Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GEO

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από GEO »

Καλησπερα σημερα το εθνος λεει για τους εφοπ. Υπαρχει περιπτωση εκτοςαπο οπλιτες να γινεται το ιδιο και με τους εφδρους ανθλγους
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από D.Y.K »

GEO έγραψε:Καλησπερα σημερα το εθνος λεει για τους εφοπ. Υπαρχει περιπτωση εκτοςαπο οπλιτες να γινεται το ιδιο και με τους εφδρους ανθλγους


Όχι.Εικόνα

poliths

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από poliths »

καλημερα σας. μπορει να μου πει καποιος τι ειναι οι εφοπ; και μεχρι τι οριο ηλικιας περνουν;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

poliths έγραψε:καλημερα σας. Μπορει να μου πει καποιος τι ειναι οι εφοπ; Και μεχρι τι οριο ηλικιας περνουν;


μπορείς να διαβάσεις το παρακάτω θέμα Ειδικός Έφεδρος Οπλίτης (ΕΕΦΟΠ) για το όριο ηλικίας δεν έχει ακουστεί κάτι προς το παρόν

...
πολιτης

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από πολιτης »

δηλαδη εγω που ειμαι γεννημενος το 82 παω και κανω τα χαρτια μου; περιμενουμε καποια προκυρηξη; και μετα την 3τια τελος;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

πολιτης έγραψε:δηλαδη εγω που ειμαι γεννημενος το 82 παω και κανω τα χαρτια μου; Περιμενουμε καποια προκυρηξη; Και μετα την 3τια τελος;


Φίλε μου ότι διαβάζεις στα άρθρα. Δεν ξέρω να σου πω κάτι παραπάνω, προκήρυξη έχουνε πει ότι θα βγει. Τώρα το πότε. Κανείς δεν το γνωρίζει.
...
dodo1924
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 4:25 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από dodo1924 »

Καλησπερα... μια ερωτησει, οποτε βγει και αν βγει προκηρυξη ΕΕΦΟΠ, ειναι για 3 χρονια, μεσα σε αυτα τα 3 χρονια αμα βγει προκηρυξη για ΕΠΟΠ θα μπορεσω να βγω απο ΕΕΦΟΠ για να μπω ΕΠΟΠ
Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από TasosOPC »

dodo1924 έγραψε:Καλησπερα... Μια ερωτησει, οποτε βγει και αν βγει προκηρυξη ΕΕΦΟΠ, ειναι για 3 χρονια, μεσα σε αυτα τα 3 χρονια αμα βγει προκηρυξη για ΕΠΟΠ θα μπορεσω να βγω απο ΕΕΦΟΠ για να μπω ΕΠΟΠ


Αν βγεί προκύρηξη για ΕΠΟΠ δεν θα έχεις πρόβλημα.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

dodo1924 έγραψε:Καλησπερα... Μια ερωτησει, οποτε βγει και αν βγει προκηρυξη ΕΕΦΟΠ, ειναι για 3 χρονια, μεσα σε αυτα τα 3 χρονια αμα βγει προκηρυξη για ΕΠΟΠ θα μπορεσω να βγω απο ΕΕΦΟΠ για να μπω ΕΠΟΠ


λογικά δεν θα έχεις. Βέβαια δεν ξέρουμε και πολλά για τους ΕΕΦΟΠ γιατί δεν έχει εφαρμοστεί ακόμα ο θεσμός.
Police_man
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Δεκ 13, 2010 9:49 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από Police_man »

Συγνώμη αλλά αυτός ο θεσμός ειναι ο αποτυχημενος θεσμός των ΟΒΑ... Άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς. Έλεος...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από dn24 »

Police_man έγραψε:Συγνώμη αλλά αυτός ο θεσμός ειναι ο αποτυχημενος θεσμός των ΟΒΑ... Άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς. Έλεος...
ετσι ακριβως. Μονο που ειναι ακομη χειροταιρος. Διοτι οι οβα μαζι με το επιδομα παραμεθοριου επαιρναν 950-1000?. Αυτοι θα παιρνουν μονο 600. Ασε που οι οβα ειχαν δικαιωμα να πανε και ειρηνευτικες αποστολες (ασχετο που εγω δεν ξερω κανεναν να καταφερε να παει εμεινε στο δικαιωμα) ισως καποιοι ελαχιστοι να πηγαν. Ενω οι ΕΕΦΟΠ; Δεν ξερουμε ακομη, αν και χλωμο το κοβω. Αλλα αυτο ειναι καθαρα η δικη μου αισθηση, ακομη δεν ξερουμε πολλα. Δεν υπαρχουν λεφτα φιλε μου.

...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από TEIN »

Οσο αλλαζουν οι θεσμοι τοσο χειροτερευουν τα πραγματα... Καλη υπομονη στα παιδια που 8α πανε, αν βγει αυτος ο θεσμος...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από dn24 »

TEIN έγραψε:Οσο αλλαζουν οι θεσμοι τοσο χειροτερευουν τα πραγματα... Καλη υπομονη στα παιδια που 8α πανε, αν βγει αυτος ο θεσμος...


ποια υπομονη; Με το ζορι θα τους πανε; Σηνηδητα ο καθενας το επιλεγει, οποιος κρινει οτι δεν ειναι στα μετρα του, δεν παει. Το εχουμε ξαναπει, οτι αυτος ο θεσμος βοηθαει τα ατομα που μενουν στην παραμεθοριο και δεν πληρωνουν ενοικια, φως, νερο και διατροφη, ατομα εν' ολιγοις που μενουν με τους γονεις τους, κ οχι ατομα σαν εμενα πχ που ειμαι απο αλλο νομο. Πιστεψε με τα ατομα που σου λεω παραπανω, μεσουσης της ανεργιας που υπαρχει στην επαρχια-παραμεθοριο, μια χαρα θα πανε. Μονο για αυτα τα ατομα αξιζει αυτος ο θεσμος.3 χρονια στανταρ 600?. Απο το να καθεσαι, κατι ειναι.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
dodo1924
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 4:25 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από dodo1924 »

Συμφωνω απολιτος μαζι σου... φυσικα απο το να καθεσαι ειναι καλητερα να πας...
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΕΦΟΠ (2011)

Δημοσίευση από TEIN »

dn24 έγραψε:
TEIN έγραψε:Οσο αλλαζουν οι θεσμοι τοσο χειροτερευουν τα πραγματα... Καλη υπομονη στα παιδια που 8α πανε, αν βγει αυτος ο θεσμος...
ποια υπομονη; Με το ζορι θα τους πανε; Σηνηδητα ο καθενας το επιλεγει, οποιος κρινει οτι δεν ειναι στα μετρα του, δεν παει. Το εχουμε ξαναπει, οτι αυτος ο θεσμος βοηθαει τα ατομα που μενουν στην παραμεθοριο και δεν πληρωνουν ενοικια, φως, νερο και διατροφη, ατομα εν' ολιγοις που μενουν με τους γονεις τους, κ οχι ατομα σαν εμενα πχ που ειμαι απο αλλο νομο. Πιστεψε με τα ατομα που σου λεω παραπανω, μεσουσης της ανεργιας που υπαρχει στην επαρχια-παραμεθοριο, μια χαρα θα πανε. Μονο για αυτα τα ατομα αξιζει αυτος ο θεσμος.3 χρονια στανταρ 600?. Απο το να καθεσαι, κατι ειναι.



Φιλε μου κατα καποιο τροπο πανε με το ζορι ετσι οπως γινανε τα πραγματα στην Ελλαδα, οποτε "αναγκαζονται" να πανε στο στρατο για να μπορεσουνε να βγαλουνε ενα μεροκαματο και να ζησουνε.

Και οπως το ειπες, καλο ειναι να πανε παιδια που ζουνε σε παραμε8οριες περιοχες, οι υπολοιποι 8α ζοριστουνε πολυ!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης