ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kostas

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από Kostas »

Μια χαρά είναι τότε! Αλλα εάν με βάλουν σε σχολή μακριά απο τον πόλη μου θα πρέπει να παω να ψάξω για σπίτι... Βασικά μπορέις να μου πεις πως αποφασίζετε σε ποιά πόλη θα πάω;(Εγώ είμαι απο Αγρίνιο οπότε θα με βόλευε να παω πρέβεζα). Κάτι άκουσα οτι μετράει ο βαθμός απολυτηρίου... Κατα ποσο μετράει ο βαθμός?
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από greko_27 »

Kostas έγραψε:Μια χαρά είναι τότε! Αλλα εάν με βάλουν σε σχολή μακριά απο τον πόλη μου θα πρέπει να παω να ψάξω για σπίτι... Βασικά μπορέις να μου πεις πως αποφασίζετε σε ποιά πόλη θα πάω;(Εγώ είμαι απο Αγρίνιο οπότε θα με βόλευε να παω πρέβεζα). Κάτι άκουσα οτι μετράει ο βαθμός απολυτηρίου... Κατα ποσο μετράει ο βαθμός;


Μετραει παρα πολυ γιατι εαν εχεις παρα πολυ καλο βαθμο κατατασσεσαι σε καλη θεση στην γενικη καταταξη και συμφωνα με τις επιλογες των σχολων που εχεις δηλωσει στην αιτηση σου τοποθετεισαι στην σχολη. Εαν ομως εισαι στις τελευταιες θεσεις θα τοποθετειθεις οπου θα μεινουν κενες θεσεις και χανεις την πρωτη σχολη που εχεις δηλωσει.
adreas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2011 1:51 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από adreas »

Θελω να ρωτησω το εξης πως διαλεγω την περιοχη στην οποια θελω να παω?
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από greko_27 »

adreas έγραψε:Θελω να ρωτησω το εξης πως διαλεγω την περιοχη στην οποια θελω να παω;


Πριν μπει η σχολη στις πανελληνιες τις περιοχες τις επιλεγαμε στην αιτηση που καναμε... Τωρα μπορει να υπαρχει κατι αναλογο
Andreas97
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 3:20 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από Andreas97 »

Παιδια ξερει κανεις με ποια κριτηρια επιλεγουν σε ποια σχολη{μεριοχη εννοω, π. Χ. Μηχανιωνα, ασπροπυργος, κλπ.} θα σε στειλουν ;
Άβαταρ μέλους
DaMon
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 5:36 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από DaMon »

Αν δεν κανω λαθος το δηλωνεις εσυ ο ιδιος.
Andreas97
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 3:20 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από Andreas97 »

DaMon έγραψε:Αν δεν κανω λαθος το δηλωνεις εσυ ο ιδιος.


Το ξερω αυτο, αλλα υπαρχει περιπτωση να μην σε στειλουν στην πρωτη σου επιλογη ;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από greko_27 »

Andreas97 έγραψε:
DaMon έγραψε:Αν δεν κανω λαθος το δηλωνεις εσυ ο ιδιος.


Το ξερω αυτο, αλλα υπαρχει περιπτωση να μην σε στειλουν στην πρωτη σου επιλογη ;
ναι μπορει

κων/να

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από κων/να »

Ευχαριστω... Επισης θελω να μαθω Γιατι στο μηχανογραφικό δεν έλεγε εμπορικό ναυτικό θεσσαλονικης... Αθηνας κτλ... Αλλα σκέτο Ακαδημία εμπορικού ναυτικού... Εσύ επιλεγεις που θες να πας η "αυτοί" σε βάζουν; Και ποιες ειναι οι προτεινομενες περιοχες ;

Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από kampf »

Νομιζω γιατι εσυ επιλεγεις σε ποια ΑΕΝ θες να πας. Μηχανιωνα, Οινουσες κτλ...
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
George

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από George »

Επιλέγεις ανάλογα με τη κατεύθυνση που επιθυμείς όλες τις σχολές ΑΕΝ με σειρά προτεραιότητας και απο τα μόρια που έχεις συγκεντρώσει και με απόφαση του υπουργείου παιδείας κατευθύνεσαι ανάλογα σε μια απο τις σχολες ΑΕΝ.
Αναλυτικότερα διάβασε εδώ:http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=35974
cristie

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από cristie »

Στο μηχανογραφικο απλα δηλωνεις οτι θες να πας εμπορικο ναυτικο. Μετα στην αιτηση που κανεις στη σχολη εχει ολες τις σχολες και τις δηλωνεις με σειρα προτιμησης. Αμα εχεις καλο βαθμο ειναι πιθανο να πας εκει που θα βαλεις 1η επιλογη αλλιως σε στελνουν αυτοι οπου εχουν κενες θεσεις. Νομιζω κατι με τον βαθμο πρεπει να παιζεται.
Κι εγω κοπελα ειμαι και δηλωσα τη μηχανιωνα σαν πρωτη επιλογη εχω ακουσει καλα λογια. Σαν κτιριο ηταν καλο (εκτος απο τις εστιες) και οσοι ηταν εκει φιλικοι, Και η περιοχη ειναι ωραια και ησυχη.
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από greko_27 »

cristie έγραψε: Στο μηχανογραφικο απλα δηλωνεις οτι θες να πας εμπορικο ναυτικο. Μετα στην αιτηση που κανεις στη σχολη εχει ολες τις σχολες και τις δηλωνεις με σειρα προτιμησης. Αμα εχεις καλο βαθμο ειναι πιθανο να πας εκει που θα βαλεις 1η επιλογη αλλιως σε στελνουν αυτοι οπου εχουν κενες θεσεις. Νομιζω κατι με τον βαθμο πρεπει να παιζεται.
Κι εγω κοπελα ειμαι και δηλωσα τη μηχανιωνα σαν πρωτη επιλογη εχω ακουσει καλα λογια.Σαν κτιριο ηταν καλο (εκτος απο τις εστιες) και οσοι ηταν εκει φιλικοι, Και η περιοχη ειναι ωραια και ησυχη.


Οι κτηριακες εγκαταστασεις της μηχανιωνας ειναι για τον π@@@@@@σο... Τοσο απλα... Οι χειροτερες... Με σεισμο 5 ριχτερ θα πατε αδιαβαστοι... Ακαταλληλος χωρος για μια απο τις καλυτερες ΑΕΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ... Να φυγει απο το κολοχωριο της μηχανιωνας και να στεγαστει αλλου... Λεφτα εχουν οι εφοπλιστες...
Pallas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 29, 2011 9:28 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από Pallas »

greko_27 έγραψε:Οι κτηριακες εγκαταστασεις της μηχανιωνας ειναι για τον π@@@@@@σο... Τοσο απλα... Οι χειροτερες... Με σεισμο 5 ριχτερ θα πατε αδιαβαστοι... Ακαταλληλος χωρος για μια απο τις καλυτερες ΑΕΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ... Να φυγει απο το κολοχωριο της μηχανιωνας και να στεγαστει αλλου... Λεφτα εχουν οι εφοπλιστες...


Μην μου λες τετοια γιατι εκει δηλωσα και με πανελληνιες και με απολυτηριοΕικόνα
Την πρωτη φορα που πηγα ειδα μονο εξωτερικους χωρους κι εστιες.
Προσωπικα δεν την βρηκα και τελεια αλλα απ'ο, τι μου ειπαν οι αλλες ειναι χειροτερες (εκτος απο Χανια) ... Εχω δει βιντεο απο τις αιθουσες στη μηχανιωνα και μου φανηκαν νορμαλ, λες και ειναι σχολειο βασικα. Οι εστιες που τις ειδα live ηταν τρωγλες, λες και ηταν στεγη για μεταναστες και η μηχανιωνα σαν περιοχη μου αρεσε μονο εκει που ειναι οι καφετεριες και κατι σαν παρκο απο κατω.
Anonymous

ΑΕΝ: Επιλογή Σχολής

Δημοσίευση από Anonymous »

Ποσα μορια θελει για να μπεις;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες