Μονάδα με πολλές βολές

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giannis

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από giannis »

Γεια χαρα παιδες.

εχω ενα μικρο "βυσμα" και ισως μπορεσω να διεκδικησω την καταταξη σε μοναδα της επιλογης μου.
θα ηθελα να με ενημερωσετε για το που να προσπαθησω, δεδομενου οτι θελω να εκπαιδευτω οσο το δυνατον περισσοτερο στις βολες, ιδανικα και καθε μερα και με διαφορους τυπους οπλων.

δε θελω δηλαδη να απολυθω εχοντας ριξει 100 βολες. Αγαπαω τα οπλα, ασχολουμαι με σκοποβολη (με αεροβολο) και θα ηθελα να το παω στο επομενο επιπεδο.
οι υπολοιπες συνθηκες διαβιωσης η και το μερος μου ειναι εντελως αδιαφορα.

Περιμενω τις αποψεις σας ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από OMEGA »

Θα σε πω αλλα πες μου πρωτα αυτο το βυσμα ποσο μικρο ειναι;

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
giannis

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από giannis »

Ειναι τοσο μικρο και μακρινο που δε ξερω καν αν μπορω να το χρησιμοποιησω, σιγουρα δε θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω για να κανω τη θητεια μου στην εθνικη αμυνα η στο ρουφ για παραδειγμα.
αλλα το να παω σε καποιο απομακρυσμενο στρατοπαιδο που δεν θελει να παει κανενας ενδεχεται να γινεται. Περιμενω.

ps. Δεν ειναι το βυσμα το θεμα μας

επι του θεματος λοιπον :)
GIANNIS

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από GIANNIS »

Κανενας ρε παιδια?
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από OMEGA »

Ειδικες δυναμεις ελα
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Τέτοια μονάδα δεν υπάρχει δυστηχώς... Καθημερινές βολές είναι επιστημονική φαντασία στον Ε. Σ... Αν ρίξεις 100 σφαίρες στη θητεία σου συνολικά να είσαι πολύ ευχαριστημένος... 'Αλλοι έχουν φύγει με 30-40 σφαίρες απο μονάδες Ε. Δ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από Greek_Army »

Είναι σε τι διοικητή μονάδας θα πέσεις και κυρίως σε τι διοικητή νησιού η γενικά περιοχής. Αν και δύο είναι καριερίστες θα κάνετε αρκετές ασκήσεις και βολές
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Κυρ Ιουν 27, 2010 4:19 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από yandr »

Επίσης θα ρίξεις πολλές σφαίρες αν είσαι υπεύθυνος αποθήκης οπλισμού όπως εγώ.

Όταν έφευγαν οι υπόλοιποι στρατεύσιμοι, έμενα με τους αξιωματικούς και ρίχναμε για πλάκα μερικές γεμιστήρες (στο γάμο του καραγκιόζη με αυτόματη βολή).

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από fideas emk »

Καθημερινα, ξεχνα το (δε γινετε στις καλυτεροτερες μοναδες ουτε ΟΥΚ ουτε εξωτερικο ΣΥΝΕΧΕΙΑ). Αλλα τις περισσοτερες προφανως θα τις ριξεις ειδ δυναμεις. Πολυ πολυ περισσοτερες απο 100... Και ναι θα υπαρχουν μερες που θα Ριχνεις καθε μερα (και καποιες αλλες μερα-νυχτα) Εικόνα

ZvS
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 2:56 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από ZvS »

Θα σου ελεγα για καταδρομεας στην Κυπρο (ΕΛΔΥΚ). Εχω ακουσει απο ενα φιλαρακι πουν ηταν εκει (ο οποιος δεν λεει γενικα ψεματα), οτι συγκριτικα με τους καταδρομεις στην Ελλαδα εριχναν περισσοτερες βολες με διαφορα οπλα αλλα και πολλες χειροβομβιδες. Επισης μου ελεγε οτι ειχαν καλυτερη εκπαιδευση εκει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ZvS την Κυρ Ιουν 27, 2010 3:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
vaggelis17
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Ενδιαφέροντα: Γυμναστικη
Επικοινωνία:

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από vaggelis17 »

Η ελδυκ ειναι ελληνικη δυναμη κυπρου και ειναι απλο πεζικο εσυ μαλλον εννοεις 35 μ/κ...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από Nassos »

Σίγουρα στις Ειδικές Δυνάμεις ρίχνεις πολλές περισσότερες βολές απο'ότι σε άλλα Όπλα ή Σώματα.

giannis

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από giannis »

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας παιδια.
μαλλον κυπρο λοιπον. Εχω ακουσει και εγω απο γνωστους που υπηρετησαν κυπρο οτι γενικα εχουν καλη εκπαιδευση εκει σε σχεση με την ελλαδα.
anwnymus

Μονάδα με πολλές βολές

Δημοσίευση από anwnymus »

Σε μοναδες του εβρου πολλες βολες οταν εχει εβδομαδα βολων με διαφορους τυπους οπλων απο πιστολι μεχρι μινιμι.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες