265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιάννης
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 27, 2010 7:55 pm
Επικοινωνία:

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από Γιάννης »

Η 265 Μ/Κ ΤΕ καλα ειναι σαν στρατοπεδο και γενικα;
-Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ-
siski

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από siski »

Γεια σας! Θα ήθελα να μάθω πληροφορίες σχετικά με το στρατόπεδο 265 Μηχανοκίνητο Τάγμα Εθνοφυλακής Της Λέσβου. Πρόκειται να πάρω μετάθεση για εκεί και δεν μπόρεσα να βρώ αρκετες πληροφορίες για το τι παίζει. Είναι όντως τόσο χάλια όσο διάβασα; Πρόσφατα αυτοκτόνησε και ένας ΕΠΟΠ.θα με βοηθούσε πολύ η οποιαδήποτε πληροφορία.

Ευχαριστώ

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από Signaller »

Μια "οποιαδήποτε πληροφορία" όπως λες θα σου πω. Είχε κακή φήμη το 2005 που ήμουνα εγώ στο νησί (σε άλλη πόλη βέβαια, αλλά τα μαθαίναμε). Γι'αυτό το έλεγαν και Μανταμαύρο. Αλλά έχουν περάσει τόσα χρόνια, που δεν ξέρω αν παραμένει. Λογικά δεν θα άλλαξε...
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
γιαννης

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από γιαννης »

Αστα ρε φιλε... μαυριλα ατελειωτη... ημουν εκει το...1992 οπου και απολυθηκα... φανταζεσαι τι γινοταν τοτε ετσι...
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από Signaller »

Για πες κάποιο σκηνικό Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Signaller έγραψε:Για πες κάποιο σκηνικό Εικόνα


Αρκεί να σου αναφέρω εγώ ότι αυτή την στιγμή κατέχει το μεγαλύτερο (αρνητικό φυσικά) ρεκόρ αυτοκτονιών στην Ελλάδα (ως Μονάδα).

Πριν ενάμιση χρόνο περίπου αυτοκτόνησε ένας Επαγγελματίας Οπλίτης με το ατομικό του τυφέκιο κατά την διάρκεια της Υπηρεσίας του (η τελευταία περίπτωση)

http://diktiospartakos.blogspot.gr/2013/12/265.html

ΚΥΡΙΑΚΟΣ

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Εκατσα στο μανταμαδο 16,5 μηνες αφου εφυγε ο διοικητης ο ***** και ειπε στον επομενο εμενα κα αλλους τρεις να μη μας πειραξει. Αν δεν ηταν ο ***** δοικας ακομα θα υπηρετουσα και εγω και πολλοι αλλοι. Τοστρατοπεδο πολυ παλια ηταν ταγμα ανεπιθημητων οταν πηγα εγω στα μεσα 1995 μαυρο ηταν και τοτε πολλες αυτοκτονιες κα μεσα σε γουβα μακρυα απο την θαλασςα κα απεναντι ο ταξιαρχης που εκαναν εξορκισμους. Οταν ομως γινανε τα ιμια μεσα σε 45 λεπτα ειχαμε αφησει το στρατοπεδο και ειμασταν στο χωρο ευθυνης πολυ καιριο σημειο το στρατοπεδο. Αυτα !
john

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από john »

Απο τις καλυτερες μοναδες στον πλανητη ισως. Πολυ καλο φαγητο και απειροι εξοδοι. Θεωρειται απο τις ποιο κυριλε μοναδες της ελλαδος και ειναι καπως δυσκολο να πας εκει εκτος αν εχεις παρα πολυ καλο βισμα και βολευτεις. Αξιζει το βισμα για τετοια περιπτωση. Καλες διακοπες οποιος παει
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από ziaba »

john έγραψε:Απο τις καλυτερες μοναδες στον πλανητη ισως. Πολυ καλο φαγητο και απειροι εξοδοι. Θεωρειται απο τις ποιο κυριλε μοναδες της ελλαδος και ειναι καπως δυσκολο να πας εκει εκτος αν εχεις παρα πολυ καλο βισμα και βολευτεις. Αξιζει το βισμα για τετοια περιπτωση. Καλες διακοπες οποιος παει


μην λεμε οτι να ναι μονο που εισαι στο μανταblack (χωριο 200 κατοικων 50χλμ απο πολιτισμο χωρις συγκοινωνια) φτανει Εικόνα

Πολίτης !!!336 !!!
Κώστας

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από Κώστας »

Ήμουν εκεί το 1998. Απο τα πλέον χειρότερα στρατόπεδα τις Μυτιλήνης. Τέρμα θεού αρχές Αλλάχ (Πραγματικά... ) Το μόνο θετικό στην όλη μου θητεία εκεί (6 μήνες μόνο) ήταν ότι μετά την μετάθεση του Λοχαγου μας πήγα σε φυλάκιο και έτσι γλύτωσα την παραμονή μου στο κολλαστήριο. Μετά απο 4 μήνες στο φυλάκιο πήρα μετάθεση για Αθήνα Προεδρική Φρουρά και την έβγαλα ζωή και κότα...
NIKOS

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από NIKOS »

15-11-97 eωσ15-9-98 μανταμαδος πρωτος λοχος αναμνησεις μιας ζωης προστατης ο ταξιαρχης

Άβαταρ μέλους
Aris777
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 2:14 am
Επικοινωνία:

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από Aris777 »

Καλημέρα παιδιά παρουσιάζεται κανένας 19/4 στο 265;
191 ΣΕΙΡΑ 1988-1989

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από 191 ΣΕΙΡΑ 1988-1989 »

Γαμησετα
294 mad!black giovas

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από 294 mad!black giovas »

2006/07 από τα χειρότερα τάγματα στην Ελλάδα εκείνη την εποχή εμπλοκή έξι μήνες με έναν διοικητή κέρβερο. από πέλεκυς 3 μέχρι πορείες καθημερινα. έχω ακούσει πως το φτιάξανε, όσο ήμουν εγώ οι εγκατάστασης ήταν σε κακό χαλι
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

265 Μ/Κ ΤΕ - Μανταμάδο (Λέσβος)

Δημοσίευση από Signaller »

john έγραψε:Απο τις καλυτερες μοναδες στον πλανητη ισως. Πολυ καλο φαγητο και απειροι εξοδοι. Θεωρειται απο τις ποιο κυριλε μοναδες της ελλαδος και ειναι καπως δυσκολο να πας εκει εκτος αν εχεις παρα πολυ καλο βισμα και βολευτεις. Αξιζει το βισμα για τετοια περιπτωση. Καλες διακοπες οποιος παει

ΕικόναΕικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες