Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
DogFighter
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2012 11:54 pm
Επικοινωνία:

Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από DogFighter »

Μπορει καποιος ιπταμενος μαχητικων αεροσκαφων της ελληνικης πολεμικης αεροποριας να εξελιχθει σε κατι αλλο... οπως το επαγγελμα του αστροναυτη;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11240
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από yandr »

Και που θα πιάσει δουλειά; Το ελληνικό διαστημικό πρόγραμμα;

Με απλά λόγια, όχι.

Άβαταρ μέλους
DogFighter
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2012 11:54 pm
Επικοινωνία:

Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από DogFighter »

Οχι στο ελληνικο διαστημικο προγραμμα... (καθως δεν υπαρχει) ... αλλα σε καποιον αλλο διαστημικος οργανισμο... οπως ειναι η εοδ (ευρωπαικος οργανισμος διαστηματος)
Dimitris5
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Σεπ 03, 2013 8:52 pm
Επικοινωνία:

Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Dimitris5 »

Καλησπέρα σε ολους. Του χρονου θα παω τριτη λυκειου και ενδιαφερομαι για τις σχολες Τις πολεμικης αεροποριας με λιγα λογια εχω μεγαλη τρελα με την αεροπορια. Αρχικα να σας πω πως δεν μπορω να μπω ιπταμενος γιατι εχω μυωπία. Μετα σκεφτηκα για μηχανικος αλλα ειδα οτι μορια φτανουν 19000, και πιστευω πως θα ειναι αρκετα δυσκολο ειδικα του χρονου που θα δινω εγω. Μηπως υπαρχει καποια ειδηκοτητα Που να εχει και λιγη δραση και με πιο λιγα μορια μεσα στην αεροπορια; Μπορειτε να μου πειτε μερικες ειδικότητες και με ποιον τροπο μπορω να μπω σε αυτες τις σχολες;

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Patty
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 03, 2013 6:11 pm
Επικοινωνία:

Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Patty »

Γεια σας με λενε παναγιωτα ειμαι 18 χρονων και φετος τελειωσα το σχολειο αλλα δυστηχως δεν περασα στις πανελληνιες γιατι βαλανε πολυ δυσκολα αν και μπορουσα να τα ειχα παει καλυτερα... Απο μικρη μου αρεσε πολυ η αεροπορια... Ευτυχως ομως στην πολη μου θα λειτουργησει δημοσιο ιεκ και επελεξα την ειδικοτητα στελεχος διοικησης και οικονομιας, και ειναι δυο χρονια η φοιτηση στο ιεκ... Θα ηθελα να ρωτησω πώς θα μπορουσα να μπω στην αεροπορια σε καποιο γραφειο που να ασχολειται με τα οικονομικα; ... παρακαλω απαντηστε μου αμεσα... Ευχαριστω πολυ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Greek_Army »

Το ΙΕΚ δεν θα σε βοηθήσει σε καμία περίπτωση να εισαχθείς με κάποιο τρόπο στην Πολεμική Αεροπορία, η μόνη λύση είναι να ξαναδώσεις πανελλήνιες, γιατί τέτοιες θέσεις γραφείου πιάνουν οι απόφοιτοι της ΣΥΔ.
Patty
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 03, 2013 6:11 pm
Επικοινωνία:

Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Patty »

Το σκέφτηκα πολλές φορές να ξαναδώσω πανελλήνιες αλλά δυστηχώς είναι μεγάλο λούκι να αρχίσω πάλι από την αρχή το μόνο καλό είναι οτι δεν θα Είχα σχολείο και έτσι θα διάβαζα πιο συγκεντρωμ'ενα και Χωρίς άγχος... Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
costasss
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:13 pm
Επικοινωνία:

Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από costasss »

Patty έγραψε:Το σκέφτηκα πολλές φορές να ξαναδώσω πανελλήνιες αλλά δυστηχώς είναι μεγάλο λούκι να αρχίσω πάλι από την αρχή το μόνο καλό είναι οτι δεν θα Είχα σχολείο και έτσι θα διάβαζα πιο συγκεντρωμ'ενα και Χωρίς άγχος... Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!


ξαναδώσε πανελλήνιες
Patty
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 03, 2013 6:11 pm
Επικοινωνία:

Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Patty »

Ετσι και αλλιως δεν θα ξαναδωσω γτ γραφτηκα ειδη σε ιεκ στελεχος οικομομιας και διοίκησης και αυριο ξεκιναωΕικόνα

Ευχαριστώ παντως για το ενδιαφερον σου!
Patty
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 03, 2013 6:11 pm
Επικοινωνία:

Σταδιοδρομία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Patty »

Να ρωτησω και κατι αλλο; Τα κοριτσια γενικα μπορουν να κανουν θητεια στο στρατο;(ας πουμε πολεμικη αεροπορια;) και αν ναι πως γινεται ;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες