Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια καλησπερα.9 φλεβαρη περναω τις πυλες του ΚΕΕΔ οταν εκοψα αναβολη ρωτησα αν θα μπορεσω να υπηρετησω με μειωμενη θητεια γιατι ειμαι προστατης αλλα μου ειπαν οτι στις ΕΔ δεν δεχονται. Ενα φιλαρακι μου ομως που ειναι τωρα ΕΔ ειδικη κατηγορια (τριτεκνοι) το δηλωσε και τον πηραν κανονικα και μ ειπε οτι θα κανει 8 μηνες... Μπορειτε να με βοηθησετε παρακαλω;
Anonymous

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Τωρα που δεν το δηλωσα ομως απο την αρχη τι κανω; Μπορω να κανω κατι στο πεφκο;
Anonymous

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Όταν θα μπείς στο πεύκο θα περάσεις απο συνεργείο στρατολογίας, εκεί θα δηλώσεις πως είσαι πολύτεκνος και δικαιούσε μειωμένη θητεία.
Anonymous

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε ποτε θα γινει αυτο; Πριν την ορκομοσια; Και τι χαρτια θα πρεπει να εχω μαζι μου;

nick

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από nick »

Καλησπερα! Παρουσιαζομαι τωρα στα κοντα Μ. Πευκο. Γνωριζα οτι δεν δικαιουμαι μειωμενη θητεια λογο του οτι θα παω ΕΔ! Αλλα ενας φιλος μου που υπηρετει τωρα μου ειπε θα κανει 8μηνο! Τηλεφωνησα σημερα στη στρατολογια και μου ειπαν οτι δικαιουμαι μειωμενη θητεια (εχω χασει τον πατερα μου) ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ ΣΤΟ ΚΕΕΔ ΘΑ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ (σας λεω κατα λεξη τι μου ειπαν στρατολογια) ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;
LOK - B'MK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2010 9:21 pm
Τοποθεσία: Kastoria
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από LOK - B'MK »

nick έγραψε:Καλησπερα! Παρουσιαζομαι τωρα στα κοντα Μ. Πευκο. Γνωριζα οτι δεν δικαιουμαι μειωμενη θητεια λογο του οτι θα παω ΕΔ! Αλλα ενας φιλος μου που υπηρετει τωρα μου ειπε θα κανει 8μηνο! Τηλεφωνησα σημερα στη στρατολογια και μου ειπαν οτι δικαιουμαι μειωμενη θητεια (εχω χασει τον πατερα μου) ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ ΣΤΟ ΚΕΕΔ ΘΑ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ (σας λεω κατα λεξη τι μου ειπαν στρατολογια) ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;


Στο λέω όσο πιο επίσημα γίνετε: ΟΧΙ

Δεν σε διώχνουν κάνεις κανονικά μειωμένη θητεία, απλά δεν μπορείς να δηλώσεις αλεξίπτωτα. Βέβαια έχει θετικά και αρνητικά.

Θετικά:1 μήνα λιγότερη θητεία

Αρνητικά: Παραμονή στην μονάδα μόνο 1,5 - 2 μήνες, και χάνεις όλες τις ασκήσεις...

nick

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από nick »

Τοτε γιατι αυτος στη στρατολογια μου ειπε κατι τετοιο; Και μαλιστα ηταν κατηγοριματικος... Μπορεις φιλε να μου πεις αν γνωριζεις η εσυ η ο οποιοσδηποτε γνωριζει τι χαρτια πρεπει να εχω μαζι μου... Και ποτε το δηλωνω; Εφοσον παρουσιαστω πευκο η πριν την ορκομωσια;
LOK - B'MK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2010 9:21 pm
Τοποθεσία: Kastoria
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από LOK - B'MK »

Δεν είναι ανάγκη να τα φέρεις κατα την κατάταξη, στην κατάταξη απλα θα σε ρωτήσουν και εσύ θα το δηλώσεις οτι είσαι 8μηνο. Έπειτα θα χρειαστεί να φέρεις κατα όσο γνωρίζω μία ληξιαρχική πράξη θανάτου και οικογενειακή κατάσταση απο τον δήμο (ότι είσαι ο μεγαλύτερος γιός), αλλα όλα αυτά θα σου τα πούνε εν καιρώ. Μην αγχώνεσαι με τα διαδικαστικά. Όσο για τον στρατολόγο, σου το είπε αυτό, μάλλον, επηδή δεν ξέρει την δουλειά του...
Θανος

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Θανος »

Καλησπερα. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Ειμαι παντρεμενος με παιδι και παρουσιαζομαι μεθαυριο. Αρρωστια μου οι ΕΔ. Οντως παρουσιαζομαι στο ΚΕΕΔ. Θα με δεχτουν λογω μειωμενης θητειας και παιδιου η θα παρω μεταταξη για απλο πεζικο; Ευχαριστω για τον χρονο σας
Lexus

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Lexus »

Παιδια εχω αναβολη μεχρι το 2012 λογω σπουδων δηλαδη κανω 9μηνο Αλλα θελω παρα πολυ να παω ΛΟΚ
θα εκτισω κανονικα το 9μηνο Η θα πρπει να κανω 12μηνο; Το 12μηνο με χαλαει γιατι αμα μπω τωρα τον αυγουστο θα τελιωσο ξανα αυγουστο και χανο ολο το καλοκαιρι, ενω στο 9μηνο τελιωνο μαιο. Ας μου πει καποιος Που ξερει ρε παιδες.

Dargal
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 17, 2009 8:50 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Dargal »

Εκανα μαλακια οταν περασα περιοδευων και παρα το γεγονος οτι δηλωδα καταδρομεας (ΛΟΚ), δηλωσα και οτι δικαιουμαι 6μηνη θητεια. Υστερα καταλαβα πως δεν παιζουν τετοια εκει. Δημιουργειται ετσι κανα προβλημα;
stm
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2010 6:30 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από stm »

ChrPat έγραψε:Εκανα μαλακια οταν περασα περιοδευων και παρα το γεγονος οτι δηλωδα καταδρομεας (ΛΟΚ), δηλωσα και οτι δικαιουμαι 6μηνη θητεια. Υστερα καταλαβα πως δεν παιζουν τετοια εκει. Δημιουργειται ετσι κανα προβλημα;


Δεν νομιζω να εχεις προβλημα... Το πολυ πολυ να κλειθεις να παρεις αποφαση τι απο τα 2 θελεις.(στο κεντρο που θα εισαι βεβαια)

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

ChrPat έγραψε:Εκανα μαλακια οταν περασα περιοδευων και παρα το γεγονος οτι δηλωδα καταδρομεας (ΛΟΚ), δηλωσα και οτι δικαιουμαι 6μηνη θητεια. Υστερα καταλαβα πως δεν παιζουν τετοια εκει. Δημιουργειται ετσι κανα προβλημα;


το πιθανότερο είναι να σε στείλουνε σε άλλο κέντρο εκπαίδευσης και να περάσεις κάτι αθλήματα και να πεις οτι δεν θέλεις να κάνεις μειωμένη θητεία. Αν και το 6μηνο πλέον δεν ισχύει.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες