ΣΜΥΝ ή Σχολή Πλοιάρχων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
μελίντα

ΣΜΥΝ ή Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από μελίντα »

Μα για την Σ. Μ. Υ. Ν ρωταω εαν θα ειμαι περισσοτερο στη θαλασσα. Εκει θελω να περασω ως διαχειριστρια ή διαχειριστρια υλικων. Απλα μου ελεγαν πως θα ειμαι μονο στερια και απογοητευτηκα...
μελίντα

ΣΜΥΝ ή Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από μελίντα »

Δικο μου το λαθος D.Y.K ! Ειπα πλοιο και σε μπερδεψα ενω εννοουσα θαλασσα. Το εχω αποφασισει στα σιγουρα παω Σ. Μ. Υ. Ν
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ ή Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από D.Y.K »

μελίντα έγραψε:Μα για την Σ. Μ. Υ. Ν ρωταω εαν θα ειμαι περισσοτερο στη θαλασσα. Εκει θελω να περασω ως διαχειριστρια ή διαχειριστρια υλικων. Απλα μου ελεγαν πως θα ειμαι μονο στερια και απογοητευτηκα...


Καλά μικρή είσαι ακόμη, μην απογοητεύεσαι τόσο εύκολα, κυρίως όχι πρίν δοκιμάσεις κάποιες καταστάσεις!

Ήμουν φοιτητής στην Πλοιάρχων και φαντάσου ότι φύγαμε απο την σχολή περίπου το 1.5/3 των σπουδαστών.

Και φυσικά στην ΣΜΥΝ ΔΕΝ θα έχεις τόσα πλεύσιμα.

Επίσης σημαντικότατη διαφορά είναι ότι τα πλεύσιμα της ΣΜΥΝ είναι αποσπασματικά σε αντίθεση με της Πλοιάρχων που είναι σερί και φυσικά μόνο ταξιδάκια αναψυχής δεν θα κάνεις εκεί.

μελίντα

ΣΜΥΝ ή Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από μελίντα »

Ναι, οντως δικιο εχεις... Σ'ευχαριστω για την απαντηση!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ ή Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Να σαι καλά και καλή επιτυχία σε ότι και άν επιλέξεις! Εικόνα
Nikos

ΣΜΥΝ ή Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από Nikos »

Μηπως μπορει να μου απαντησει καποιος που ξερει, κατα ΠΟΣΟ μπορω να γλιτωσω την θαλασσα στο εμπορικο ναυτικο; Ακουσα οτι χωριζεται σε διαφορους τομεις το συγκεκριμενο επαγγελμα... Με λιγα λογια... Γινεται να ειμαι σε γραφειο γλιτωνοντας μερικα απο τα πολλα ταξιδια;[αντιθετη ερωτηση με αυτη της μελιντας]...

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες