Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

Τ συμφερει να επιλεξω... ΣΜΥ στυα η μονιμας απο στρατο. Εννοω πως πανε οι μεταθεσεις και πως τα λεφτα... Ευχαριστω προκαταβολικα
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από kallitexnis »

νουδης έγραψε:τ συμφερει να επιλεξω... ΣΜΥ στυα η μονιμας απο στρατο. Εννοω πως πανε οι μεταθεσεις και πως τα λεφτα... Ευχαριστω προκαταβολικα
Στις ΣΜΥ και στυα μόνιμος είσαι. Το μόνιμος από στρατό τις εννοείς; Να καταταγείς για τη θητεία σου και μετά να μείνεις μόνιμος;
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

Αρχικά αποστάλθηκε από νουδης

Τ συμφερει να επιλεξω... ΣΜΥ στυα η μονιμας απο στρατο. Εννοω πως πανε οι μεταθεσεις και πως τα λεφτα... Ευχαριστω προκαταβολικα

Στις ΣΜΥ και στυα μόνιμος είσαι. Το μόνιμος από στρατό τις εννοείς; Να καταταγείς για τη θητεία σου και μετά να μείνεις μόνιμος;

ΝΑΙ... ΝΑ ΜΠΩ ΕΙΔ. ΔΥΝΑΜΕΙΣΔ... ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΙΜΟΣ...
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από kallitexnis »

νουδης έγραψε: Αρχικά αποστάλθηκε από νουδης

Ναι... Να μπω ειδ. Δυναμεισδ... Και να μεινω μονιμοσ...
Μόνο αν μπείς στη σχολή πάρεις όπλο ΠΖ και δηλώσεις ε. Δ. Μόνο έτσι ή αλλιώς από ΕΠΟΠ.

aris_zn
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιαν 06, 2009 7:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από aris_zn »

Φιλε αν θες να πας καπου για να την πεφτεις και να τα ξυνεις λιγο περισσοτερο τοτε πανε στυα. Αν γουσταρεις ασκησεις κτλ πανε σμυ. Αλλα αν πιασεις τα μορια για στυα τοτε πιανεις και για σσε. γιατι να δηλωσεις σμυ ;
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

Αλλα να ξερετε οτι απο ΣΜΥ να γινεις αξ/κος οπως και απο καθε αλλη σχολη υπα/κων για να γινεις αξ/κος ειναι πολυ δυσκολο γι αυτο καλυτερα να πας ΣΣΕ. Αν παλι δεν μπορεσεις να πας ΣΣΕ τραβα στην ΣΜΥ και περιμενε να γινεις αξ/κος σε καμια 20αρια χρονια σιγα το πραγμα. Ετσι κ αλλιως μεχρι να τελειωσεις την καριερα σου σαν στρατιωτικος απο την ΣΜΥ θα εχεις γινει το πολυ μεχρι και αντισυνταγματαρχης
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

Απλα βασικός μου στόχος είναι να παω αξιωματικος χωρις να χριαστει να διαβασως μαθηματα που ειμαι ασχετοσς κ μετα αν μπορεσω να περασω εδ
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

giorgos έγραψε:Απλα βασικός μου στόχος είναι να παω αξιωματικος χωρις να χριαστει να διαβασως μαθηματα που ειμαι ασχετοσς κ μετα αν μπορεσω να περασω εδ


αν θες αξ/κος να πας ΣΣΕ σου λεω. Οταν λες ασχετος τι εννοεις ρε φιλε στο σχολειο τι κατευθηνση εισαι; Αν εισαι τεχολογικη κατι θα ξερεις απο φυσικη και μαθηματικα. Τι νομιζεις οτι μολις θα πας στην ευελπιδων θα σε βαλουν να γραψεις χημεια χωρις πρωτα να σου διδαξουν; Δεν λεω οτι ειναι ευκολα τα μαθηματα στην ΣΣΕ αντιθετος ειναι αρκετα δυσκολα αλλα γι αυτο γινεσαι αξ/κος! Αν παλι δεν εισαι τοσο καλος μαθητης η ΣΜΥ ειναι η καλυτερη επιλογη. Τωρα αν θες να μην διαβαζεις και να μην κανεις τπτ και να γινεις αξ/κος τι να πω. Οσο για το μετα που θες ειδικες δυναμεις μπες πρωτα με το καλο σε μια σχολη και μετα βλεπεις.
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

Θεωρητική θέλω να πάω
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

giorgos έγραψε:Θεωρητική θέλω να πάω


απο θεωρητικη φιλε μου μονο ΣΣΑΣ μπορεις να πας (και συγγεκριμενα μονο 2 τμηματα Στρατολογικο και Ψυχολογων) εκτος και αν παρεις για μαθημα επιλογης την οικονομια και μπορεις να επιλεξεις και το 5ο πεδιο οπου εκει εχει και αλλες στρατιωτικες σχολες (ΣΤΥΑ, ΣΜΥ, ΣΥΔ). Η επιλογη δικη σου
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι ρε αυτο θα εκανα απλα δεν ηθελα να βρω στον δρομο μαθηματα οπως φυσικη χημ μαθηματικα που να ειναι κατευ
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

giorgos έγραψε:ΣΤΗ ΣΣΕ είναι δύσκολα τα μαθηματικά -φυσικ-χημ ;


ναι ειναι αρκετα δυσκολα αλλα με σωστο διαβασμα τα καταφερνεις. Αν ομως δεν εχεις καμια σχεση με τα μαθηματα αυτα δεν θα σου το συνιστουσα. Η σμυ ειναι πιο ευκολη.
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

Δηλαδη να ξεχασω σμυ για αξιωματικός ;
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε φιλε σου ειπα και πριν και σμυ να πας σε καμια 20αρια χρονια θα γινεις αξ/κος η αλλιως καν'το με τον αλλο τροπο που σου ειπα
Anonymous

Ποία Στρατιωτική Σχολή να επιλέξω;

Δημοσίευση από Anonymous »

ΑΠΟ το να πάρω μαθ-φθσικ-χημ προτιμώ να περιμένω
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες