Γενικών καθηκόντων

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
madgeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2010 1:42 am
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από madgeo »

Η μετάθεση μου λέει Γενικών Καθηκόντων. Μπορεί να μου πει κανείς τι στο καλό είναι αυτό;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Η ειδικοτητά σου είναι αυτή. Προφανώς είσαι ι3-ι4
madgeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2010 1:42 am
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από madgeo »

Ναι σε όλα. Και τι ακριβώς κάνω σε αυτό; Το θέμα είναι πως η κατάσταση της υγείας μου είναι Επιβαρυμένη και μπορεί να χειροτερέψει αν πχ. Σηκώνω βάρη, είμαι αρκετή ώρα όρθιος κλπ. Θα το λάβουν υπόψιν τους στην 163 που με στέλνουνε ή θα φύγω με ασθενοφόρο από εκεί μέσα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τίποτα δεν θα κάνεις χαλαρά ούτε βάρη. Καμία αγγαρεία θα κάνεις. Καθαριότητες και τέτοια. Και θαλαμοφύλακας. Σου έχει δώσει και χαρτί ο γιατρός που σε έβγαλε ι3-ι4 για ποιο λόγο σε έβγαλε. Αυτό θα το δείχνεις στην μονάδα σου κάθε φορά που θα σε βάζουνε να κάνεις κάτι που θα βάλει σε κίνδυνο την υγεία σου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Πέμ Ιουν 10, 2010 10:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
madgeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2010 1:42 am
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από madgeo »

Μακάρι να είναι λογικοί εκεί στον Έβρο και να είναι έτσι όπως τα περιγράφεις. Γιατί για να καταλάβεις, μόνο η δισκοκήλη που έχω δημιουργεί πόνο στο πόδι όταν περπατάω ή στέκομαι όρθιος για πάνω από 10 λεπτά... Και αν δεν το προσέξω θα χειροτερέψει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος madgeo την Πέμ Ιουν 10, 2010 10:38 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φίλε μου του στρατιωτικού γιατρού την γνωμάτευση την σέβονται όλοι
madgeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2010 1:42 am
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από madgeo »

Εδώ θα διαφωνήσω. Τις πρώτες ημέρες ήρθε ο στρατιωτικός γιατρός και παρουσία εμού τους Ξεκαθάρισε να με απαλλάξουν από υπηρεσίες κλπ μέχρι να ξαναμπώ στο νοσοκομείο. Με το που έφυγε, αυτοί με χώσαν θαλαμοφύλακα για τουλάχιστον 7 συνεχόμενες ώρες. Το ίδιο συνεχίστηκε και τις επόμενες ημέρες μέχρι που ξαναμπήκα στο νοσοκομείο και σίγουρα σε χειρότερη κατάσταση από ότι όταν μπήκα στον στρατό...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Και για ποιό λόγο δεν σε έβγαλε ελεύθερο υπηρεσίας; Επίσης μπορούσες άνετα κάθε μέρα να πήγαινες στο γιατρό του κέντρου και να σε έβγαζε και αυτός ελεύθερο υπηρεσίας. Τελοσπάντων. Καλή συνέχεια να έχεις και ότι άλλο χρειαστείς ρώτα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Πέμ Ιουν 10, 2010 11:09 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
madgeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2010 1:42 am
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από madgeo »

Μα στο νοσοκομείο με βγάλανε ΕΥ και ο ίδιος ο γιατρός μέσα στο στρατόπεδο. Και ήρθε και τους το είπε... Και προφανώς για σπάσιμο βγάζανε αυτούς που είχανε υπηρεσία και βάζανε εμένα. Τι να πεις; ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Για σπάσιμο; Το ξέρεις ότι μπορούσες να κινηθείς νομικά; Να τους έκανε μια ωραία Ε. Δ. Ε και να τους έστελνες σπιτάκι τους...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Παρ Ιουν 11, 2010 12:10 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
madgeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2010 1:42 am
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από madgeo »

Όπως οι περισσότεροι έτσι και εγώ δεν γνωρίζω το παραμικρό για τα "δικαιώματα" και τις διαδικασίες που έχουμε ως φαντάροι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος madgeo την Παρ Ιουν 11, 2010 12:16 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ε ναι εντάξει. Απλά έπρεπε να ενημερωθείς καλύτερα πριν μπεις. Ειδικά όταν έχεις και προβλήματα υγείας
madgeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2010 1:42 am
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από madgeo »

Από που να ενημερωθώ; Και τώρα που με στέλνουνε Έβρο δεν ξέρω αν θα κάτσω εκεί για τους υπόλοιπους 8 μήνες ή θα πάρω μετάθεση μετά από κάποιο χρονικό διάστημα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος madgeo την Παρ Ιουν 11, 2010 12:20 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Υπάρχουνε πολλά βιβλία για την στρατιωτική θητεία και για τα δικαιώματα του φαντάρου.
Άβαταρ μέλους
elitis
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2012 10:19 pm
Επικοινωνία:

Γενικών καθηκόντων

Δημοσίευση από elitis »

Καλησπέρα,
Τελείωσα την βασική εκπαίδεθση πριν λίγες μέρες και βγήκε η μετάθεσή μου: "Ι3-Ι4 Γενικών Καθηκόντων στο 725 ΤΜΧ στο Μενίδι". Ο γιατρός με έβγαλε Ι3 Ένοπλο. Η ερώτηση μου είναι: Εγώ θα περάσω ΣΠΕΝ ή επειδή είναι αυτή η ειδικότητά μου δεν θα περάσω; Κι αν ναι, θα κάνω το ΣΠΕΝ στο Ναύπλιο (που κάνουν του Μηχανικού γενικά) και μετά θα γυρίσω Αθήνα στο 725;
Ευχαριστώ.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες