Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιώτα

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από Γιώτα »

Γεια σας.
Είμαι 20 χρονών και θέλω να μπώ σε σχολή εμποπλοιάρχων... !
έχω διαβάσει αυτά που έχετε γράψει, αλλά θέλω να σας κάνω μια ερώτηση.
-Τι χαρτιά θέλω για να υποβάλλω μια αίτηση σε μία σχολή;(ασπροπύργου θέλω)

Sea_bandit
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 26, 2011 4:21 pm
Επικοινωνία:

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από Sea_bandit »

Γιώτα έγραψε:Γεια σας.
Είμαι 20 χρονών και θέλω να μπώ σε σχολή εμποπλοιάρχων... !
έχω διαβάσει αυτά που έχετε γράψει, αλλά θέλω να σας κάνω μια ερώτηση.
-Τι χαρτιά θέλω για να υποβάλλω μια αίτηση σε μία σχολή;(ασπροπύργου θέλω)



για να σε βοηθήσω θέλω πρώτα να μου πεις πως θέλεις να εισαχθείς εμπροπλοιάρχων... Δικαιούσαι το 10 % ή αναφέρεσαι στην εισαγωγή με απολυτήριο;

http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=36845

Διάβασε προσεκτικά την προκήρυξη.

Sea_bandit
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 26, 2011 4:21 pm
Επικοινωνία:

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από Sea_bandit »

Το σημαντικότερο που έχεις να κάνεις αλλά όχι και το μόνο!

είναι η λήψη του Παραπεμπτικού Σημειώματος και στην συνέχεια να κάνεις τις υγειονομικές εξετάσεις.

ορίστε το πρώτο βήμα !

Για την Υγειονομική εξέταση των υποψηφίων και την έκδοση της σχετικής Γνωμάτευσης

αρμόδια είναι η πλησιέστερη στον τόπο μόνιμης κατοικίας του υποψήφιου Υγειονομική

Επιτροπή Απογραφομένων Ναυτικών και Εργατών Θαλάσσης (Υ. Ε. Α. Ν. Ε. Θ.), στην οποία

παραπέμπεται ο υποψήφιος με παραπεμπτικό σημείωμα της πλησιέστερης στον τόπο μόνιμης

κατοικίας του απογράφουσας Αρχής (Υ. Θ. Υ. Ν. ΑΛ./ΔΝΕΡ Α΄ ή Λιμενική Αρχή).

Ειδικά οι διαμένοντες στην Αθήνα-Πειραιά και Προάστια Αττικής για λήψη παραπεμπτικού

σημειώματος για την Υ. Ε. Α. Ν. Ε. Θ. Αθηνών-Πειραιώς θα απευθύνονται στο

Υ. Θ. Υ. Ν. ΑΛ./ΔΝΕΡ Α΄, οδός 2ας Μεραρχίας 18, Πειραιάς,(09.00-12.00), έχοντας μαζί τους:

i). Ακτινογραφία Θώρακος από Κρατικό Νοσοκομείο με επικολλημένη φωτογραφία τους και

την αντίστοιχη γνωμάτευση,

ii) Δυο (02) φωτογραφίες,

iii) διπλότυπο είσπραξης Δημοσίου Ταμείου αξίας (31,17) ΕΥΡΩ και

iv) δελτίο αστυνομικής ταυτότητας.

Διάβασε προσεκτικά την προκήρυξη.http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=36845

ιδιαίτερα τα δικαιολογητικά!

ΜΑΡΙΑ

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ »

Να σας ρωτισω κατι; ειμαι ελληνιδα του εξωτερικου... μου εχουν πει οτι μπορω να κανω αιτηση για τη σχολη των εμποροπλοιαρχων με το απολυτηριο του λυκειου... ισχυει αυτο; αν ναι που μπορω να παω να δηλωσω ; ευχαριστο πολυ
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από greko_27 »

ΜΑΡΙΑ έγραψε:Να σας ρωτισω κατι; Ειμαι ελληνιδα του εξωτερικου... Μου εχουν πει οτι μπορω να κανω αιτηση για τη σχολη των εμποροπλοιαρχων με το απολυτηριο του λυκειου... Ισχυει αυτο; Αν ναι που μπορω να παω να δηλωσω ; Ευχαριστο πολυ


μπες εδω θα βρεις αυτο που θελεις: http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=36853
ειναι η προκηρυξη και τα δικαιολογητικα που χρειαζεσαι... Οτι χρειαζεσαι το γραφει μεσα...
Σωτηρης

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από Σωτηρης »

Γεια σας εκανα τα χαρτια μου και με απολυτηριο λυκειου και μου ειπαν Εκει να συμπληρωσω την ιδια αιτηση και ηλεκτρονικα και μου εδωσε το aen@yen.gr και καλα να μπω εκει και να την συμπληρωσω, μπαινω εκει και με πεταει στο υθυναλ... Μηπως εννοουσε να κανω την αιτηση που εχει ηδη μεσα και να την στειλω σε αυτο το e-mail; Γνωριζει κανεις που τα εκανε;
xrisa

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από xrisa »

Εμενα μου ειπε οταν πηγα και κατεθεσα Μεσω πανελληνιων οτι γ να κανω αιτηση με απολυτηριο χρειαζεται μονο το γνησιο απολυτηριο ταυτοτητα και lower αν εχεις!

Άβαταρ μέλους
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ »

xrisa έγραψε: Εμενα μου ειπε οταν πηγα και κατεθεσα Μεσω πανελληνιων οτι γ να κανω αιτηση με απολυτηριο χρειαζεται μονο το γνησιο απολυτηριο ταυτοτητα και lower αν εχεις!

δεν ειπε κανεις το αντιθετο.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Για να ρωτήσω λίγο και εγώ αυτούς που γνωρίζουν. Τα έγγραφα μπορώ να τα στείλω με κάποιο τρόπο στην Σχολή χωρίς να είμαι εγώ παρών (λόγω εργασίας) ή θα πρέπει να παρουσιαστώ εγώ οπωσδήποτε αυτοπροσώπως; Επίσης τα χαρτιά κατατίθενται μόνο στην ΑΕΝ Ασπροπύργου;
Trelos Guest

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από Trelos Guest »

D.Y.K έγραψε:Για να ρωτήσω λίγο και εγώ αυτούς που γνωρίζουν. Τα έγγραφα μπορώ να τα στείλω με κάποιο τρόπο στην Σχολή χωρίς να είμαι εγώ παρών (λόγω εργασίας) ή θα πρέπει να παρουσιαστώ εγώ οπωσδήποτε αυτοπροσώπως; Επίσης τα χαρτιά κατατίθενται μόνο στην ΑΕΝ Ασπροπύργου;


πρεπει να πας εσυ διοτη θελουν το γνησιο της υπογραφης σου... Και επισης πας σε οποια αεν θελεις.

nikoskan

Δικαιολογητικά για προκήρυξη ΑΕΝ

Δημοσίευση από nikoskan »

Γεια σας παιδια.
θα ηθελα μια βοηθεια. Φετος βγηκα απο το επαλ ομαδα Α και θελω να μπω στη σχολη αεν.
δεν με ενδιαφερει σε ποιο μερος αρχικα. Λογικα θα βγαλω ενα απολυτηριο γυρω στο 19+ και πανελληνιες εχω γραψει γυρω στο 1700/2000 (δεν εχουν βγει αποτελεσματα).
με ποιον τροπο με συμβουλευετε να συμμετασχω στη σχολη; Εχω και lower.
σκεφτομαι να μπω με το απολυτηριο δεδομενο οτι εχω βγαλει καλο απολυτηριο. Τι χαρτια θελει και ποσα ατομα παιρνει με το απολυτηριο;
εχω και το θεμα της μυοποιιας με 3.5 Δ και 4.0 Α
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες