Διαιτητής και αστυνομικός

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
anestios
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 19, 2010 9:30 pm
Επικοινωνία:

Διαιτητής και αστυνομικός

Δημοσίευση από anestios »

Οπως γνωριζω ειναι παρανομο ενας αστυνομικος να εργαζεται και σε αλλη δουλεια. Ρωταω αμα μπορει ενας αστυνομικος να ειναι και διαιτητης παραλληλα; Ειναι νομιμο και εφικτο. Παντως βρηκα εναν διαιτητη που ειναι και αστυνομικος.
http://www.sport-fm.gr/article/299763
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Διαιτητής και αστυνομικός

Δημοσίευση από dimitris mak »

Ναι δεν ειναι παρανομο! Υπαρχουν πολλοι αστυνομικοι που κανουν ταυτοχρονα και τους διαιτητες! Πρεπει να εχουμε αυτη την στιγμη καποιον αστυνομικο και διαιτητη στην σουπερ λιγκα. Θελω και εγω να κανω κανω ταυτοχρονα αυτα τα δυο... Τα αγαπαω πολυ και τα δυο.(ποδοσφαιρο-αστυνομια η στρατο)
Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Διαιτητής και αστυνομικός

Δημοσίευση από TasosOPC »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Ναι δεν ειναι παρανομο! Υπαρχουν πολλοι αστυνομικοι που κανουν ταυτοχρονα και τους διαιτητες! Πρεπει να εχουμε αυτη την στιγμη καποιον αστυνομικο και διαιτητη στην σουπερ λιγκα. Θελω και εγω να κανω κανω ταυτοχρονα αυτα τα δυο... Τα αγαπαω πολυ και τα δυο.(ποδοσφαιρο-αστυνομια η στρατο)


Με αυτό το σκεπτικό λοιπόν μπορεί ένας αστυνομικός να έχει κάποια δική του επιχείρηση παράλληλα; Δεν νομίζω πως επιτρέπεται να κάνεις (νόμιμα) 2 δουλειές.

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Διαιτητής και αστυνομικός

Δημοσίευση από alexissak »

Ειναι καθ'ολα νόμιμο να ειναι καποιος διαιτητής κ αστυνομικος. Η διαιτησία δεν θεωρείται επάγγελμα αφου αλλωστε δεν ειναι... Απαγορεύεται στους αστυνομικούς να ασκούν -αλλο- επαγγελμα. Υπαρχουν παρα Πολλοι αστυνομικοί που ειναι κ διαιτητές κ μάλιστα στην SUPER LIGA. Βεβαια για το extra εισόδημα φορολογούντε αναλλόγως.
anestios
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 19, 2010 9:30 pm
Επικοινωνία:

Διαιτητής και αστυνομικός

Δημοσίευση από anestios »

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Μου αρεσουν και τα δυο πολυ και ειμαι χαρουμενος που ειναι νομιμο.
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαιτητής και αστυνομικός

Δημοσίευση από billaras »

Παιδια αυτο με την αστυνομια αν θυμαμαι καλα δεν ισχυει... Εκει που ΔΕΝ μπορεις να δουλευεις παραλληλα ειναι στο στρατο και ως δικαστικος επειδη εχεις το ασυμβιβαστο... Στην αστυνομια δεν ισχυει αυτο που λετε
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Διαιτητής και αστυνομικός

Δημοσίευση από alexissak »

billaras έγραψε:Παιδια αυτο με την αστυνομια αν θυμαμαι καλα δεν ισχυει... Εκει που ΔΕΝ μπορεις να δουλευεις παραλληλα ειναι στο στρατο και ως δικαστικος επειδη εχεις το ασυμβιβαστο... Στην αστυνομια δεν ισχυει αυτο που λετε
Δεν ισχυει αυτο που αναφέρεις. Απαγορεύεται κ στηους αστυνομικούς να ασκούν αλλο δεύτερο επαγγελμα.
Andrikoss
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 8:17 pm
Τοποθεσία: play mayker
Επικοινωνία:

Διαιτητής και αστυνομικός

Δημοσίευση από Andrikoss »

Και εγω ετσι το ξερω οτι απαγορευται να κανουν νομιμη δευτερη δουλια οι αστυνομικοι
trolletarios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2011 2:25 pm
Επικοινωνία:

Διαιτητής και αστυνομικός

Δημοσίευση από trolletarios »

Andrikoss έγραψε:Και εγω ετσι το ξερω οτι απαγορευται να κανουν νομιμη δευτερη δουλια οι αστυνομικοι


Α, ωραια. Οι παρανομες, δηλαδη, επιτρεπονται.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης