5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ηλυσιακός-ΙΜΑΚ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Απρ 17, 2008 2:23 pm
Επικοινωνία:

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από Ηλυσιακός-ΙΜΑΚ »

297 ήμουν. Στην Κω από 2 Φλεβάρη 2007 μέχρι να απολυθώ τον Νοέμβριο 2007 με ένα διάλλειμα 2 μηνών που με στείλανε Πεύκο εκπαιδευτή. Τούρκοι δεν ξεχνώ-Ελλάδα ς' αγαπώ! Ι ΜΑΚ για πάντα
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από H4nnibal »

Φίλε, πές μου το Επίθετό σου σε παρακαλώ γιατι υπηρετήσαμε μαζί στανταρ. εγω είμαι 298, Λόχος Δοιηκήσεως, Αντωνιάδης. Σου λεει κάτι; !
Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Κάτι μου λέει αλλά δεν σε θυμάμαι. Όταν παρουσιαστήκατε Κω γύρω στις 7 Μαίου μόλις είχα φύγει για Πεύκο απόσπαση και ξαναγύρισα 25 Ιουλίου στο ετεθ μέχρι να απολυθώ. Ήμουν 2ο Λόχο Κρούσεως. Ήμουν γνωστός στο στρατόπεδο με το παρατσούκλι Άφρομαν και έτρεχα πολύ στο γηπεδάκι όταν είχαμε χρόνο ελεύθερο. Δεν λέω επίθετο για ευνόητους λόγους. Μου λείπει πολύ το ετεθ και κάποια στελέχη του όπως ο λοχαγός σου ο Γ. Μ.
Ι ΜΑΚ για πάντα
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από H4nnibal »

Ρε παπαρε πές επίθετο τι φοβάσαι. Αφρομαν ε; Μήπως πήγες καμμιά επάνδρωση στους αρκιούς; Τον Σέκα δεν είχατε; ελα ρε φίλε, ο "Τράκας" ο λοχαγός μας, που τον θυμηθηκες. Φίλε, παναγιωτίδης δόκιμος! Τπτ αλλο δε σου λεω! Πάντως πές επίθετο και θα σε θυμηθώ θα δείς! Αντε ρε αδελφοσειρά! Στον αντάρτη του καλοκαιριού ήσουν;
Athan
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 12:32 am
Επικοινωνία:

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από Athan »

ε, καλά τα ονόματα ανταλλάξτε τα σε προσωπικά μηνύματα ρε σεις...
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Όχι, δεν ήμουν στον αντάρτη.Ήμουν Πεύκο εκπαιδευτής. Τον Σέκκα τον είχε ο 1ος Λόχος. Εγώ είχα Παπαγεωργίου. Δεν θα με ξέρεις και να σου πω. Δεν πολυφαινόμουν στο ετεθ. Ειδικά από το Λόχο σου λίγοι με ξέρουν. Παναγιωτίδης ή αλλιώς παπούλης. Που να τον έβλεπες Φαρμάκο. Αν μένεις Αθήνα να τα πούμε καμιά φορά να θυμηθούμε τα παλιά.
Ι ΜΑΚ
H4nnibal

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από H4nnibal »

w8. Απ'οτι θυμάμαι, στη μονάδα ήταν πολύ λίγοι που ήξεραν απο pc, και internet. Δε θυμάμαι και επίθετα ρε συ απο 1-2 λόχο. Πάντως και τα παιδιά απο Αθήνα ήταν πολύ λίγα, και η 97 και η 98. Ειδικότητα;
Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Πολυβολιτής. Δεν ήμουν στα γραφεία. Τέλος πάντων. Όταν με δεις θα με θυμηθείς.
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από H4nnibal »

Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ έγραψε:Πολυβολιτής. Δεν ήμουν στα γραφεία. Τέλος πάντων. Όταν με δεις θα με θυμηθείς.

Αν έχεις καμμιά φωτό εύκερη στείλε, ή μέσω μυνήματος απο εδώ (δεν ξέρω αν γίνεται) ή AntoniadisGD@hotmail.com
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από H4nnibal »

Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ έγραψε:Πολυβολιτής. Δεν ήμουν στα γραφεία. Τέλος πάντων. Όταν με δεις θα με θυμηθείς.

Φίλε, δεν μπορώ να σου περιγράψω πόσο μου έχει λείψει η αίσθηση του Μ16 στα χέρια μου. Περπατάω στο πεζοδρόμιο και νομίζω παως το κρατάω σε στάση περιπόλου και κάνω τα χέρια έτσι σα χαζός Εικόνα
Γκουβερος
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιουν 03, 2008 12:56 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από Γκουβερος »

ΦΙΛΕ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΗΣΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΩ ΣΤΟ 5 ΕΤΕΘ ; ΦΙΛΙΚΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από H4nnibal »

Γκουβέρος; ! ΠΟΥ ΣΕ ΡΕ ΣΕΙΡΑ! Εικόνα
Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Ναι ρε συνάδελφε, στο 5ο ΕΤΕΘ ήμουνα. Στο 1ο λόχο δεν ήσουνα; Αν θυμάμαι καλά είχες φάει και κάτι φυλακές με τα παιδιά πχ Αλαφογίωργος γιατί κάποιοι γράψανε στις σκοπιές; Χαίρομαι που σε ξανακούω!
Εσύ φίλε που ρωτάς για τους εκπαιδευτές πρόσεχε τι θα απαντήσεις όταν θα σε ρωτήσουν αν θες να πας γιατί θα σου βγάλουν το λάδι. Θα πρέπει να κουμαντάρεις 150 άσχετους νέους με τους ανθγούς και τους λοχγους να περιμάνουν τα πάντα από σένα και τους άλλους εκπτες. Η καμπάνα θα σε κυνηγάει συνέχεια και θα πήξεις στην υπηρεσία. Το χα ξαναγράψει εδω μέσα, ήμουνα 61 κιλά και έφτασα στο Πεύκο 57 σαν εκπτης. Στέγνωσα εντελώς. Ήμουνα σαν νεκροκεφαλή. Δεν γαμιέται όμως. Οι κωλοφάρες οι λοχαγοί του Πεύκου, ακόμα τους βλέπω στον ύπνο μου.
Ι ΜΑΚ για πάντα
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από H4nnibal »

Οχι ρε συ, μη το παίρνεις τόσο κατάκαρδα. Κοίταξε, εγώ δεν πήγα εκπ. αλλα όταν είμουνα Ρεντίνα φίλε, τους εκπ. που είχαμε εκεί, όταν μετά έμαθα οτι ήταν απλοί καταδρομείς δεν μπορούσα να τους φανταστώ συνάδελφους, με τίποτα. Δεν ξέρω πως άλλοι νέοι τους βλέπανε μετά, αλλα για μένα ο εκπ. δεν ξέρω πως να το πώ, δεν μπορουσα ρε παιδί μου να τον δω με τίποτα σαν απλό καταδρομέα. Ντάξει δε λέω, και οι δικοί μας είχαν στάξει στο πέρα δώθε και στην υπηρεσία, αλλα πάντα μου άρεσε η ιδέα να διδάσκω κάποιον, πιστεύω οτι θα γινόμουνα πολύ καλός εκπ. αλλα αυτή η καταραμένη ειδικότητα... Εικόνα
ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΔΒ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΙΝΕΙ Ο ΑΣΥΡΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΠΑΛΙΟΝΕΟΙ, ΠΟΥΣΤΟΓΡΑΣΣΑ! Εικόνα
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

5ο ΕΤΕΘ (Ι' ΜΑΚ) - Κως

Δημοσίευση από H4nnibal »

Γκουβερος έγραψε: ΦΙΛΕ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΗΣΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΩ ΣΤΟ 5 ΕΤΕΘ ; ΦΙΛΙΚΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Σειρά! δεν θα ξεχάσω τότε που χτύπησες το πιγούνι σου βραδυάτικο και τρέχαμε όλοι σα ***** για ένα Γκουβέρο! Αν θυμάσαι το όνομα "Αντωνιάδης"! ΕικόναΕικόνα ΑΡΕ ΣΕΙΡΟΥΛΑ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες