ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από diplomaths »

Το Έθνος κάνει λάθος σε αυτό το σημείο, παρόλο που είναι έγκριτη εφημερίδα. Η προκήρυξη φέτος είναι ΚΑΙ για μέσω απολυτηρίου, ΚΑΙ για μέσω πανελληνίων 955 άτομα. Αυτή που επιπόλαια είδε ο συντάκτης αυτού του άρθρου στο Έθνος, είναι μόνο η προκήρυξη για εισαγωγή μέσω πανελληνίων. Σύνολο πέρσι ήταν 1300 άτομα περίπου, και φέτος σύνολο είναι 955. Μιλάμε για μείωση πάνω του 25%
Εδώ θα βρείτε όλα τα νέα που αφορούν τις στρατιωτικές σχολές... και για ερωτήσεις, η ομάδα μας στο facebook
Άβαταρ μέλους
panosnm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιουν 05, 2012 4:58 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από panosnm »

Καλησπερα, εδωσα πανελληνιες περυσι και φετος με το 10% σκεφτομαι να δηλωσω την ΑΕΝ πλοιαρχων. Θελω να κανω τις εξης ερωτησεις:
1) Την πρωτη φορα που εδινα πανελληνιες ημουν υποψηφιος για στρατιωτικες σχολες και ετσι περασα απο υγειονομικες και αθλητικες δοκιμασιες, θα χρειαστει να τα ξανα κανω ολα αυτα αμα δηλωσω αεν, η δεν χρειαζεται;
2) Μηπως ειναι αργα για να δηλωσω αεν γιατι εχει μπει καλοκαιρι και απ' οτι ξερω τετοιου ειδους σχολες τις δηλωνεις γυρω στο Φεβρουαρη;
3) Περυσι ειχα συγκεντρωσει 12270 μορια, εχω ελπιδες ή τσαμπα καθομαι και ασχολουμαι;

Ευχαριστω! Και συγνωμη αν σας κουρασα.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosnm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιουν 05, 2012 4:58 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από panosnm »

Παιδια αν γνωρισει καποιος ας μου απαντησει γιατι ειναι μεγαλη αναγκη και δεν ξερω που να απευθυνθω!
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Μόνο για το 1ο θα σου απαντήσωδε χρειάζεται αθλήματα για ΑΕΝ. Κατά τη διάρκεια της φοίτησης μας εξετάζουν στην κολύμβηση χωρίς χρονικό όριο και αν δεν ξέρουμε να κολυμπάμε μας διώχνουν

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
panosnm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιουν 05, 2012 4:58 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από panosnm »

Ευχαριστω Νικολετα για την απαντηση, να σε ρωτησω και κατι ακομα: Τι δικαιολογητικα πρεπει να μαζεψω, ποτε να τα στειλω; Η προκυρηξη δεν αναφερει κατι για εκεινους που θελουν να μπουν με το 10% και εχω αγχωθει. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από diplomaths »

panosnm έγραψε:Καλησπερα, εδωσα πανελληνιες περυσι και φετος με το 10% σκεφτομαι να δηλωσω την ΑΕΝ πλοιαρχων. Θελω να κανω τις εξης ερωτησεις:
1) Την πρωτη φορα που εδινα πανελληνιες ημουν υποψηφιος για στρατιωτικες σχολες και ετσι περασα απο υγειονομικες και αθλητικες δοκιμασιες, θα χρειαστει να τα ξανα κανω ολα αυτα αμα δηλωσω αεν, η δεν χρειαζεται;
2) Μηπως ειναι αργα για να δηλωσω αεν γιατι εχει μπει καλοκαιρι και απ' οτι ξερω τετοιου ειδους σχολες τις δηλωνεις γυρω στο Φεβρουαρη;
3) Περυσι ειχα συγκεντρωσει 12270 μορια, εχω ελπιδες ή τσαμπα καθομαι και ασχολουμαι;

Ευχαριστω! Και συγνωμη αν σας κουρασα.Εικόνα


1) Μόνο κολύμπι, εντός της σχολής, αφού έχεις ήδη μπει, όχι τίποτα σοβαρό, απλά να κάνεις 50 μέτρα κολύμπι χωρίς να βουλιάξεις
2) Όχι, η προκήρυξη είναι μέχρι αρχές Ιουλίου για εισαγωγή μέσω πανελληνίων, και 31/7 για εισαγωγή με απολυτήριο
3) Μπορείς εκτός από τον βαθμό των πανελληνίων να προσπαθήσεις και με τον βαθμό του απολυτηρίου σου
Εδώ θα βρείτε όλα τα νέα που αφορούν τις στρατιωτικές σχολές... και για ερωτήσεις, η ομάδα μας στο facebook
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Αυτό δεν το ξέρω, το 10% δεν είναι σαν τις Πανελλήνιες στην ουσία; Αν είναι ίδιο, μέχρι 9/7 είναι τα δικαιολογητικά.μην σε πάρω και στο λαιμό μου χωρίς να ξέρω

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
panosnm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιουν 05, 2012 4:58 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από panosnm »

Οκ ς' ευχαριστω θα το ψαξω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τι ακριβώς θα ψάξεις ρε αρχηγόπουλο; Τα πράγματα είναι απλά, εσύ έκανες τα χαρτιά σου με το 10% δηλαδή με τα μόρια που είχες από προηγούμενη χρόνια, δεν είναι διοφαντική εξίσωση... Εικόνα
Jonh

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Jonh »

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι αν κάποιος πάει να κάνει την προκήρυξη Για τις πανελλήνιες και περάσει Από τους γιατρούς που χρειάζεται (Εκεί που θα τον στείλουν από το λιμεναρχείο) .. Δεν μπορεί να συμπληρώσει ταυτόχρονα και την προκήρυξη για εισαγωγή με απολυτήριο χωρίς να πηγαίνει πάλι στους γιατρούς και να πληρώνει χόρια ξανά τα Παράβολα, δεν γίνετε η πρέπει πάλι να πάει στους γιατρούς;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου η προκήρυξη για τους απόφοιτους μόνο με απολυτήριο πότε βγαίνει περίπου;
ΜΟΛΩΝ_ΛΑΒΕ

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από ΜΟΛΩΝ_ΛΑΒΕ »

Έχει βγει, η προθεσμία λήγει στις 31/7
kwstas
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 21, 2012 8:11 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από kwstas »

Γεια σας... Ενδιαφερομαι για τις σχολες εμπορικου ναυτικου... Θα κανω Το 10%... Πριν απο αυτο χρεαιζεται κατι αλλο να κανω;
ευχαριστω πλ

Σταματια

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Σταματια »

Καλημερα σας εχω επιλεξει θεωριτικη κατευθυνση και τωρα θα παω 3η λυκειου Και μου αρεσει η σχολη εμποροπλοιαρχων. Αν δεν τα καταφερω με τις πανελληνιες θα μπορω να μπω σε αυτη τη σχολη; Σας ευχαριστω πολυ.

Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από diplomaths »

Ναι Σταματία, με την εισαγωγή με το απολυτήριο
Εδώ θα βρείτε όλα τα νέα που αφορούν τις στρατιωτικές σχολές... και για ερωτήσεις, η ομάδα μας στο facebook
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης