Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
HellenicEagle
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 11:13 pm
Επικοινωνία:

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από HellenicEagle »

Εαν τελειώσεις την σχολή σου πχ: ΣΜΥ που είναι 2χρόνια, και κάνεις μηχανογραφικό για κάποια άλλη σχολή (αει ή τει) η οποία είναι στην αθήνα, δεν θα είσαι στην αθήνα?
XristosK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 4:06 pm
Επικοινωνία:

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από XristosK »

HellenicEagle έγραψε:Εαν τελειώσεις την σχολή σου πχ: ΣΜΥ που είναι 2χρόνια, και κάνεις μηχανογραφικό για κάποια άλλη σχολή (αει ή τει) η οποία είναι στην αθήνα, δεν θα είσαι στην αθήνα;

Η υπηρεσία δεν το λαμβάνει υπόψιν.
Το πιο πιθανό είναι να μην είσαι στην Αθήνα.
ρ

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από ρ »

Δε τον ενδιαφερει το στρατο αν καποιος σπουδαζει, ειδικα αν ειναι υπαξιωματικος
XristosK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 4:06 pm
Επικοινωνία:

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από XristosK »

Δεν έχει σημασία αν είναι αξιωματικός η υπαξιωματικός.
Η υπηρεσία δεν σε μεταθέτει με δεδομένο που σπουδαζεις.
Αν είσαι βύσμα αλλάζει.

ρ

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από ρ »

Εγω ειμαι απο τους λιγους που εχω πει οτι οι υπαξιωματικοι που εχουν πτυχιο πρεπει να γινονται αξιωματικοι ανεξαρτητως πτυχιου και να μη παιρνουν απ εξω αξιωματικους με πτυχιο οπως κανει η ΠΑ και εχω τονισει επισταμενα οτι οι υπαξιωματικοι ειναι ολος ο στρατος γιατι ειναι συνδετικος κρικος αξ/κων και οπλιτων.
Στις σπουδες ομως δινουν μεγαλυτερη βαση στους αξιωματικους αλλα και παλι τουλαχιστον στο ΠΝ προωθουν τις σπουδες στο εξωτερικο μετα απο καποια ηλικια με μορφη 2 η 3 μαστερ η μαστερ και Phd τωρα και ουτε και οι αξιωματικοι εχουν δυνατοτητα να μεινουν σε καποιο μερος επειδη σπουδαζουν εκτος κι αν εχουν βυσμα η κανουν κατι οπως εγω, ναυπηγικη ας πουμε, τπτ δεν ειναι στανταρ στο στρατο κ το ξερεις

XristosK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 4:06 pm
Επικοινωνία:

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από XristosK »

Αυτό έγραψα και πιο πάνω
Ισχύει και για τους αξιωματικούς.

Διόρθωση: Δεν είπα ότι έχεις βύσμα.
ρ

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από ρ »

Δεν εχω βυσμα, αν ειχα θα το ελεγα δε θα ντρεπομουν, με το να με δουλευεις δε κερδιζεις τπτ.

Basil
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 9:50 pm
Τοποθεσία: ΛΟΧΑΓΟΣ
Επικοινωνία:

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από Basil »

Ρε παιδια ξερει κανεις αν εχει δυνατοτητα καποιος που βρισκεται σε στρατιωτικη σχολη να ειναι παραλληλα γραμενος σε καποιο αει?
Αθηνά

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από Αθηνά »

Basil έγραψε:Ρε παιδια ξερει κανεις αν εχει δυνατοτητα καποιος που βρισκεται σε στρατιωτικη σχολη να ειναι παραλληλα γραμενος σε καποιο αει;


Οχι δεν μπορεις και αν εισαι γραμμενος σε ΑΕΙ-ΤΕΙ Κ μετα ξανδωσεις και περασεις σε στρατιωτικη σχολη πρεπει να διαγραφεις πρωτα για να μπεις. Μετα οταν τελειωσεις με το καλο μπορεις να δωσεις εξετασεις και να μπεις
Basil
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 9:50 pm
Τοποθεσία: ΛΟΧΑΓΟΣ
Επικοινωνία:

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από Basil »

Εξετασεις πανελληνιες η κατατακτηριες?
ρ

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από ρ »

Πανελληνιες η κατατακτηριες η βαθμο πτυχιου σε μερικες σχολες η 10 τοις εκατο που ισχυει πια για 2 χρονια
Αθηνά

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από Αθηνά »

Basil έγραψε:Εξετασεις πανελληνιες η κατατακτηριες;


Απο ΣΜΥ μονο εξετασεις αν ομως εισαι απο ΣΣΕ και ολα τα παραμφερει γραφεσε σε ΤΕΙ χωρις εξετασεις
ρ

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από ρ »

Οχι δεν ισχυει πουθενα δε γραφεσαι χωρις εξετασεις αυτο ισχυε παλαιοτερα για ορισμενα τμηματα Και ΣΜΑ να εχει τελειωσει καποιος που ειναι δυνατη σχολη πρεπει να δωσει κατατακτηριες και να κανει τα 3 τελευταια εξαμηνα στο πολυτεχνειο αλλιως οχι

Basil
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 9:50 pm
Τοποθεσία: ΛΟΧΑΓΟΣ
Επικοινωνία:

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από Basil »

Οκ ευχαριστω.
lefteris

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από lefteris »

Γεια σας. Και εγω για σμυ ενδιαφερομαι, βασικα εχς περασει μαθηματικο και φετος ειχα σκοπο να δςσς με το 10% να περασς σμυ οπλα (μου κανει εντυπωση διοτι εβλεπα τις βασεις πριν και εχουν πεσει σχεδον στο 10; πημςς ειναι τυπογραφικο λαθος; ) τεσπα, δυστυχως φετος δεν 8α τα καταφερς να μπω μιας και εγινε ενας χαμος με τα χαρτια μου και θα την δηλωσω παλι του χρονου. Εχω ομως καποιες αποριες.1) αν περασω με το καλο 8α πρεπει να διαγραφτω απο την αλλη σχολη; Ξερω οτι γινεται να περασω πρωτα σε στρατιωτικη κ μετα να τελεισωσω και πανεπιστημιο, το αναποδο γινεται;

2) ο πρωτος μισθος (δλδ του μονιμου λοχια) ποσος ειναι;

3) για ποσα χρονια παιρνεις μεταθεσεις; Δλδ μετα απο καποια χρονια δεν σε αφηνουν να μεινεις σε ενα μερος;

ευχαριστω εκ των πρωτερων

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες