Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Alex20784
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 4:45 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Alex20784 »

Καλησπέρα! Είμαι 25 ετών και σε λιγότερο απο ένα χρόνο τελειώνω τις σπουδές μου. Θέλω να πάω Ε. Δ. Αλλά έχω τις εξής απορίες:

1) Έχω θυροειδή, θα αποτελέσει πρόβλημα;
2) Ασχολούμαι σε επίπεδο πρωταθλητισμού με το mountain bike και έχω μεγάλη αγάπη και εξοικείωση με το βουνό, οπότε δεν με ενδιαφέρει καθόλου η επαφή με το νερό. ΛΟΚ μου φαίνεται η λογική επιλογή, σωστά;
3) Λίγο άσχετο, η διαβολοεβδομάδα, μύθος ή πραγματικότητα; Τι παίζει ακριβώς;
6 ετεθ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 11:24 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από 6 ετεθ »

Καλησπερα και συγχαρητηρια για αυτο το καταπληκτικο Forum. Σημερα εγινα 17 και 1 μερα και θελω να κανω τα χαρτια μου για τις ειδικες δυναμεις, εχω ομως τις εξης ερωτησεις εχω παει σχολειο μεχρι την δευτερα γυμνασιου οπου απο εκεινη τη χρονια σταματησα και να πηγαινω ειμαι 1,75 και 100 κιλα τρεχω αρκετα γρηρορα κανω αρκετες ασκησεις χωρις βεβαια καμια δυσκολια λογο του (βαρους) αλλα θελω να μου πειτε σε ποσο καιρο θα μπω στο στρατο απο την ημερα που κανω τα χαρτια μου για εθελοντης και αν γινεται να με κρατησουν μονιμο επειδη εχουν εληψεις.

θα ηθελα να παω ως αμφιβιος επειδη δεν αντεχω και πολυ το υψος η πεζοναυτης ακουω σχολια και βοηθηματα. Ευχαριστω
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Rafale »

6 ετεθ έγραψε:Καλησπερα και συγχαρητηρια για αυτο το καταπληκτικο Forum. Σημερα εγινα 17 και 1 μερα και θελω να κανω τα χαρτια μου για τις ειδικες δυναμεις, εχω ομως τις εξης ερωτησεις εχω παει σχολειο μεχρι την δευτερα γυμνασιου οπου απο εκεινη τη χρονια σταματησα και να πηγαινω ειμαι 1,75 και 100 κιλα τρεχω αρκετα γρηρορα κανω αρκετες ασκησεις χωρις βεβαια καμια δυσκολια λογο του (βαρους) αλλα θελω να μου πειτε σε ποσο καιρο θα μπω στο στρατο απο την ημερα που κανω τα χαρτια μου για εθελοντης και αν γινεται να με κρατησουν μονιμο επειδη εχουν εληψεις.

θα ηθελα να παω ως αμφιβιος επειδη δεν αντεχω και πολυ το υψος η πεζοναυτης ακουω σχολια και βοηθηματα. Ευχαριστω
Καλησπερα καλως ηρθες στο φορουμ και χρονια σου πολλα. Πρωτα πρεπει να τελειωσεις το σχολειο σου. Διαβασε τις σελιδες των ειδικων δυναμενω καθως και τα υπομερους θεματα επισης και θα σου λυθουν οι ΑποριεςΕικόνα
Άβαταρ μέλους
nick13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2009 2:18 pm
Τοποθεσία: A' Κενταβρου
Ενδιαφέροντα: anything
Επάγγελμα: If I tell you I have to kill you after
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από nick13 »

Alex20784 έγραψε: Καλησπέρα! Είμαι 25 ετών και σε λιγότερο απο ένα χρόνο τελειώνω τις σπουδές μου. Θέλω να πάω Ε. Δ. Αλλά έχω τις εξής απορίες:1) Έχω θυροειδή, θα αποτελέσει πρόβλημα;2) Ασχολούμαι σε επίπεδο πρωταθλητισμού με το mountain bike και έχω μεγάλη αγάπη και εξοικείωση με το βουνό, οπότε δεν με ενδιαφέρει καθόλου η επαφή με το νερό. ΛΟΚ μου φαίνεται η λογική επιλογή, σωστά;3) Λίγο άσχετο, η διαβολοεβδομάδα, μύθος ή πραγματικότητα; Τι παίζει ακριβώς;
το μονο που μπορω να σου απαντησω εγω ειναι οτι απ οτι ξερω η διαβολοβδομαδα ειναι μια (μαλον πικρη) πραγματικοτητα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Nassos »

Η διαβολοβδομάδα είναι στα ΟΥΚ, όχι στους Καταδρομείς.
Άβαταρ μέλους
Alex20784
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 4:45 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Alex20784 »

Σχετικά με τα ΛΟΚ και το θέμα του θυροειδή ξέρει κανείς κάτι; Στα ΛΟΚ παίζει νερό ή αλεξίπτωτο ή μόνο βουνό;
ventouza29
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 8:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από ventouza29 »

Alex20784 έγραψε:Σχετικά με τα ΛΟΚ και το θέμα του θυροειδή ξέρει κανείς κάτι; Στα ΛΟΚ παίζει νερό ή αλεξίπτωτο ή μόνο βουνό;


κοιτα πιστευω οτι Αν δεν χρειαζεται Να παιρνεις χαπια καλως αλλιως ξεχνα το...
argonath
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 12:23 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από argonath »

Μπορεί κάποιος να μου πει τις κατηγορίες Ειδικών Δυνάμεων που μπορώ να πάω σαν έφεδρος για την 9μηνη θητεία μου ;
ventouza29
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 8:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από ventouza29 »

argonath έγραψε:Μπορεί κάποιος να μου πει τις κατηγορίες Ειδικών Δυνάμεων που μπορώ να πάω σαν έφεδρος για την 9μηνη θητεία μου ;


καταδρομεας, αλεξιπτωτιστης και πεζοναυτης...
Anonymous

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια. Τον φεβρουαριο μπαινω εχω δηλωσει πρωτη επιλογη αλεξιπτωτα και μετα πεζοναυτες. Παρολο που εχω πατερα ανωτατο αξιωματικο θελω να μαθω μερικα πραγματα απο καποιους που εχουν παει προσφατα. Πρωτα απο ολα ειμαι 1.90 90 κιλα δεν εχω τραυματιστει ποτε στη ζωη μου, δεν εχω κανενα προβλημα υγειας, εχω αριστη οραση.
1 θα παω κατευθειαν για εκπαιδευση στις εδ η σε καποια μοναδα και μετα θα περασω εξετασεις για εδ;

2 οι ακριβεις δοκιμασιες ποιες ειναι; Εχω διαβασει πολλες εκδοχες εδω μεσα θελω μια ακριβη απαντηση αν γινεται. Ποσες καμψεις ελξεις κλπ κλπ (τελευταια συνεχως το παλευω να αυξησω τις επιδοσεις μου αλλα ακομα βγαζω 50 καμψεις και μονο 6 ελξεις)

3 οι ιατρικες εξετασεις που περναω ποιες ειναι;

4 στα αλεξιπτωτα χωρις μεσο δεν γινεται τπτ;

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

Figalos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 8:23 pm
Τοποθεσία: poliths
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Figalos »

Γεια σε ολους παιδια θελω μια βοηθεια θελω να μου πειτε την γνωμη σας για ειδικες δυναμεισ... Παιζω 12 χρονια ποδοσφαιρο αθλουμαι καθημερινα... Ειμαι 1.70κατι στο υψος και 65 κιλα... Και ειμαι 17 στα 18... Θελω να παω ειδικες δυναμεις αλλα εχω μια μικρη αμφιβολια αν θα αντεξω π πιστευω να αντεξω... Θελω να μου πειτε αν μπορω να μπω στις ειδικες δυναμεις ευχαριστω!Εικόνα εχω κανει και θεμα συζητησησ... Αν μπορειτε δωστε και εκει λυσεισ!
Anonymous

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά γεια σας και χρόνια πολλά. Σήμερα διέκοψα την αναβολή μου κ δήλωσα πεζοναύτης. Μπαίνω τον Μάιο. Πάντα ήθελα να υπηρετήσω σε έναν κλάδο των Ε. Δ. Ήθελα να ρωτήσω: Θα με καλέσουν σίγουρα Βόλο ή υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν κάπου αλλού; Με ρώτησαν, επίσης, αν έχω δίπλωμα αυτοκινήτου κ το σημείωσαν στο δελτίο απογραφής. Για ποιόν λόγο αυτό; Και κάτι τελευταίο: Είχε κάποια ''κουτάκια'' για μειωμένη θητεία (3μηνη,6μηνη,9μηνη,12μηνη). Δεν σημείωσα κάποιο από αυτά.9μηνη δεν θα κάνω; Έπρεπε να σημειώσω κάτι σχετικά με αυτο; Ευχαριστώ πολυ

ventouza29
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 8:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από ventouza29 »

πεζοναύτης3323 έγραψε:Παιδιά γεια σας και χρόνια πολλά. Σήμερα διέκοψα την αναβολή μου κ δήλωσα πεζοναύτης. Μπαίνω τον Μάιο. Πάντα ήθελα να υπηρετήσω σε έναν κλάδο των Ε. Δ. Ήθελα να ρωτήσω: Θα με καλέσουν σίγουρα Βόλο ή υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν κάπου αλλού; Με ρώτησαν, επίσης, αν έχω δίπλωμα αυτοκινήτου κ το σημείωσαν στο δελτίο απογραφής. Για ποιόν λόγο αυτό; Και κάτι τελευταίο: Είχε κάποια ''κουτάκια'' για μειωμένη θητεία (3μηνη,6μηνη,9μηνη,12μηνη). Δεν σημείωσα κάποιο από αυτά.9μηνη δεν θα κάνω; Έπρεπε να σημειώσω κάτι σχετικά με αυτο;Ευχαριστώ πολυ



και εγω μπαινω τον μαιο αλεξιπτωτα δηλωσα...

και δεν σημειωσα κατι αν θυμαμαι καλα για τη θητεια...
ventouza29
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 8:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από ventouza29 »

Figalos έγραψε:Γεια σε ολους παιδια θελω μια βοηθεια θελω να μου πειτε την γνωμη σας για ειδικες δυναμεισ... Παιζω 12 χρονια ποδοσφαιρο αθλουμαι καθημερινα... Ειμαι 1.70κατι στο υψος και 65 κιλα... Και ειμαι 17 στα 18... Θελω να παω ειδικες δυναμεις αλλα εχω μια μικρη αμφιβολια αν θα αντεξω π πιστευω να αντεξω... Θελω να μου πειτε αν μπορω να μπω στις ειδικες δυναμεις ευχαριστω!Εικόνα εχω κανει και θεμα συζητησησ... Αν μπορειτε δωστε και εκει λυσεισ!


με τα κιλα που εχεις πιστευω θα τα καταφερεις Οποτε μην ανυσυχεις...
Anonymous

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Η διαβολοβδομαδα ειναι στα ΟΥΚ και ειναι πολυ αληθηνη και καθολου μυθος.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης