύπσει κάποιος η θα υπάρξει οποιουδήποτε είδους πρόβλημα;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Slayer έγραψε:Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι το ανώτερο ανεκτό όριο μειωπίας για καταταγή στις ειδικές δυνάμεις. Επίσης υπάρχει δυνατότητα να το αποκρύπσει κάποιος η θα υπάρξει οποιουδήποτε είδους πρόβλημα;



4,5 είναι σε κάθε μάτι. Μπορείς να το παίξεις τρελός και να πείς ότι έχεις λιγότερο δεν σου κάνουνε εξετάσεις. Μόνο αν μπεις στα αλεξίπτωτα κάνεις εξετάσεις. Εκεί το όριο είναι 2 για κάθε μάτι
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Hyper »

Greek_Army έγραψε:
Slayer έγραψε: Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι το ανώτερο ανεκτό όριο μειωπίας για καταταγή στις ειδικές δυνάμεις. Επίσης υπάρχει δυνατότητα να το αποκρύπσει κάποιος η θα υπάρξει οποιουδήποτε είδους πρόβλημα;



4,5 είναι σε κάθε μάτι. Μπορείς να το παίξεις τρελός και να πείς ότι έχεις λιγότερο δεν σου κάνουνε εξετάσεις. Μόνο αν μπεις στα αλεξίπτωτα κάνεις εξετάσεις. Εκεί το όριο είναι 2 για κάθε μάτι
1.25 ειναι σε καθε ματι για αλεξιπτωτα
hondasport
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2011 7:13 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από hondasport »

Ρε παιδια αμα εχεις μυωπία περνας εγω σικεκριμενα φοραω φακους περναω

Άβαταρ μέλους
rudxai
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Αύγ 04, 2010 8:01 pm
Ενδιαφέροντα: Sports,Computers,Movies
Επάγγελμα: Programmer
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από rudxai »

hondasport έγραψε:Ρε παιδια αμα εχεις μυωπία περνας εγω σικεκριμενα φοραω φακους περναω



Δεν ξέρω φίλε ούτε εγω και αναρωτίεμαι το ίδιο. Πριν λιγες μερες που ήρθαν τα στελεχη σε εμας για να παρουν οσους θελουν να πανε, ρωτησα ενα αλεξιπτωτιστη τι γινεται με τη, μυωπια και μου λεει οτι κάπιοι πάνε και περνανε τις εξετασεις του οφθαλμίατρου με το όνομα άλλου.
Αυτο που θέλω να μάθω εγω στα σίγουρα είναι εαν σε κώψει ο γιατρος για μυωπία (3 βαθμους εχω) θα σε στείλουν ΛΟΚ/ΜΑΚ ή θα σε κατεβάσουν πεζίκο!
Kwstas575T/PN

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Kwstas575T/PN »

Καλησπερα ειμαι 18 χρονων και με λενε κωστα πριν ενα μηνα παρουσιαστικα αυλωνα στο 575 ταγμα πεζοναυτων ηταν το ονειρο της ζωης μου να παρω τον πρασινο μπερε αλλα εκανα την βλακεια και δηλωσα μυοπια και με εστειλαν στο 401.

Εκει οι γιατροι με εβγαλαν Ι2 και πηρα αναβολη μια μερα πριν ορκιστω. Και τωρα θα κανω λειζερ στα ματια για να μου φυγει η μιοπια ξερει κανεις τι επιπτωσεις θα εχει η 6μηνη αναβολη στο ι μου; Θα μπορω να μπω στης ειδικες δυναμεις ξανα;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κανονικά δεν επιτρέπεται. Δεν δέχονται άτομα που έχουνε πάρει αναβολή για λόγους υγείας
Nick

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Nick »

Καλημερα παιδια, εχω μυωπια 5,75 στο αριστερο και 2,50 στο δεξι με 10/10 οξυτητα.

Αν υποθετικα μεταφερω 1,25 βαθμο απο το ενα στο αλλο εχω 4,50 και 3,75 (εντος οριου)

και ειμαι λογικα Ι1 αρα ικανος για Ειδικες δυναμεις και Λ. Ο. Κ. που θελω πιο συγκεκριμενα,

με γυαλλια ή φακους βλεπω μια χαρα αλλα το προβλημα ειναι περισσοτερο "τεχνικο/πρακτικο"

την ωρα των ασκησεων τι πεζει με τα γυαλλια ορασεως(μπορει να φυγουν, δυσκολια με το κρανος/ιματισμο)

και φακους επαφης (λασπες , βρωμικα χερια αρα και δυσκολο το να τους βαζω-βγαζω αν και ειναι υποθεση

3-4 δευτερολεπτων με καθρεπτη);

Λογικα ειμαι Ι2 και κοβομαι λογω του αριστερου ματιου ;

Αν υπαρχει καποιο λινκ με τις ασκησεις εντος του στρατοπεδου θα με βοηθουσε , ευχαριστω

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Nick έγραψε:Καλημερα παιδια, εχω μυωπια 5,75 στο αριστερο και 2,50 στο δεξι με 10/10 οξυτητα.

Αν υποθετικα μεταφερω 1,25 βαθμο απο το ενα στο αλλο εχω 4,50 και 3,75 (εντος οριου)

και ειμαι λογικα Ι1 αρα ικανος για Ειδικες δυναμεις και Λ. Ο. Κ. Που θελω πιο συγκεκριμενα,

με γυαλλια ή φακους βλεπω μια χαρα αλλα το προβλημα ειναι περισσοτερο "τεχνικο/πρακτικο"

την ωρα των ασκησεων τι πεζει με τα γυαλλια ορασεως (μπορει να φυγουν, δυσκολια με το κρανος/ιματισμο)

και φακους επαφης (λασπες, βρωμικα χερια αρα και δυσκολο το να τους βαζω-βγαζω αν και ειναι υποθεση

3-4 δευτερολεπτων με καθρεπτη) ;

Λογικα ειμαι Ι2 και κοβομαι λογω του αριστερου ματιου ;

Αν υπαρχει καποιο λινκ με τις ασκησεις εντος του στρατοπεδου θα με βοηθουσε, ευχαριστω



χαχαχαχααχ σιγά μην κάνεις και μετακόμιση ρε μεγάλε ΕικόναΕικόνα με την μυωπία σου κόβεσαι και βγαίνεις Ι2

Γυαλιά και φακοί επαφής στο στρατό

Κωστας575/ΤΠΝ

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Κωστας575/ΤΠΝ »

Οταν πειρα αναβολη αναφερα και καλα οικογενειακο προβλημα οτι η μανα μου ειναι βαρια αρωστη και μου την εδωσαν. Επισης μπεικα στον στρατο σαν εθελοντης

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κωστας575/ΤΠΝ έγραψε:Οταν πειρα αναβολη αναφερα και καλα οικογενειακο προβλημα οτι η μανα μου ειναι βαρια αρωστη και μου την εδωσαν. Επισης μπεικα στον στρατο σαν εθελοντης



η αναβολή για λόγους υγείας είναι αναβολή όπως και να έχει. Δεν έχει σημασία που μπήκες σαν εθελοντής

Να μην προέρχονται από αναβολή για λόγους υγείας

όπως το λέει και στο άρθρο που έχουμε στο φόρουμ
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες