Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Harvester

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από Harvester »

Να ρωτισω και κατι ακομα... Οι ιατρικεσ εξετασεις Ειναι οπως στην αστυφυλακων... Που σου δινουν μια καρτελα και την θελουν με τισ υπογραφεσ των γιατρων και τα αποτελεσματα αιματολογικων κτλπ... ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Harvester έγραψε:Να ρωτισω και κατι ακομα... Οι ιατρικεσ εξετασεις Ειναι οπως στην αστυφυλακων... Που σου δινουν μια καρτελα και την θελουν με τισ υπογραφεσ των γιατρων και τα αποτελεσματα αιματολογικων κτλπ... ;


Τις εξετάσεις που χρειάζεσαι τις γράφει αναλυτικά η προκήρυξη

ii. Πρόσφατη ακτινογραφία θώρακος (Δημοσίου ή Ιδιωτικού Εργαστηρίου) με ενυπόγραφη γνωμάτευση του Ακτινολόγου ιατρού και επικολλημένη επί της ακτινογραφίας φωτογραφία του υποψηφίου, σφραγισμένη και υπογεγραμμένη από τον Ακτινολόγο ιατρό.

iii. Πρόσφατη μικροβιολογική εξέταση (Δημοσίου ή Ιδιωτικού Εργαστηρίου), η οποία να περιλαμβάνει:(1) γενική αίματος,(2) σάκχαρο αίματος,(3) ουρία αίματος (4) κρεατινίνη αίματος (5) τρανσαμινάσες αίματος και (6) γενική ούρων με σφραγίδα και υπογραφή του Μικροβιολόγου ιατρού.

iv. Ηλεκτροκαρδιογράφημα (Η. Κ. Γ.) με γνωμάτευση του εκτελέσαντος ιατρού και αναγραφή επί του ηλεκτροκαρδιογραφήματος του ονοματεπώνυμο του υποψηφίου, σφραγίδα και υπογραφή του γνωματεύσαντος.

Λακεδαιμόνιος
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 02, 2011 5:09 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από Λακεδαιμόνιος »

Greek φίλε αυτές αν πάω στη Βοιοιατρική για παράδειγμα και τις κάνω δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα επειδή είναι ιδιωτικό έ; Η να περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο ή να βγάλουν ανακοίνωση γιατί μπορεί να μας παραπέμπουν σε δικά τους νοσοκομεία;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Λακεδαιμόνιος έγραψε:Greek φίλε αυτές αν πάω στη Βοιοιατρική για παράδειγμα και τις κάνω δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα επειδή είναι ιδιωτικό έ; Η να περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο ή να βγάλουν ανακοίνωση γιατί μπορεί να μας παραπέμπουν σε δικά τους νοσοκομεία;


Όχι κανονικά τις δέχονται από το ιδιωτικό, το δεύτερο που λες δεν γίνεται εδώ και χρόνια

Σαββας

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από Σαββας »

Να φανταστω βιβλιαρειο υγειας για υγειονομικες?
Άβαταρ μέλους
COMBAT MEDIC
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τρί Οκτ 04, 2011 1:38 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από COMBAT MEDIC »

Ο harvester βασικα ρωτησε εαν δινεται καποια καρτελα με τις συγκεκριμενες εξετασεις πανω την οποια πρεπει να εχουμε μαζι μας

αυτο ειναι και δικη μου απορια ωστε να μην τρεχω 2 φορες σε γιατρους μια για τις εξετασεις και μια για την συμπληρωση της Καρτελας (και δευτερης υπογραφης)
Καραϊσκάκης
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2011 3:44 pm
Τοποθεσία: Στόπερ
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από Καραϊσκάκης »

Τας ιατρικάς εξετάσεις πρέπει να τις πάμε από τώρα, ή εάν περάσουμε τα ψυχοτεχνικά και αθλητικά και είμαστε στους τελικούς πίνακες τότε πρέπει να τις πάμε στην Κομοτηνή;
Άβαταρ μέλους
alexantro
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 04, 2011 12:24 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από alexantro »

Πρέπει νομίζω να τις έχεις μαζί σου όταν πας για υγειονομικές εξετάσεις!
paul

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από paul »

Παιδιά έχω μια ερώτηση και αν μπορεί κάποιος ας απάντηση υπεθηνα.Tις εξέτασης αίματος, το καρδιογράφημα και η ακτινογραφία πόσο μηνών πρέπει να είναι επειδή έχω ασφάλεια ικα ρωτάω δηλαδή μπορώ να κλείσω ραντεβού τώρα να τα βγάλω και να τις κρατήσω διοτι αν τρέχω τελευταία στιγμή πολύ δύσκολο να προλάβω όταν λέει πρόσφαες υγειονομικές εξέτασης ποσο πρόσφατες εννοούν;

Άβαταρ μέλους
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ »

Greek_Army έγραψε:
Harvester έγραψε:Να ρωτισω και κατι ακομα... Οι ιατρικεσ εξετασεις Ειναι οπως στην αστυφυλακων... Που σου δινουν μια καρτελα και την θελουν με τισ υπογραφεσ των γιατρων και τα αποτελεσματα αιματολογικων κτλπ... ;


Τις εξετάσεις που χρειάζεσαι τις γράφει αναλυτικά η προκήρυξη

ii. Πρόσφατη ακτινογραφία θώρακος (Δημοσίου ή Ιδιωτικού Εργαστηρίου) με ενυπόγραφη γνωμάτευση του Ακτινολόγου ιατρού και επικολλημένη επί της ακτινογραφίας φωτογραφία του υποψηφίου, σφραγισμένη και υπογεγραμμένη από τον Ακτινολόγο ιατρό.

iii. Πρόσφατη μικροβιολογική εξέταση (Δημοσίου ή Ιδιωτικού Εργαστηρίου), η οποία να περιλαμβάνει:(1) γενική αίματος,(2) σάκχαρο αίματος,(3) ουρία αίματος (4) κρεατινίνη αίματος (5) τρανσαμινάσες αίματος και (6) γενική ούρων με σφραγίδα και υπογραφή του Μικροβιολόγου ιατρού.

iv. Ηλεκτροκαρδιογράφημα (Η. Κ. Γ.) με γνωμάτευση του εκτελέσαντος ιατρού και αναγραφή επί του ηλεκτροκαρδιογραφήματος του ονοματεπώνυμο του υποψηφίου, σφραγίδα και υπογραφή του γνωματεύσαντος.

να υποθεσω οτι Ιδιες Γινονται και για τους αστυφυλακες μονο που γινονται σε Δημοσια νοσοκομια;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

paul έγραψε:Παιδιά έχω μια ερώτηση και αν μπορεί κάποιος ας απάντηση υπεθηνα.Tις εξέτασης αίματος, το καρδιογράφημα και η ακτινογραφία πόσο μηνών πρέπει να είναι επειδή έχω ασφάλεια ικα ρωτάω δηλαδή μπορώ να κλείσω ραντεβού τώρα να τα βγάλω και να τις κρατήσω διοτι αν τρέχω τελευταία στιγμή πολύ δύσκολο να προλάβω όταν λέει πρόσφαες υγειονομικές εξέτασης ποσο πρόσφατες εννοούν;



Oι εξετάσεις ισχύουν για 3 μήνες οπότε πιστεύω θα είσαι κομπλέ!

Υ. Γ Αρμενιστή δεν γνωρίζω τι παίζε με την αστυφυλάκων

Καραϊσκάκης
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2011 3:44 pm
Τοποθεσία: Στόπερ
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από Καραϊσκάκης »

Να ερωτήσω και εγώ κάτι. Τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα τα ελέγξουν ο ιατρός που θα τις κάνουμε με την σφραγίδα του, ή οι αστυνομικοί ιατροί θα τις κρίνουν εκείνοι για το εάν είναι υγιείς;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Καραϊσκάκης έγραψε:Να ερωτήσω και εγώ κάτι. Τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα τα ελέγξουν ο ιατρός που θα τις κάνουμε με την σφραγίδα του, ή οι αστυνομικοί ιατροί θα τις κρίνουν εκείνοι για το εάν είναι υγιείς;


Όσοι κρίνονται ικανοί στις ψυχοτεχνικές δοκιμασίες, παραπέμπονται στο Κεντρικό Ιατρείο Αθηνών για να υποβληθούν στις προβλεπόμενες υγειονομικές εξετάσεις και στη συνέχεια παρουσιάζονται ενώπιον της αρμόδιας Υγειονομικής Επιτροπής Κατάταξης, για να κριθεί η καταλληλότητά τους.

hackertom
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 29, 2010 2:55 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές Εξετάσεις Ειδικών Φρουρών (2011)

Δημοσίευση από hackertom »

Χεχεχε... Με το χιούμορ σας...

Παίδες ξέρουμε για τις εξετάσεις πόσο κοστίζουν σε Ιδιωτικό Νοσοκομείο;

Και πόσο καιρό θα κάνει το δημόσιο Νοσοκομείο να τις βγάλει;(Ξέρω εγώ κανα μήνα; Λεω τώρα... )

Φαντάζομαι πρέπει να είναι μέσα σε συγκεκριμένες ημερομηνίες η οποίες θα αναρτηθούν;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 37 επισκέπτες