Μετατάξεις Στρατιωτικών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μετατάξεις Στρατιωτικών

Δημοσίευση από dn24 »

Μετατάξεις Υπαξιωματικών ΠΝ

Δικαίωμα για μετάταξη από 1-1-2011 έχουν όσοι πληρούν τα κριτήρια του Ν.3883/2010 και όχι του ΠΔ 46/2005, το οποίο καταργείται. Επομένως όσοι απόφοιτοι ΑΣΣΥ πτυχιούχοι ΑΕΙ είχαν δικαίωμα υποβολής αιτήματος μετάταξης με το προϊσχύον καθεστώς, εξακολουθούν να το διατηρούν, εφόσον πληρούνται οι προϋποθέσεις που ορίζει ο νέος νόμος.

Όσον αφορά στους πτυχιούχους ανθυπασπιστές και υπαξιωματικούς του Π. Ν. Οι οποίοι υπέβαλαν αίτηση μετάταξης μέχρι 30.9.2010, αυτοί θα κριθούν με βάση το νέο καθεστώς με την εκ νέου υποβολή των αιτήσεων από 1.1.2011, καθώς η διοίκηση του Π. Ν. Πρόκειται να δρομολογήσει διαδικασίες καθορισμού θέσεων και ειδικοτήτων που μπορούν να καλυφθούν με μετάταξη, αφού εκτιμηθούν οι υφιστάμενες υπηρεσιακές ανάγκες.

ΣΥΣΜΕΔ

...
NANSY22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 12:31 am
Τοποθεσία: NONE
Επικοινωνία:

Μετατάξεις Στρατιωτικών

Δημοσίευση από NANSY22 »

Παιδια ειμαι 22-23 και υπηρετω στον στρατο ως Λοχιας (ΣΜΥ) μονο για που διαφορους λογους θα ηθελα να μπω στην παλεμικη αεροπορια ως Ικαρος. Γνωριζεται αν ακομα εχω την δυνατοτητα ειτε μεσω κατατακτηριων ειτε μεσω πανελληνιων βλεπετε ειμαι και μεγαλη σε ηλικια
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις Στρατιωτικών

Δημοσίευση από D.Y.K »

NANSY22 έγραψε:Παιδια ειμαι 22-23 και υπηρετω στον στρατο ως Λοχιας (ΣΜΥ) μονο για που διαφορους λογους θα ηθελα να μπω στην παλεμικη αεροπορια ως Ικαρος. Γνωριζεται αν ακομα εχω την δυνατοτητα ειτε μεσω κατατακτηριων ειτε μεσω πανελληνιων βλεπετε ειμαι και μεγαλη σε ηλικια


Δυστυχώς δεν γίνεται.
alexioug7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μαρ 07, 2012 7:30 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις Στρατιωτικών

Δημοσίευση από alexioug7 »

Γεια σας παιδια ειμαι μονιμος στον στρατο απο σμυ και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιος τροπος να μπεις στην πολεμικη αεροπορια με καποιο τροπο ειδικα για την μοιρα ειδικων επιχειρησεων?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις Στρατιωτικών

Δημοσίευση από D.Y.K »

alexioug7 έγραψε:Γεια σας παιδια ειμαι μονιμος στον στρατο απο σμυ και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιος τροπος να μπεις στην πολεμικη αεροπορια με καποιο τροπο ειδικα για την μοιρα ειδικων επιχειρησεων;


Πέραν της Αεροπορίας Στρατού στην οποία πιστεύω πως δεν κληρώθηκες για να υπηρετήσεις, δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος και δή απο τον Στρατό Ξηράς.
alexioug7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μαρ 07, 2012 7:30 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις Στρατιωτικών

Δημοσίευση από alexioug7 »

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση
Xristiana
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2019 9:26 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις Στρατιωτικών

Δημοσίευση από Xristiana »

Καλησπέρα σας! Είμαι αξιωματικός του πολεμικού Ναυτικού. Γνωρίζει κάνεις εάν γίνονται μετατάξεις με την απόκτηση πτυχίου στο σώμα του πολεμικού ναυτικού; Εάν γίνεται δηλαδή με την απόκτηση ενός πτυχίου πολιτικών , νομικών ή οικονομικών επιστημών να μετατεθει κάνεις σε άλλο κλάδο;
fsafsa

Μετατάξεις Στρατιωτικών

Δημοσίευση από fsafsa »

Xristiana έγραψε:Καλησπέρα σας! Είμαι αξιωματικός του πολεμικού Ναυτικού. Γνωρίζει κάνεις εάν γίνονται μετατάξεις με την απόκτηση πτυχίου στο σώμα του πολεμικού ναυτικού; Εάν γίνεται δηλαδή με την απόκτηση ενός πτυχίου πολιτικών, νομικών ή οικονομικών επιστημών να μετατεθει κάνεις σε άλλο κλάδο;


Από ΣΝΔ δηλαδή.

Διάβασε το παρακάτω θέμα του φόρουμ.

Πάντως είναι το δεύτερο μήνυμα σου που αναφέρεις πτυχία και ιστορίες, κάτι θέλεις να αποφύγεις, σε κόβω να χτυπάς παραίτηση στο τέλος.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες