ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
elmario
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 1:58 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από elmario »

Παιδια καποιος μολις μ πε πως αν μπω ΥΕΑ σαν Ι2 δν θα μπορω να κανω χαρτια για τα σωματα ασφαλειας δηλ δν περνω μορια... Ισχυει αυτο;
ειναι σιγουρο; :/ :/
Anonymous

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Με τη μειωση της θητειας σε 9μηνο νομιζω οι Υ. Ε. Α υπηρετουν 14μηνο πλεον. Εγω θελω κατι αλλο να ρωτησω που δεν το εχω διαβασει πουθενα να το συζητανε.

Ο κυριως λογος για να πας Υ. Ε. Α ειναι καποια μορια που λεγεται οτι παιρνεις για σωματα ασφαλειας (πυροσβεστικη, λιμενικο κτλ) Ισχυει αυτο και κατα ποσο βοηθαει; Σας παρακαλω οποιος γνωριζει να απαντησει γιατι δεν εχω δει να αναφερεται κανενας και ειναι πολυ σημαντικο!
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από D.S. »

foxhound έγραψε:Με τη μειωση της θητειας σε 9μηνο νομιζω οι Υ. Ε. Α υπηρετουν 14μηνο πλεον. Εγω θελω κατι αλλο να ρωτησω που δεν το εχω διαβασει πουθενα να το συζητανε.

Ο κυριως λογος για να πας Υ. Ε. Α ειναι καποια μορια που λεγεται οτι παιρνεις για σωματα ασφαλειας (πυροσβεστικη, λιμενικο κτλ) Ισχυει αυτο και κατα ποσο βοηθαει; Σας παρακαλω οποιος γνωριζει να απαντησει γιατι δεν εχω δει να αναφερεται κανενας και ειναι πολυ σημαντικο!
Απλά εγώ ρώτησα έναν "μονιμά" στο Πεύκο και μου είπε για 17μηνο γιατί δε νομίζω πως άλλαξε κάτι στο χρόνο θητείας των ΕΙΔ. ΔΥΝ. Αν και δεν είμαι και σίγουρος!

Για το πεζικό πάλι πρέπει να ισχύει αυτό που λες για 14μηνο!

Όσο για τα μόρια που λες βοηθάνε σε κέθε είδους προκύρηξη που βγαίνει για σώματα ασφαλείας και αν δεν κάνω λάθος και για τις δημ. Υπ.

Παίρνεις 400 μόρια αν πας Υ. Ε. Α. Και για να σου δώσω ένα παράδειγμα π. Χ.: Για ειδικός φρουρός στην αστυνομία πρέπει να έχεις σύνολο 2000 μόρια, αν έχεις απολυτήριο λυκείου με 14 τότε αυτομάτως έχεις 1400 μόρια + 400 (Υ. Ε. Α.) αμέσως φτάνεις 1800 και αν έχεις δίπλωμα αυτοκινήτου, μηχανής και κανένα πτυχίο ξένων γλωσσών ή από κανένα Α. Ε. Ι. Ή Τ. Ε. Ι, τότε Όπως καταλαβαίνεις Αυξάνονται κι άλλο τα μόριά σου και πιστεύω πως έχεις πάρα πολύ μεγάλες πιθανότητες να σε πάρουν!

Ελπίζω να βοήθησα!Εικόνα

Anonymous

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Για σωματα ασφαλειας οπως πυροσβεστική και λιμενικό ξέρεις αν ισχύουν τα ίδια μόρια απο Υ. Ε. Α (400) ;
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από D.S. »

foxhound έγραψε:Για σωματα ασφαλειας οπως πυροσβεστική και λιμενικό ξέρεις αν ισχύουν τα ίδια μόρια απο Υ. Ε. Α (400) ;
Σίγουρα ισχύει κάτι τέτοιο!

Αν και για να είσαι σίγουρος καλύτερα θα ήταν να διαβάσεις την Προκύρηξη για το σώμα για το οποίο ενδιαφέρεσαι γιατί αν δεν κάνω λάθος γράφουν πάντα μέσα στις προκυρήξεις για το θέμα των μορίων!

Οπότε καλύτερα να το δεις εκεί!

Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι... Εικόνα

Anonymous

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστω ρε φιλε, φυσικά βοήθησες! Να'σαι καλα.
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από D.S. »

foxhound έγραψε:Ευχαριστω ρε φιλε, φυσικά βοήθησες! Να'σαι καλα.
Τίποτα φίλε μου, εγώ όσο μπορούσα και όσο ήξερα σε βοήθησα!

Και εσύ να είσαι καλά!Εικόνα

xristos

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από xristos »

Γεια σε ολους θα ειθελα να ρωτησω αν ισχυει οτι αν πας ΥΕΑ στο τελος εχεις και καποια μορια για προκυρηξεις στο δημοσιο... Ισχυει;
Dim

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από Dim »

Αν καποιος κανει δοκιμος ποσα μορια περνει για τον διαγονισμο τον εποπ με τα σημερινα δεδομενα 14 μηνες.
ΠΕΤΡΟΣ

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από ΠΕΤΡΟΣ »

xristos έγραψε:Γεια σε ολους θα ειθελα να ρωτησω αν ισχυει οτι αν πας ΥΕΑ στο τελος εχεις και καποια μορια για προκυρηξεις στο δημοσιο... Ισχυει;


Αναλογα την προκυρηξη!
ΜΑΝΟΣ

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από ΜΑΝΟΣ »

Καλησπερα! με εχουν καλεσει ΥΕΑ στην τριπολη και θελω να κανω καποιες ερωτησεισ...
αμα παω ΥΕΑ μπορω να παω και εδ; μορια περνεις ΥΕΑ; αμα πας και στα 2 παραπανω τα μορια ειναι πιο πολλα; ευχαριστω!
alexinta
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 14, 2010 2:43 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από alexinta »

Γεια σας,

Όταν κάποιοςέχει υπηρετήσει και σαν ΔΕΑ στο στρατό, όταν απολυθεί έχει κάποιο μπόνους σε σχέση με τους απλούς φαντάρους πχ επιπλέον μόρια ή να μετράει αυτό στη σύνταξη του;

Ευχαριστώ,

Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

alexinta έγραψε: Γεια σας,

Όταν κάποιοςέχει υπηρετήσει και σαν ΔΕΑ στο στρατό, όταν απολυθεί έχει κάποιο μπόνους σε σχέση με τους απλούς φαντάρους πχ επιπλέον μόρια ή να μετράει αυτό στη σύνταξη του;

Ευχαριστώ,

σιγουρα παιρνει παραπανω μορια σαν δεα πζ και τα διπλα σαν δεα εδ. Για την συνταξη δεν ξερω να σου πω. Δεν με εχει απασχολησει ακομα και δεν το εχω ψαξει
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από yandr »

Για την σύνταξη απλά επειδή υπηρετεί παραπάνω, αν όταν βγει στην σύνταξη υπάρχει ακόμη το μέτρο της εξαγοράς θητείας μπορεί να εξαγοράσει περισσότερους μήνες.
kwstas

ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις Δημοσίου

Δημοσίευση από kwstas »

Και μια τελευταια ερωτηση, ποσα μορια παιρνεις γαν θες να πας εποπ ή ειδικος φρουρος?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες