ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
theo94
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 20, 2011 2:47 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από theo94 »

Παιδιά φέτος θα πάω 3η Λυκείου.
Είμαι σχετικά καλός μαθητής, δηλαδή αν προσπαθήσω λιγάκι το πιάνω το 17, και μαζι με το prificiency στα αγγλικα, έχω πιθανότητες να μπώ στην σχολή στον ασπρόπυργο;
ΑΕΝ Εμποροπλοιάρχων...

Πρέπει να δώσω και πανελλήνιες;
Άβαταρ μέλους
Kalodrei
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 7:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Kalodrei »

theo94 έγραψε:Παιδιά φέτος θα πάω 3η Λυκείου.
Είμαι σχετικά καλός μαθητής, δηλαδή αν προσπαθήσω λιγάκι το πιάνω το 17, και μαζι με το prificiency στα αγγλικα, έχω πιθανότητες να μπώ στην σχολή στον ασπρόπυργο;
ΑΕΝ Εμποροπλοιάρχων...

Πρέπει να δώσω και πανελλήνιες;


μεσω πανελληνιων ειναι ποιο δυσκολα να μπεις. Εσεις εχετε την δυνατοτητα να μην δωσετε, με αυτον τον τροπο Εχετε καλα απολυτηρια, και ναι με 17 και proffecency εχεις πιθανοτητες να μπεις (κατα 80% εισαι σιγουρα μεσα) δες την λιστα με τα απολητηρια φετος ξεκινα απο 14000+ και παει μεχρι 20000.

βεβαια ολα εξαρτωνται απο την ζητηση και απο ποσες θεσεις θα βγαλουν με απολητηρια.
theo94
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 20, 2011 2:47 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από theo94 »

Χμμ. Μπορώ να δώσω πανελήνιες, αλλα να κάνω και αίτηση με απολυτήριο;
Δηλαδή άμα δεν πιάσω τα μόρια, να μπώ με τον βαθμό.
Κατι τέτοιο τελοσπάντων...
Άβαταρ μέλους
Kalodrei
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 7:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Kalodrei »

theo94 έγραψε:Χμμ. Μπορώ να δώσω πανελήνιες, αλλα να κάνω και αίτηση με απολυτήριο;
Δηλαδή άμα δεν πιάσω τα μόρια, να μπώ με τον βαθμό.
Κατι τέτοιο τελοσπάντων...


ναι γινεται, απλα κανεις και τις 2 αιτησεις που βγαινουν, αλλα αν δεν γραψεις καλα στις παννελαδικες το απολυτηριο σου θα πεσει αρκετα (οι προφορικοι βαθμοι προσαρμοζονται αναλογα με τους γραπτους +-2).

Πάνος

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Πάνος »

Θα σας ηταν ευκολο να μου πειτε λιγο τη διαδικασια για τις ΑΕΝ ;
Δλδ. Το Φλεβαρη, δηλωνω στο εντυπο που δινω οτι θα δωσω πανελληνιες και την ενδειξη ΑΕΝ.
Μετα, τι; Οταν βγουνε τα αποτελεσματα (το τι γραψαμε) τον ιουνιο, παω στην ΑΕΝ και καταθετω δικαιολογητικα; Αν ειναι ευκολο, τι δικαιολογητικα ακριβως;
Μετα, βγαινουν οι βασεις και βλεπω οτι περασα ας πουμε ΑΕΝ. Παω στην ιδια ΑΕΝ και καταθετω βεβαιωση προσβασης κλπ;

Επισης, ακουσα οτι θα κλεισει η ΑΕΝ υδρας και καποιες αλλες σχολες. Τι ισχυει; Ξερει κανεις;
Επισης πως ακριβως σε εξεταζουνε στην κολυμβηση;

σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Πάνοσ έγραψε:Θα σας ηταν ευκολο να μου πειτε λιγο τη διαδικασια για τις ΑΕΝ ;
Δλδ. Το Φλεβαρη, δηλωνω στο εντυπο που δινω οτι θα δωσω πανελληνιες και την ενδειξη ΑΕΝ.
Μετα, τι; Οταν βγουνε τα αποτελεσματα (το τι γραψαμε) τον ιουνιο, παω στην ΑΕΝ και καταθετω δικαιολογητικα; Αν ειναι ευκολο, τι δικαιολογητικα ακριβως;
Μετα, βγαινουν οι βασεις και βλεπω οτι περασα ας πουμε ΑΕΝ. Παω στην ιδια ΑΕΝ και καταθετω βεβαιωση προσβασης κλπ;

Επισης, ακουσα οτι θα κλεισει η ΑΕΝ υδρας και καποιες αλλες σχολες. Τι ισχυει; Ξερει κανεις;
Επισης πως ακριβως σε εξεταζουνε στην κολυμβηση;

σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!


το φλεβαρη δηλωνεις οτι εισαι υποψηφιος για αεν
επειτα βγαινει προκυρηξη συνηθως ιουνιο... Πας και με μια χρονοβορα διαδικασια :P περνας πρωτα απο το λιμεναρχειο, εχοντας μαζι σου μια ακτινογραφια θωρακος 1 φωτογραφια και εναδιπλοτυπο απο την εφορια που κοστειζει 41 ευρω... Αυτοι σε στελνουν σε παθολογο και οφθαλμιατρο... Επειτα Ξαναπας στο λιμεναρχειο στα σφραγιζουν, επειτα πας στη σχολη και τα καταθετεις :)

επειτα αν περασεις, βλεπεις σε ποια σχολη περνας, πας εκει με το απολυτηριο φωτογραφιες κτλ... Τα αναφερει μην ανησυχεις. Και γραφεσαι

προς το παρον ΚΑΜΙΑ σχολη ουτε κατεργειται ουτε συγχωνευεται... Μεχρι στιγμης ομωσ...

κολυμβηση ειναι χωρις χρονο 50 μετρα. Απλα θελουν να δουν αν επιπλεεις. Δε τρεχει κατι
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
Superpan
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 3:26 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Superpan »

EΥαγγελία_93 σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση!(edit: Ειμαι ο Πανος που ρωτησα λιγο πιο πανω απλα εκανα registerΕικόνα) Να ρωτησω και κατι αλλο !(:P την πατησες λεει ξερεις :P) οχι σοβαρα τωρα λοιπον, παιζει μεγαλο ρόλο να εχεις το Lower; Απο αποψη να το καταθεσεις; Τι εννοω. Εψαξα λιγο και στο φορουμ αυτό και γενικα στο ιντερνετ και λεει οτι θελει να το καταθεσεις μεταφρασμενο! ΠΡαγμα το οποιο και δεν ξερω πως ακριβως γινεται και σιγουρα θα θελει υπουργειο εξωτερικων... ; Οποτε, παιζει μεγαλο ρολο αν το καταθεσεις ή οχι; Για πλοιαρχος και μόνο ενδιαφέρομαι βασικα!(απο πανελληνιες ετσι Εικόνα)

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Αν ενδιαφερεσαι μονο για πανελληνιες και οχι για να πας με απολυτηριο λυκειου, τοτε το πτυχιο του lower δε σου χρειαζεται και πρακτικα δε το καταθετεις ποτε :) Βασικα, θα σου χρειαστει για μετα την αποφοιτηση απο τη σχολη... (για να παρεις το πτυχιο σου δηλαδη)
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
Superpan
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 3:26 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Superpan »

Τι εννοεις θα μου χρειαστει για την αποφοιτηση;:S Αγγλικα ξερω για το επιπεδο του lower, απλα δεν θελω να μπλεξω με γραφειοκρατια ως προς τη μεταφραση του κλπ! Ευχαριστω^2
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Superpan έγραψε:Τι εννοεις θα μου χρειαστει για την αποφοιτηση;:S Αγγλικα ξερω για το επιπεδο του lower, απλα δεν θελω να μπλεξω με γραφειοκρατια ως προς τη μεταφραση του κλπ! Ευχαριστω^2


μολις τελειωσεις τα 4 χρονια της σχολης, για να παρεις πτυχιο θα πρεπει να εχεις πτυχιο lower. Απλο.
εαν μπεις απο πανελληνιες, τοτε πολυ απλα δε θα σου χρειαστει καν να το παρουσιασεις :) οποτε μην ανησυχεις
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
Άβαταρ μέλους
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ »

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 έγραψε:
Superpan έγραψε:Τι εννοεις θα μου χρειαστει για την αποφοιτηση;:S Αγγλικα ξερω για το επιπεδο του lower, απλα δεν θελω να μπλεξω με γραφειοκρατια ως προς τη μεταφραση του κλπ! Ευχαριστω^2


μολις τελειωσεις τα 4 χρονια της σχολης, για να παρεις πτυχιο θα πρεπει να εχεις πτυχιο lower. Απλο.
εαν μπεις απο πανελληνιες, τοτε πολυ απλα δε θα σου χρειαστει καν να το παρουσιασεις :) οποτε μην ανησυχεις
δεν νομιζω οτι για να γινεις μηχανικος ή πλοιαρχος γ πρεπει να εχεις λοουερ.
ραφαελα

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από ραφαελα »

Γεια σας 8ελω να σας ρωτησω μερικα πραγματα για το εμπορικο...
1) δεν εχω πτυχειο αγγλικων... Ζητανε;Εικόνα
2) χρειαζετε υψος για τις γυναικες;
3) εχω ακουσει οτι ειναι δυσκολα για γυναικες το ναυτικο... Ισχυει;
4) στην κολημβηση που σου βαζουν στη σχολη σου εχουν και συγκεκριμενο χρονο;
baggelitsa
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 29, 2011 5:32 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από baggelitsa »

Καλησπερα, να ρωτησω κατι για να μπεις στις αεν με απολυτηριο λυκειου περνας απο αθλητικες εξετασεις και κατι αλλο, πρεπει να εχεις πτυχιο αγγλικων ή μηπως χρειαζεται μετα απο την αποφοίτηση; Οποιος μπορει να μου απαντησει, ευχαριστω!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από Greek_Army »

H ευαγγελία που είναι τώρα στην σχολή του εμπορικού ναυτικού γράφει ότι χρειάζεται να έχετε Πτυχίο Αγγλικών! Τώρα για τα άλλα στο φόρουμ έχουμε πολλά θέματα για το εμπορικό ναυτικό

Εμπορικό Ναυτικό για γυναίκες

Για το ύψος διάβασε την προκήρυξη

στελιος

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2012)

Δημοσίευση από στελιος »

Ρε φιλε και εγω θελω να μπω αλλα δεν το εχω ψαξη ακομα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες