Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Στη διαθεσιμότητα, με την κατηγορία της «διέγερσης και πρόκλησης στην τέλεση κακουργήματος ή πλημμελήματος», οδήγησαν δύο ειδικούς φρουρούς φωτογραφίες που ανάρτησαν στο Facebook.

Οι δύο άνδρες,26 και 28 ετών, δημοσίευσαν στα προφίλ τους φωτογραφίες που τους απεικόνιζαν να κάθονται δίπλα σε τραπέζι, πάνω στο οποίο είχαν τοποθετήσει δύο πιστόλια, χαρτονομίσματα, κινητά τηλέφωνα και λευκή σκόνη. Ένας από τους φρουρούς εμφανιζόταν να τη σνιφάρει. Από την προανάκριση προέκυψε ότι οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν στο σπίτι ενός από τους δύο, τα όπλα ήταν τα υπηρεσιακά τους, τα κινητά τηλέφωνα τα προσωπικά τους και η "κόκα"... Αλεύρι.

Οι ειδικοί φρουροί έσπευσαν να κατεβάσουν τις φωτογραφίες όταν κατάλαβαν τις συνένεπειες των πραξεών τους. Ένας εκ των δύο προσπάθησε να συγκαλύψει το περιστατικό ισχυριζόμενος ότι οι φωτογραφίες ήταν προϊόν φωτομοντάζ και αναρτήθηκαν στο διαδίκτυο από άγνωστο δράστη.

Εν τέλει τέθηκαν σε διαθεσιμότητα, τόσο για τη διάπραξη των ανωτέρω ποινικών αδικημάτων όσο και για "συμπεριφορά ασυμβίβαστη προς την ιδιότητα τους". Εις βάρος τους διατάχθηκε Και Ένορκη Διοικητική Εξέταση.

Η δικογραφία μετά την ολοκλήρωσή της θα υποβληθεί στον αρμόδιο Εισαγγελέα. www.enet.gr

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Οταν η ανοησια μερικων περισσευει τι να πουμε εμεις που τα διαβαζουμε;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Απο την μια βεβαια ειναι να γελας αλλα παλι απο την αλλη προβληματιζεσαι και λες μηπως η εικονα του προφιλ τους ειναι και η απεικονηση της αληθειας; Και ενω συναδελφοι τους Παιζουν καθε μερα κορωνα γραμματα τη ζωη τους. Οταν δολοφονουνται συναδελφοι τους ; Οταν μενουν σε κωμα ; Διαφοροι να χαριεντιζονται με facebook; Απαραδεκτο... ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rafale την Παρ Αύγ 20, 2010 6:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Hyper »

Εγω παντως πιστευω οτι αυτο που συνεβη ηταν ενα ατυχες περιστατικο και τι εννοω με αυτο, δεν ειχαν καταλαβει τι μεγαλη βλακεια που κανανε εκεινη την στιγμη ουτε τι κυρωσεις θα εχουν ουτε οτι προσβαλουν το σωμα! Σιγουρα ηταν μεγαλη απερισκεψια βλακεια οπως θελετε πειτε το, αλλα δεν πιστευω οτι αυτο τους καθιστα και ανικανους για ειδικους φρουρους και οτι εξω καθε μερα δεν εδιναν μαχη κ οτι δεν ηταν σωστοι στην δουλεια τους. Θα μ πεις τι να το κανω απτην στιγμη που καθονται και παιζουν στο facebook κ κανουν πραγματα 16χρονων, παντως αν τους δινοταν αλλη μια ευκαιρια ειμαι σιγουρος οτι ποτε δεν θα ξαναεδιναν δικαιωμα. Διοτι καταλαβαν οτι απτο λαθος τους προκαλεσαν εντονα και δικαιολογημενα... ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hyper την Παρ Αύγ 20, 2010 7:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Hyper έγραψε:Εγω παντως πιστευω οτι αυτο που συνεβη ηταν ενα ατυχες περιστατικο και τι εννοω με αυτο, δεν ειχαν καταλαβει τι μεγαλη βλακεια που κανανε εκεινη την στιγμη ουτε τι κυρωσεις θα εχουν ουτε οτι προσβαλουν το σωμα! Σιγουρα ηταν μεγαλη απερισκεψια βλακεια οπως θελετε πειτε το, αλλα δεν πιστευω οτι αυτο τους καθιστα και ανικανους για ειδικους φρουρους και οτι εξω καθε μερα δεν εδιναν μαχη κ οτι δεν ηταν σωστοι στην δουλεια τους. Θα μ πεις τι να το κανω απτην στιγμη που καθονται και παιζουν στο facebook κ κανουν πραγματα 16χρονων, παντως αν τους δινοταν αλλη μια ευκαιρια ειμαι σιγουρος οτι ποτε δεν θα ξαναεδιναν δικαιωμα. Διοτι καταλαβαν οτι απτο λαθος τους προκαλεσαν εντονα και δικαιολογημενα...
μου θυμιζεις πολιτικους. Που Δια του εκπροσωπου του κομματος βγαινει και το χαρακτηριζει το περιστατικο ως ατυχες και μεμονομενο. Δεν ξερω αν υπαρχει τοση μεγαλη βλακεια. Τοση μεγαλη; Προσωπικα ειμαι υποψιασμενη με το περιστατικο. Οι πραξεις των ανθρωπων τους χαρακτηριζουν. Τωρα το ποσο σωστοι θα ηταν οι συγκεκριμενοι στη δουλεια τους ο θεος να μας φυλαει. Ηξεραν πολυ καλα τι ηταν και τι οχι απαγορευτικο γι αυτους αφου θεωρουνται ενστολοι.

Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Hyper »

Ναι ισως ειναι εκφραση που χρησιμοποιουν αρκετα συχνα αλλα σιγουρα δεν τους εχω σε εκτιμηση. Αυτη ειναι η αποψη μου, κ δεν το κανω για να τους υποστηριξω δεν εχω και λογο αλλωστε, αλλα γιατι ολοι εχουν δικαιωμα και σε 2η ευκαιρια (αν δεν ειναι καποιο τραγικο συμβαν εννοειται). Επισης σκεψου οτι απ'εξω ευκολα γινομαστε σκληροι κριτες των παντων και ολοι μας σταυρωνουμε πολυ ευκολα...

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Και γω δεν το ειπα οτι θελεις να τους υποστηριξεις. Απλα την ακουω συχνα κι εγω αυτη τη φραση Και δεν μου αρεσει. Προσωπικα δεν ξερω αν στην απερισκεψια χωρα 2η ευκαιρια. Καθως οι συγκεκριμενοι ε. Φ. Θα βγουν στο δρομο. Πως εγω θα τους εχω εμπιστοσυνη οταν 26-28 χρονων σκεφτονται ετσι; Σε εμπλοκη πως θα σκεφτουν δηλ; Δεν ειμαστε δικαστηριο αφου αλλοι εκριναν για την τυχη τους. Εμεις απλα σχολιαζουμε το δημοσιευμα. Αλλα οπως ειπα και πιο πανω οι σκεψεις και οι πραξεις μας μας χαρακτηριζουν.
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Hyper »

Σιγουρα οι πραξεις πρεπει να ειναι κατακριτεες αλλα οχι και καταδικαστικες.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Επισης υπαρχει και μια αλλη ατακα που βγαινουν και λενε οι αρμοδιοι φορεις παντα δια εκπροσωπου βεβαια. "το περιστατικο θεωρειτε μεμονομενο και βεβαια το καταδικαζουμε". Δεν το λεω εγω αλλα ισως βγει σε λιγο ανακοινωση για το περιστατικο γι αυτο το λεω.
Pagan Altar
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: Lead Guitarist
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Pagan Altar »

Rafale έγραψε:
Στη διαθεσιμότητα, με την κατηγορία της «διέγερσης και πρόκλησης στην τέλεση κακουργήματος ή πλημμελήματος», οδήγησαν δύο ειδικούς φρουρούς φωτογραφίες που ανάρτησαν στο Facebook.

Οι δύο άνδρες,26 και 28 ετών, δημοσίευσαν στα προφίλ τους φωτογραφίες που τους απεικόνιζαν να κάθονται δίπλα σε τραπέζι, πάνω στο οποίο είχαν τοποθετήσει δύο πιστόλια, χαρτονομίσματα, κινητά τηλέφωνα και λευκή σκόνη. Ένας από τους φρουρούς εμφανιζόταν να τη σνιφάρει. Από την προανάκριση προέκυψε ότι οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν στο σπίτι ενός από τους δύο, τα όπλα ήταν τα υπηρεσιακά τους, τα κινητά τηλέφωνα τα προσωπικά τους και η "κόκα"... Αλεύρι.

Οι ειδικοί φρουροί έσπευσαν να κατεβάσουν τις φωτογραφίες όταν κατάλαβαν τις συνένεπειες των πραξεών τους. Ένας εκ των δύο προσπάθησε να συγκαλύψει το περιστατικό ισχυριζόμενος ότι οι φωτογραφίες ήταν προϊόν φωτομοντάζ και αναρτήθηκαν στο διαδίκτυο από άγνωστο δράστη.

Εν τέλει τέθηκαν σε διαθεσιμότητα, τόσο για τη διάπραξη των ανωτέρω ποινικών αδικημάτων όσο και για "συμπεριφορά ασυμβίβαστη προς την ιδιότητα τους". Εις βάρος τους διατάχθηκε Και Ένορκη Διοικητική Εξέταση.

Η δικογραφία μετά την ολοκλήρωσή της θα υποβληθεί στον αρμόδιο Εισαγγελέα. www.enet.gr



Ο αυνανισμος στο μεγαλειο του... Δυστυχως υπαρχουν και τετοιοι και μετα τους παιρνει ολους η μπαλα.

Ας κοιταξουν οι επιτροπες στις επομενες προκηρυξεις να ειναι πιο αυστηρες σε ολους τους τομεις, ποσο μαλλον στις ψυχοτεχνικες δοκιμασιες.

Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Hyper »

Rafale έγραψε:Επισης υπαρχει και μια αλλη ατακα που βγαινουν και λενε οι αρμοδιοι φορεις παντα δια εκπροσωπου βεβαια. "το περιστατικο θεωρειτε μεμονομενο και βεβαια το καταδικαζουμε". Δεν το λεω εγω αλλα ισως βγει σε λιγο ανακοινωση για το περιστατικο γι αυτο το λεω.
Λες να ασχοληθω με την πολιτικη; Εικόνα Μπλιαχ!
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

και αναρωτιεμαι. πως να εχω εμπιστοσυνη εγω σ αυτους τους εφ; οταν διαβαζουμε τετοια περιστατικα δυστυχως ολους τους παιρνει η μπαλα.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Greek_Army »

Rafale έγραψε:και αναρωτιεμαι. πως να εχω εμπιστοσυνη εγω σ αυτους τους εφ; οταν διαβαζουμε τετοια περιστατικα δυστυχως ολους τους παιρνει η μπαλα.


σου είπε κανένας να τους έχεις ; αν μπορείς σώσε μόνη σου τον εαυτό σου
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Παρ Σεπ 10, 2010 3:21 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από supermario »

Rafale έγραψε:
Hyper έγραψε:Εγω παντως πιστευω οτι αυτο που συνεβη ηταν ενα ατυχες περιστατικο και τι εννοω με αυτο, δεν ειχαν καταλαβει τι μεγαλη βλακεια που κανανε εκεινη την στιγμη ουτε τι κυρωσεις θα εχουν ουτε οτι προσβαλουν το σωμα! Σιγουρα ηταν μεγαλη απερισκεψια βλακεια οπως θελετε πειτε το, αλλα δεν πιστευω οτι αυτο τους καθιστα και ανικανους για ειδικους φρουρους και οτι εξω καθε μερα δεν εδιναν μαχη κ οτι δεν ηταν σωστοι στην δουλεια τους. Θα μ πεις τι να το κανω απτην στιγμη που καθονται και παιζουν στο facebook κ κανουν πραγματα 16χρονων, παντως αν τους δινοταν αλλη μια ευκαιρια ειμαι σιγουρος οτι ποτε δεν θα ξαναεδιναν δικαιωμα. Διοτι καταλαβαν οτι απτο λαθος τους προκαλεσαν εντονα και δικαιολογημενα...
μου θυμιζεις πολιτικους. Που Δια του εκπροσωπου του κομματος βγαινει και το χαρακτηριζει το περιστατικο ως ατυχες και μεμονομενο. Δεν ξερω αν υπαρχει τοση μεγαλη βλακεια. Τοση μεγαλη; Προσωπικα ειμαι υποψιασμενη με το περιστατικο. Οι πραξεις των ανθρωπων τους χαρακτηριζουν. Τωρα το ποσο σωστοι θα ηταν οι συγκεκριμενοι στη δουλεια τους ο θεος να μας φυλαει. Ηξεραν πολυ καλα τι ηταν και τι οχι απαγορευτικο γι αυτους αφου θεωρουνται ενστολοι.


Δηλαδη αν εισαι ενστολοσ απαγορευται να ανεβαζεις φωτο που φορας την στολη; γιατι εχω δει μερικα παιδια που ανεβαζουν..
Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης