Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΝΕΟΣ

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Γνωρίζετε παιδιά αν ο θεσμός των ΕΠ. ΟΠ. Συνεχίζεται γιατί κάτι ακούστηκε ότι λόγω της οικονομικής καταστασης θα διακοπεί.
seagul28
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2009 8:05 pm
Επικοινωνία:

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από seagul28 »

Ο αντρας μου ειναι εποπ και αυτος ακουσε οτι δεν θα ξαναμπει αλλη σειρα... Τουλαχιστον για φετος... Δεν ξερει αν ειναι αληθεια όμως γιατι όλα εκει μεσα ειναι ραδιο αρβυλα...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν όλα αυτά που είχαμε ακούσει στον στρατό είχανε εφαρμοστεί εγώ ακόμα θα υπηρετούσα.Εικόνα και ο θεσμός των ΕΠΟΠ θα καταργηθεί όταν μπούνε 10 σειρές έτσι είχανε πει και αυτό θα ισχύσει άρα θα βγούνε τουλάχιστον 2 σειρές ακόμα υπομονή να έχετε όλοι
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Πέμ Ιούλ 08, 2010 8:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από OMEGA »

Αντε παλι τα ιδια δεν τα ειπαμε; οριστε

''διατηρουμε τον θεσμο της στρατιωτικης θητειας στην σημερινη του μορφη, αλλα θα εφαρμοσουμε πολιτικες για την αναθεωρηση του συστηματος αναβολων-απαλλαγων, για την αναβαθμιση και αξιοποιηση του θεσμου των οπλιτων βραχειας ανακαταταξης και για την καλυτερη αξιοποιηση του χρονου της θητειας για τους στρατευμενους.παραλληλα διατηρουμε τον θεσμο των ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΟΠΛΙΤΩΝ (ΕΠΟΠ) ΜΕ ΟΡΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΑ ΤΟΥς 40.000''



ΠΗΓΗ WWW.ARMY.GR

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Legion »

Δεν σας αντεχω αλλο
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
paul

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από paul »

Τελικα τι θα γινει; Εχετε ακουσει τιποτα θα καταργηθου?
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Προς το παρον δεν υπαρχει προς δρομολογηση της καταργησης του θεσμου των επ. Οπ
laios

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από laios »

Παιδια μη ψαρωνετε. Δεν εχει ακουστει απολυτως τιποτα. Είμαι μεσα 5 χρονια και σε καλο σωμα, και εχω βαρεθει το ραδιο αρβυλα. Ειναι καλυτερο να βλεπετε την εκπομπη παρα να ακουτε τη καθε παραφιλολογια για τους ΕΠ. ΟΠ. Αυτα.
eleftheri@
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 20, 2010 12:56 am
Επικοινωνία:

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από eleftheri@ »

laios έγραψε:Παιδια μη ψαρωνετε. Δεν εχει ακουστει απολυτως τιποτα. Είμαι μεσα 5 χρονια και σε καλο σωμα, και εχω βαρεθει το ραδιο αρβυλα.Ειναι καλυτερο να βλεπετε την εκπομπη παρα να ακουτε τη καθε παραφιλολογια για τους ΕΠ. ΟΠ. Αυτα.


χαχαχαχαχαχα ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα Και εγώ είμαι φαν της συγκεκριμένης εκπομπής!
Λες εεεε είναι καλύτερα;
"ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ"
laios

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από laios »

Χαλαρα!

eleftheri@
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 20, 2010 12:56 am
Επικοινωνία:

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από eleftheri@ »

laios έγραψε:Χαλαρα!

Εικόνα
"ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ"
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Να καταργηθουν δεν ακουσα τιποτα τετοιο ισος τους μειωσουν, εγω ακουσα οτι θα καταργησουν της προκιριξεις και θα μπενουν με πανελληνιες, ξερει κανεις τπτ;
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από laios »

Αυτο να δουμε να Δινεις πανελλαδικες και για επ. Οπ.
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από laios »

Και εγω δεν εβγαλα νοημα σε ολα αυτα. Με το δικηγορο εννοω. Και επειδη δεν υπηρχαν λεφτα το σταματησα. Συναδελφε εχω και εγω παιδι και μαλιστα περιμανω και δευτερο. Εχουμε το δικαιωμα να μας βλεπει η οικογενεια μας. Δηλαδη τι ειναι τα δικα μας παιδια; Δεν εχου αξια; Ουτε στο παιδικο στθμο δε μπορω να το παω το γιο μου, επειδη λεει οτι εμεις οι εποπ μπορουμε να καλυψουμε μονο το 5% των θεσεων του παιδικου σταθμου. Ντροπη τους.
giorgos

Καταργούνται οι ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από giorgos »

Ναι θελουν να διωξουν οσο πιο πολλους μπορουν για να αυξησουν την θητεια στους 18 μηνες γιατι τους συμφερει να δινουν 10 ευρω το μηνα σε φανταρους παρα 800-1100 στους ΕΠΟΠ. Ημουν και εγω Εποπ εφυγα τωρα οπως 800 ακομα ατομα. Τα ξερω γιατι ξερω κοσμο εκ των εσω. Α και οπως ξερετε απο το 2011 μπαινουν στο ΙΚΑ και στα βαρεα και δεν εχει αποζημιωση ουτε εφαπαξ οταν φευγουν.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες