Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

νικοσ έγραψε:Οι πεζοναυτες πρεπει να ξερουν να κολυμπανε;


Ξέρεις κάποιον που να πηγαίνει για απόβαση και να μην γνωρίζει από κολύμπι; Έστω να πλατσουρίζει Εικόνα

pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από pantzos4 »

Greek_Army έγραψε:
νικοσ έγραψε:Οι πεζοναυτες πρεπει να ξερουν να κολυμπανε;


Ξέρεις κάποιον που να πηγαίνει για απόβαση και να μην γνωρίζει από κολύμπι; Έστω να πλατσουρίζει Εικόνα



Και όμως υπάρχουν πολοι τέτοιοι. Αστα εδω άλλη έχουν υψοφοβία και το λένε τελευτέα στιγμή

Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
Στέφανος

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Στέφανος »

Καλησπέρα παιδιά είμαι 18 χρονών και έχω δηλώσει πεζοναύτες. Ήθελα να ρωτήσω εκπαιδεύεσαι και ξηρά και θάλασσα; Γιατί εγώ ήθελα να δηλώσω αμφίβια που εκπαιδεύεσαι και στα δύο. Και κατά λάθος δήλωσα πεζοναύτης αν και δεν με χαλάει
Kwstis1993
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2012 10:30 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Kwstis1993 »

Καλησπερα παιδια! Την Δευτερα παρουσιαζομαι Αυλωνα ΚΕΤΘ. Σκεφτομαι να δοκιμασω Ε. Δ (πεζοναυτης). Ειμαι 1.82 και 62 κιλα (αδυνατος για το υψος μου). Ειμαι γυμναζμενος και τις ασκησεις τις βγαζω για να με παρουν. Αλλα μου ειπαν οτι τα κιλα μου δεν θα με βοηθησουν για μετα. Τι λετε να δοκιμασω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Kwstis1993 έγραψε:Καλησπερα παιδια! Την Δευτερα παρουσιαζομαι Αυλωνα ΚΕΤΘ. Σκεφτομαι να δοκιμασω Ε. Δ (πεζοναυτης). Ειμαι 1.82 και 62 κιλα (αδυνατος για το υψος μου). Ειμαι γυμναζμενος και τις ασκησεις τις βγαζω για να με παρουν.Αλλα μου ειπαν οτι τα κιλα μου δεν θα με βοηθησουν για μετα. Τι λετε να δοκιμασω;


Δεν χρειάζεται να παίρνεις στα σοβαρά τα λόγια του καθενός, αφού πιστεύεις εσύ στον εαυτό σου πήγαινε και δοκίμασε
ΧΟΝΤΡΟΣ

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από ΧΟΝΤΡΟΣ »

Ερώτηση: Παρουσιάζομαι στις 12/9 Διαβιβάσεις, μεθαύριο, Αυλώνα. Θέλω να πάω Πεζοναύτης, είμαι σίγουρος πως αν μου δώσουν την ευκαιρία θα τα καταφέρω απλά λόγω σπουδών και χαζέματος έγινα υπερβαρος σε ένα χρόνο (δεν είμαι και κανα κτήνος αλλά έχω περίπου 15 κιλά πάνω μου), αν δεν καταφέρω να περάσω τα αθλήματα θα φάω σουτ (ειδικά έλξεις με τίποτα) ; Ειλικρινά θα ντραπώ πάρα πολύ αν δε με πάρουν και δεν θέλω να φάω τέτοια απόρριψη. Λέτε να δοκιμάσω;

Αν τελικά με πάρουν θα είμαι και εκεί διαβιβαστής; Τι διαφορά έχει απο τις διαβιβάσεις πεζικού; Δεν είμαι στρατόγκαβλος αλλα θα ήθελα πάρα πολυ να έχω την εμπειρία ενός Μ16 ή αν είμαι super τυχερός Μ240 και γενικά περίμενα χρόνια αυτή τη στιγμή, ούτε μάγκας θελω να το παίξω ούτε μόστρα στις γκόμενες.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Γιώργος Ε.Α

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Γιώργος Ε.Α »

Φίλε τι να ντραπείς... Τόσο καιρό που είχες τα κιλά σου δεν ντρεπόσουνα; Άρχισε κάνε λίγο γυμναστική κλπ όσο μπορείς και πιστεύω θα την παλέψεις. Εξάλλου δεν είναι και όλοι ράμπο εκεί μέσα όπως τα φαντάζεσαι
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ενδεχομένως να σου δοθεί και 2η ειδικότητα. Δεν παίζει ρόλο. Δεν είναι κάτι δύσκολο, θα την παλέψεις σίγουρα αδερφέ.
Άβαταρ μέλους
bn23
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 11, 2012 8:48 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από bn23 »

Έχει καμιά άσκηση στους Πεζοναύτες που μπορεί να λακίσουμε;

πχ από ότι κατάλαβα στα ΛΟΚ στον πύργο που πρέπει να κατέβεις με το σκοινί πάντα κόβονται κάποιοι γιατί λακίζουν.

Πεζοναύτες έχει κάτι τέτοιο που να κόβει άτομα;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Και οι πεζοναύτες έχουν πύργο, δεν είναι κάτι τόσο δύσκολο.
Άβαταρ μέλους
thegreek
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 08, 2012 7:29 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από thegreek »

Καλησπερα παιδια. Ειμαι 18 χρονων και μετα το σχολειο θελω να καταταγω στους πεζοναυτες. Θα μου φανει δισκολο και θα με πηξουν στα καψονια λογω Ηλικιας;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

thegreek έγραψε: Θα μου φανει δισκολο και θα με πηξουν στα καψονια λογω Ηλικιας;


Όχι.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από dn24 »

thegreek έγραψε:Καλησπερα παιδια. Ειμαι 18 χρονων και μετα το σχολειο θελω να καταταγω στους πεζοναυτες. Θα μου φανει δισκολο και θα με πηξουν στα καψονια λογω Ηλικιας;


Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Το φόρουμ αυτό παρέχει απαντημένες όλες τις απαντήσεις που αναζητάς, αν θέλεις θα ψάξεις και θα βρείς αυτό που θέλεις απαντημένο και όχι με το να σου απαντήσω εγώ γενικά.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ΜΠ

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από ΜΠ »

Καλησπερα παιδια. Ακουσα απο καποιον οτι οι πεζοναυτες περνουν κ απο εκπαιδευση με αλεξιπτωτο. Ισχυει;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Nassos »

Μόνο τα μόνιμα στελέχη.

Εδώ και πολλά χρόνια οι έφεδροι δεν περνάνε εκπαίδευση στα αλεξίπτωτα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες