Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
γιωργος

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από γιωργος »

Καλησπερα σε ολους του φορουμ! Ηθελα να ρωτισω κατι. Με 2.5 βαθμους συνολικα σε καθε ματι αστυγματισμο και μειωπια μπαινω στο μηχανικο?
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από greko_27 »

γιωργος έγραψε:Καλησπερα σε ολους του φορουμ! Ηθελα να ρωτισω κατι. Με 2.5 βαθμους συνολικα σε καθε ματι αστυγματισμο και μειωπια μπαινω ως μηχανικος;


Ναι περνας για μηχανικος.
Petros!

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Petros! »

Θα ηθελα να ρωτησω κατι... Σκεφτομαι να δηλωσω την σχολη μιας κ τελειωνω φετος... Αλλα εχω ενα θεματακι μ τιν μειοπεια μ εχω κοντα 7 βαθμους... Παρακαλω απαντηστε μ λιγο γρηγορα... Γουσταρω να μπω στην σχολη γιατι εχει τρελα λεφτα ! Και γουσταρω τα ταξιδια και την θαλασσα! Αλλα πειτε μ λιγο αυτο μ τιν μειοπεια και επιδη ειμαι θεωριτικη κατευθηνση υπαρχει καποιο προβλημα;

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από greko_27 »

Petros! έγραψε:Θα ηθελα να ρωτησω κατι... Σκεφτομαι να δηλωσω την σχολη μιας κ τελειωνω φετος... Αλλα εχω ενα θεματακι μ τιν μειοπεια μ εχω κοντα 7 βαθμους... Παρακαλω απαντηστε μ λιγο γρηγορα... Γουσταρω να μπω στην σχολη γιατι εχει τρελα λεφτα ! Και γουσταρω τα ταξιδια και την θαλασσα! Αλλα πειτε μ λιγο αυτο μ τιν μειοπεια και επιδη ειμαι θεωριτικη κατευθηνση υπαρχει καποιο προβλημα;



Για πλοιαρχος δεν περνας ουτε με σφαιρες... Κοβεσε... Μονο για μηχανικος μπορεις να δωσεις
kimi

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από kimi »

Καλησπέρα θα Δώσω Φέτος Με το 10% Έχω Βγάλει 9100 Μόρια Για να Πάω Πλοιάρχων Έχω καθόλου Ελπίδες; Αγγλικά Δεν Ξέρω Αλλά Άμα Περάσω Θα Κάνω Εντατικά Μαθήματα Έξω Από Τη Σχολή επίσης Μέχρι Ποιο Είναι Το Όριό Για Μυωπία ;

ευχαριστώ...

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από greko_27 »

kimi έγραψε:Καλησπέρα θα Δώσω Φέτος Με το 10% Έχω Βγάλει 9100 Μόρια Για να Πάω Πλοιάρχων Έχω καθόλου Ελπίδες; Αγγλικά Δεν Ξέρω Αλλά Άμα Περάσω Θα Κάνω Εντατικά Μαθήματα Έξω Από Τη Σχολή επίσης Μέχρι Ποιο Είναι Το Όριό Για Μυωπία ;

ευχαριστώ...



Ημαρτον ολοκληρο θεμα με τις ιατρικες εξετασεις για το εμπορικο ναυτικο υπαρχει δεν το βλεπετε;:

Ιατρικές εξετάσεις για Εμπορκό Ναυτικό
kimi

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από kimi »

Όχι Αυτά Τα Ξέρω Εγώ Θέλω Να Μάθω Αν Κάπου Λέει Το Βαθμό Μυωπίας Πχ Εγώ Έχω Και στα δυο Ματιά 4 Βαθμούς Αυτό Αν Περνάω... Και Μπορείτε Να μου Πείτε Και τα Άλλα Που σας ρώτησα... Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από greko_27 »

kimi έγραψε:Όχι Αυτά Τα Ξέρω Εγώ Θέλω Να Μάθω Αν Κάπου Λέει Το Βαθμό Μυωπίας Πχ Εγώ Έχω Και στα δυο Ματιά 4 Βαθμούς Αυτό Αν Περνάω... Και Μπορείτε Να μου Πείτε Και τα Άλλα Που σας ρώτησα... Ευχαριστώ


Για πλοιαρχος με αυτη την μυωπια κοβεσαι... Μονο για μηχανικος μπορεις να δωσεις
adreas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2011 1:51 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από adreas »

Γρεκο27 εχω προβλημα στο 1 ματι εχω αμβλυωπια και εχω οραση με τ ζορι 2/10 και 8ελω ν μπω πλοιαρχων αμα με κοψουν τι γινεται; Πρεπει ν ξαναδωσω πανελληνιες για μηχανικων; Η με πανε αυτοματα?
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από greko_27 »

adreas έγραψε: Γρεκο27 εχω προβλημα στο 1 ματι εχω αμβλυωπια και εχω οραση με τ ζορι 2/10 και 8ελω ν μπω πλοιαρχων αμα με κοψουν τι γινεται; Πρεπει ν ξαναδωσω πανελληνιες για μηχανικων; Η με πανε αυτοματα?


Για πλοιαρχος κοβεσαι... για αυτο και θα δειλωσεις στο μηχανογραφικο σου και την ειδικοτητα του μηχανικου...θα πρεπει να γνωριζεται οι περισσοτεροι πως οσοι απο εσας περασουν στις ΑΕΝ και μετα απο 4 χρονια αποφοιτησουν θα ξαναπερασεται υγειονομικες εξετασεις στο Ναυτικο Νοσοκομειο του Πειραια και επειτα θα παραπεμφειτε στην ΑΝΥΕ.Η ΑΝΥΕ ειναι ιδιαιτερα αυστηρη στο θεμα της ορασης για τους πλοιαρχους... καλο θα ηταν οσοι εχεται καποιο προβλημα ορασεως ακομα και λιγη μυωπια εαν θελεται να δειλωνεται και για μηχανικοι... παλαιοτερα υπηρχαν πολλα περιστατικα οπως πχ αποφοιτου που στις προκαταρκτικες του εξετασεις ο γιατρος δεν εκοψε τον υποψηφιο για δυσχρωματωψια με αποτελεσμα να περασει στην ΑΕΝ-Πλοιαρχων και οταν αποφοιτησε τελικα τον εκοψε η ΑΝΥΕ... τζαμπα δηλαδη τα 4 χρονια στην σχολη... οποτε θελει προσοχη το ολον ζητημα.
adreas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2011 1:51 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από adreas »

Δεν εχω προβλημα να δηλωσω για μηχανικος απλα ρωτησα μηπως και... Αα εχω και δισχρωματοψια Εικόνα Αρα να μην μπω καν στον κοπο να βαλω πλοιαρχων ε; Κατευθειαν μηχανικος?
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από greko_27 »

adreas έγραψε:Δεν εχω προβλημα να δηλωσω για μηχανικος απλα ρωτησα μηπως και... Αα εχω και δισχρωματοψια Εικόνα Αρα να μην μπω καν στον κοπο να βαλω πλοιαρχων ε; Κατευθειαν μηχανικος;


Κατευθειαν μονο για μηχανικος
adreas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2011 1:51 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από adreas »

Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις τωρα ο Θεος βοηθος να μην ανεβουν οι βασεις γιατι θα ειμαι πολυ ατυχος γιατι μπορουσα και περσι να μπω και το αποφασισα φετος να μπω.Εικόνα
aariennostik
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 10, 2011 7:54 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από aariennostik »

Με 2,75 στο ενα και 3 στο αλλο, υπαρχει περιπτωση να περασω; Μηχανικος ξερω περναω.
A8ηνα

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από A8ηνα »

Γεια σας,

Παω 3η λυκειου και εχω αποφασισει να δωσω εμποροπλοιαρχων. Ξερω οτι ειναι πολυ ζορικο αλλα πραγματικα αγαπω τη 8αλασσα. Πιστευετε οτι δεν υπαρχει καμια απολυτως ελπιδα (επιδη ειμαι κοπελα) ακομα και αν 8ελω πραγματικα να ακολου8ησω αυτο το επαγγελμα

Αυτο ομως που ηθελα να ρωτησω ειναι σχετικα με τη μυωπια. Εχω ενα βαθμο αλλα η μυωπια ειναι μυωπια.

Θα μπορουσε καποιος να μ πει αναλυτικα για το υγειονομικο τεστ; Π. Χ Το 4/7 ειναι ποσες σωστες απαντησεις δινεισ, αλα πως ειναι οι ερωτησεισ; Ειναι πολυ μικρα γραμματα που δεν υπαρχει περιπτωση να τα δω; Για ποση αποσταση μιλαμε; Πρεπει να πω οτι ανησυχω πολυ για αυτο το θεμα.

Επισης κατι τελευταιο. Ολες οι υγειονομικες εξετασεις 8α γινουν (τον ιουλιο αποτι ειδα) απο τη σχολη, Ή Πρεπει να κανω κατι εξτρα πχ ακτινογραφιες και να τις εχω ετοιμες απο τωρα;

Ευχαριστώ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης