ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Anonymous »

Μπορεί να μου πεί κάποιος τί μαθήματα κάνουν στην ΣΣε όπλα και στην ΣΣΕ σώματα σε όλα τα έτη; ΄Οποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ, καλή επιτυχία σε όλους μας ελπίζω να τα πούμε μέσα στην σχολή.
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Giannis91 »

Βάσω!! έγραψε:Μπορεί να μου πεί κάποιος τί μαθήματα κάνουν στην ΣΣε όπλα και στην ΣΣΕ σώματα σε όλα τα έτη; ΄Οποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ, καλή επιτυχία σε όλους μας ελπίζω να τα πούμε μέσα στην σχολή.


Μπορεις να δεις σε αυτο το link που το ειχα ξαναβαλει :

http://www.pyr.gr/sxoles/stratiotiki-euelpidon.htm

Ελπιζω να σε καλυψει το περιεχομενο του...
Καλη επιτυχια και σε σενα και ελπιζω να τα λεμε του χρονου μεσα στην σχολη
ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Ιαν 13, 2009 7:20 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ »

Μηπως ξερει κανεις ποσα μαθηματα δινουν στην ευελπιδων καθε εξαμηνο;
Dargal
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 17, 2009 8:50 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Dargal »

Λεει, υπαρχουν ως μαθηματα, μαθηματικα και φυσικες... Αυτα τα μαθηματα ποιανου επιπεδου ειναι;
ILARXOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 1:16 am
Ενδιαφέροντα: πλοια, τρενα, φυσικη . . .
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από ILARXOS »

Φίλε νίκο ρώτα και κανέναν που έβγαλε τη ΣΣΕ να σου πει για το επίπεδο των θεμάτων, τον τρόπο εξέτασης και βαθμολόγησης Εικόνα !
μην ανησυχείς!

(όχι, δεν έχω βγάλει την ευελπίδων προσωπικά, αλλά φίλοι μου.)
Anonymous

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα! Θα ηθελα να σας ρωτησω για κατι που ειδα σχετικα με τη ΣΣΕ... Στο σαιτ της ΣΣΕ, στο μερος της εκπαιδαυσης, ειχε θεωρητικο μερος και απο κατω αλλα με μαθηματικα κλπ... Τωρα αυτο τι σημαινει; Οτι επιλεγεις κατι σαν κατευθυνση και εκει; Και ποια η διαφορα;

ελπιζω να μη σας μπερδεψα Εικόνα

Anonymous

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Anonymous »

μαρια έγραψε:Καλησπερα! Θα ηθελα να σας ρωτησω για κατι που ειδα σχετικα με τη ΣΣΕ... Στο σαιτ της ΣΣΕ, στο μερος της εκπαιδαυσης, ειχε θεωρητικο μερος και απο κατω αλλα με μαθηματικα κλπ... Τωρα αυτο τι σημαινει; Οτι επιλεγεις κατι σαν κατευθυνση και εκει; Και ποια η διαφορα;

ελπιζω να μη σας μπερδεψα Εικόνα



Οχι δεν επιλεγεις καμμια κατευθυνση απλως σου λεει πια μαθηματα εχει ο θεωρητικος τομεας και ουτε καθε εξης. Ο θεωριτικος τομεας εχει 2 μαθηματα στο α' εξαμηνο, εσυ τι νομιζεις οτι στο α' εξαμηνο θα εχετε μονο 2 μαθηματα;
Anonymous

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Anonymous »

ΣΤΗ ΣΣΕ είναι δύσκολα τα μαθηματικά -φυσικ-χημ ;
dreik
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2009 7:01 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από dreik »

Αν μπορειτε θελω να μου πειτε ακριβως τις ειδικοτητες της ΣΣΕ (με τι ασχολουνται και ειδικοτερα αν υπαρχει καμια που να εχει σχεση με οικονομικα αν και δεν νομιζω) ! σορυ για την ερωτηση ξερω οτι υπαρχει περιπτωση να εχετε ξαναρωτηθει αλλα ειναι 29 σελιδες και δεν εχω χρονο να κοιταξω
k a t e r i n a
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 10, 2010 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από k a t e r i n a »

Τα μαθηματα μεσα στην σχολη ειναι δυσκολα; Πχ τα μαθηματικα ή η φυσικη εχουν καμια σχεση με αυτα που κανουμε στο σχολειο ή ειναι ασχετα; Εικόνα
r

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από r »

Δε θα σε προβληματισουν τα μαθηματα, τα μαθηματικα σαν του λυκειου ειναι,+μερικες παραγωγους, πολλαπλα ολοκληρωματα, μερικη παραγωγος και διαφορικες εξισωσεις, ισως και καποια στοιχεια απο εφαρμοσμενα
Danny
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2010 3:17 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Danny »

Και κατι άλλο ας απαντησει καποιος για τα μαθηματα ακαδημαϊκου περιεχομενου; Ποσο δύσκολα ειναι; Με λιγο περισσοτερες λεπτομεριες; Ποσο διαβασμα θέλουν; Ποιες ώρες υπαρχουνε για το διαβασμα?
MGEN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2009 6:14 am
Τοποθεσία: Germany
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από MGEN »

Danny έγραψε:Και κατι άλλο ας απαντησει καποιος για τα μαθηματα ακαδημαϊκου περιεχομενου; Ποσο δύσκολα ειναι; Με λιγο περισσοτερες λεπτομεριες; Ποσο διαβασμα θέλουν; Ποιες ώρες υπαρχουνε για το διαβασμα;


Δεν θ' αντιμετωπίσεις πρόβλημα με τα μαθήματα και είναι μάλλον πρόωρο να τα σκέπτεσαι. Εκείνο που προέχει τώρα είναι η καλή προετοιμασία σου για τις αθλητικές δοκιμασίες και τις εξετάσεις. Αφού πετύχεις, που σου το εύχομαι, το πρώτο που θα πρέπει να κάνεις είναι να προετοιμασθείς ψυχολογικά για την μετάπτωσή σου από την πολιτική στη στρατιωτική ζωή.
r

ΣΣΕ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από r »

MGEN έγραψε:
Danny έγραψε:Και κατι άλλο ας απαντησει καποιος για τα μαθηματα ακαδημαϊκου περιεχομενου; Ποσο δύσκολα ειναι; Με λιγο περισσοτερες λεπτομεριες; Ποσο διαβασμα θέλουν; Ποιες ώρες υπαρχουνε για το διαβασμα;


Δεν θ' αντιμετωπίσεις πρόβλημα με τα μαθήματα και είναι μάλλον πρόωρο να τα σκέπτεσαι. Εκείνο που προέχει τώρα είναι η καλή προετοιμασία σου για τις αθλητικές δοκιμασίες και τις εξετάσεις. Αφού πετύχεις, που σου το εύχομαι, το πρώτο που θα πρέπει να κάνεις είναι να προετοιμασθείς ψυχολογικά για την μετάπτωσή σου από την πολιτική στη στρατιωτική ζωή.
Τα μαθηματα δεν εχουν κατι ιδιαιτερο να σε προβληματισουν, ολοι τα περνανε χωρις ιδιαιτερο κοπο, διαβαζεις καποιες ωρες τη μερα και εισαι κομπλε βασικα πραγματα μαθαινεις, οχι κατι τρομερα εξειδικευμενο. Ετσι οπως θα ειναι η ζωη ειδικα στη ΣΣΕ λιγο θα σε νοιαζουν τα μαθηματα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης