Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Edwwww

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 12:35 pm
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 12:01 pm
Edwwww έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 9:48 am Σας έντυναν οι γονείς σας αστυνομικούς στις απόκριες και σας έχει μείνει απωθημένο;:lol:
Κάποιοι εκτός από τις απόκριες θα ντυθούμε και τώρα με την στολή της δικαστικής, εσύ από την άλλη με την στολή του κλόουν και πολύ σου είναι!
Ρε αγορίνα, μην ασχολείσαι με τον άεργο γυρολόγο όλων των νημάτων του φόρουμ. Το παλικάρι κάνει μπαμ ότι έχει ψυχολογικά προβλήματα.
Ψυχολογικά έχετε εσείς ρε χαλβά που θέλετε με το ζόρι να σας κάνουν αστυνομικούς, ξελαμπικαρετε λίγο και προσγειωθείτε στην πραγματικότητα, η δικαστική και η δημοτική αστυνομία δεν έχει καμία σχέση με την ΕΛ. ΑΣ μπορεί να συνεργάζονται σε μερικές καταστάσεις αλλά ως εκεί.
Sakis888

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Sakis888 »

Edwwww έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 1:35 pm
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 12:35 pm
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 12:01 pm

Κάποιοι εκτός από τις απόκριες θα ντυθούμε και τώρα με την στολή της δικαστικής, εσύ από την άλλη με την στολή του κλόουν και πολύ σου είναι!
Ρε αγορίνα, μην ασχολείσαι με τον άεργο γυρολόγο όλων των νημάτων του φόρουμ. Το παλικάρι κάνει μπαμ ότι έχει ψυχολογικά προβλήματα.
Ψυχολογικά έχετε εσείς ρε χαλβά που θέλετε με το ζόρι να σας κάνουν αστυνομικούς, ξελαμπικαρετε λίγο και προσγειωθείτε στην πραγματικότητα, η δικαστική και η δημοτική αστυνομία δεν έχει καμία σχέση με την ΕΛ. ΑΣ μπορεί να συνεργάζονται σε μερικές καταστάσεις αλλά ως εκεί.
Η Δικαστική Αστυνομία, η ΥΕΦΚΚ και η Δημοτική φτιάχτηκαν για να αντικαθιστουν την ΕΛΑΣ σε συγκεκριμένα καθήκοντα και συγκεκριμένο τομέα.
Δηλαδή έχουν αστυνομικα καθήκοντα σε συγκεκριμένο τομέα και μόνο κατά την εκτέλεση του 8ωρου. Αυτές οι υπηρεσίες ιδρύθηκαν για να αποδεσμευσουν την ΕΛΑΣ. Προφανώς και δεν είναι κανονικες Αστυνομίες όπως η ΕΛΑΣ. Συμφωνείς έτσι όπως το λέω; Λέω κάτι λάθος?
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ρε μάγκες, κάθεστε και μαλώνετε τώρα για το αν θεωρείτε αστυνομία ή όχι και δε βλέπεται ότι θα παίρνετε 640 € το μήνα. Αυτά είναι τα σημαντικά ζητήματα όχι αν θεωρείτε αστυνομικός ή όχι
StrawDHat

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από StrawDHat »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Δεκ 01, 2023 4:24 pm Καλησπέρα παιδιά, αυτοι οι 7.000 που κοπηκαν, εμαθε τελικα κανενας με τηλεφωνα, δικηγορους κτλ γιατι κοπηκαν; Απο λαθος αιτηση; Απο λιγα μορια; Πως εγινε η επιλογη; Διαβαζα στη αρχη οτι για τηλεφωνα, εμαιλ, δικηγορους αλλα δεν εχει βγει κατι.
Φίλε μια ερώτηση γιατί σκέφτομαι να κάνω τα χαρτιά μου για ΣΦ που ειπαν ότι θα βγει το 24. Άμα είναι ΣΟΧ ποίες είναι οι πιθανότητες για μονιμοποιηση; Πιστεύεις αξίζει ή μετά από 4 χρόνια θα μας πούνε τον πουλο;
StrawDHat

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από StrawDHat »

Sakis888 έγραψε: Παρ Δεκ 01, 2023 3:58 pm Επίσης δε χρειαζομαι να λέω τίποτα για να νιώσω καλύτερα.
3 χρονικά ήμουνα Συνοριοφυλακας και φορούσα στολή Αστυνομίας, οπότε άμα είχα κόμπλεξ θα εμένα ΣΦ που ήταμ κανονική Αστυνομία. Οπότε άσε τις εξυπνάδες σε μένα τενεκε.
Φίλε μια ερώτηση γιατί σκέφτομαι να κάνω τα χαρτιά μου για ΣΦ που ειπαν ότι θα βγει το 24. Άμα είναι ΣΟΧ ποίες είναι οι πιθανότητες για μονιμοποιηση; Πιστεύεις αξίζει ή μετά από 4 χρόνια θα μας πούνε τον πουλο;(εάν μπορεί κάποιος αντμιν ας σβήσει το προηγούμενο γιατί μπερδεύτηκα)
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Φίλε Σάκη, να σε ρωτήσω ρε φίλε, πως και αποφάσισες να φυγεις απο συνοριοφύλακας, εγω αν μπορούσα να μπω συνοριοφύλακας θα πούλαγα και την ψυχή μου χωρις δευτερη σκέψη, απο τις ωραιότερες δουλειές, δυστυχώς πρόλαβα την τελευταία για τον Εβρο όμως και εκει έπρεπε να εισαι απο Εβρο αλλιως δεν εμπαινες. Δραστήρια δουλειά μέσα στην Αδρεναλίνη, ανήκει στην αστυνομία, δεν εισαι και Αθήνα, δουλειά όνειρο που δυστυχως δεν θα πραγματοποιηθεί.
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Όποιος έχει μια καλή δουλειά έξω και έχει φτιάξει του ρυθμούς του για εμένα μην ασχοληθεί καν με δικαστική αστυνομία με 640 μισθό ειδικά αν έχετε μερικοί οικογένεια
Μην κοιτάτε το σίγουρο γιατί και 640 και σίγουρα πάλι θα πείνας, για εμένα που δουλεύω από εδώ και από εκεί η δικαστική αστυνομία είναι ταμάμ. Αλλά για κάποιον που δουλεύει και παίρνει 900 - 1000 να ξανά σκεφτεί απλά ενημερωτικά αν θέλετε πετάξτε την στα σκουπίδια την άποψη μου
Stayrospet
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2020 5:24 pm
Τοποθεσία: Chania
Επάγγελμα: Sec
Επικοινωνία:

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Stayrospet »

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα και καλές γιορτές να έχουμε! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την δικαστική αστυνομία αν κάποιος έχει γνώση και μπορεί να μου λύσει μία απορία... Στην αίτηση με τα δικαιολογητικά έστειλα την προϋπηρεσία που είχα στη φύλαξη για πολλά χρόνια αλλά και ως οδηγός χρηματαποστολών τα τελευταία χρόνια αυτά. Η απορία μου εδώ είναι η εξής: Τα προηγούμενα χρόνια δούλευα στην ίδια εταιρεία ως συνοδός χρηματαποστολών και με ένσημα στη φύλαξη με ισχύουσα άδεια εργασίας όπως προβλέπεται από το νόμο. Τα τελευταία χρόνια όμως εργάζομαι στην ίδια εταιρεία ως οδηγός χρηματαποστολών με επίσης ισχύουσα άδεια εργασίας όπως προβλέπεται από το νόμο αλλά με την διαφορά ότι τα πλέον ένσημα είναι οδηγού βαρέων οχημάτων διότι το βαν χρηματαποστολών είναι άνω 3ων τόνων. Γνωρίζει κάποιος εάν θα αναγνωριστούν και τα τελευταία χρόνια προϋπηρεσίας μου αυτά ως οδηγός στα σώματα ασφαλείας παρόλη την πλέον διαφορά των ενσήμων; Ευχαριστώ
stayros
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Stayrospet έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 10:20 pm Καλησπέρα σε όλη την ομάδα και καλές γιορτές να έχουμε! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την δικαστική αστυνομία αν κάποιος έχει γνώση και μπορεί να μου λύσει μία απορία... Στην αίτηση με τα δικαιολογητικά έστειλα την προϋπηρεσία που είχα στη φύλαξη για πολλά χρόνια αλλά και ως οδηγός χρηματαποστολών τα τελευταία χρόνια αυτά. Η απορία μου εδώ είναι η εξής: Τα προηγούμενα χρόνια δούλευα στην ίδια εταιρεία ως συνοδός χρηματαποστολών και με ένσημα στη φύλαξη με ισχύουσα άδεια εργασίας όπως προβλέπεται από το νόμο. Τα τελευταία χρόνια όμως εργάζομαι στην ίδια εταιρεία ως οδηγός χρηματαποστολών με επίσης ισχύουσα άδεια εργασίας όπως προβλέπεται από το νόμο αλλά με την διαφορά ότι τα πλέον ένσημα είναι οδηγού βαρέων οχημάτων διότι το βαν χρηματαποστολών είναι άνω 3ων τόνων. Γνωρίζει κάποιος εάν θα αναγνωριστούν και τα τελευταία χρόνια προϋπηρεσίας μου αυτά ως οδηγός στα σώματα ασφαλείας παρόλη την πλέον διαφορά των ενσήμων; Ευχαριστώ
Η ειδικότητα πρέπει να λέει φυλακές σωματοφυλακες ιδιωτικοι αστυνομικοί αν λέει οδηγός βαρέων δεν νομίζω να μετρήσουν γτ δεν είναι πλέον φύλακας οδηγός είσαι.
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 1:09 pm
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 11:16 am Αφού δεν είναι σώμα ασφαλείας να υποθέσω ότι δεν επιτρεπτέ το ξύρισμα, σωστά ;
Εσύ αφησε μούσια, ξυρισε τα φρύδια και χτυπα και τατουάζ με "φραουλιτσα" στο λαρύγγι. Ε ρε χαϊβάνια που είστε μερικοί εδώ μέσα.
Κομμένε απάντηση θέλω !
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Δεκ 03, 2023 12:17 am
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 1:09 pm
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 11:16 am Αφού δεν είναι σώμα ασφαλείας να υποθέσω ότι δεν επιτρεπτέ το ξύρισμα, σωστά ;
Εσύ αφησε μούσια, ξυρισε τα φρύδια και χτυπα και τατουάζ με "φραουλιτσα" στο λαρύγγι. Ε ρε χαϊβάνια που είστε μερικοί εδώ μέσα.
Κομμένε απάντηση θέλω !
Αν διαβάσεις μέσα το φεκ το λέει. Δεν χρειάζεται να είσαι ξυρισμένος αλλά όχι και σαν τζιχαντιστης
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα και απο εμένα, επειδη εχω μπερδευτει λιγακι στο θέμα εμπειριας θα ήθελα να ρωτήσω καποια πράγματα. Στον ΑΣΕΠ οι προκυριξεις στο κομματι της εμπειριας οσον αφορά τις κατηγορίες ΠΕ, ΤΕ ως εμπειρία νοείται εδω και πολλά χρονια :

1) Η απασχόληση με σχέση εργασίας στον δημόσιο ή τον ιδιωτικό τομέα ή
2) η απασχόληση με σύμβαση έργου στον δημόσιο ή τον ιδιωτικό τομέα ή
3) η άσκηση επαγγέλματος

Τα παραπάνω ισχύουν σε καθήκοντα ή έργα συναφή με το αντικείμενο της προς πλήρωση θέσης, όπως αυτό περιγράφεται στην οικεία προκήρυξη μετά από την απόκτηση του βασικού τίτλου σπουδών με τον οποίο ο υποψήφιος μετέχει στη διαγωνιστική διαδικασία και, αν απαιτείται άδεια άσκησης επαγγέλματος, μετά από τη λήψη της άδειας.

Δηλαδή η εμπειρία μετράει μετά την απόκτηση του τίτλου και αφορά το πτυχίο με το οποίο πήρες μέρος στην προκύριξη και είναι συναφής. Άρα σαν ΠΕ και ΤΕ που μποορείς να συμμετάσχεις με οποιόδηποτε πτυχίο (αρα και επάγγελμα) βάζεις ότι εμπειρία έχεις; Πχ νομικός; Με τους συμβούλους του ΑΣΕΠ που σε βοηθάνε στις προκυρίξεις που επικοινώνησα πριν γίνουν οι αιτήσεις ηλεκτρονικά μου είπανε βάλε ότι εχεις απο εμπειρία αν ανήκεις στην κατηγορία ΠΕ και ΤΕ αρκεί να σχετίζεται εμπειρία/πτυχίο. Ειλικρίνα τόσο δύσκολο ήταν αν ήθελαν συγκεκριμένη εμπειρία να βάζανε εξειδικευμένη εμπειρία όπως έχουν κάνει σε άλλες προκυριξεις ΑΣΕΠ; Τι να πω...
Stratiotis

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Stratiotis »

Ok δεν θα λεγόμαστε αστυνομικοί ρε κομπλεξικοί.
Αλλά θα έχουμε αστυνομικά καθήκοντα.
Δλδ θα μας ρωτήσει ο άλλος τι δουλειά κάνουμε κ θα απαντάμε Security; Πως σας ικανοποιεί ;

Η ταυτοτητα μας θα αλλάξει ; Τι ταυτότητα θα έχουμε ;
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ένα παλληκάρι στην ομαδική συνομιλία στο Facebook είπε ότι τα προσωρινά θα βγουν αύριο! Άρα να περιμένουμε να γίνουν τα αθλήματα πριν τις γιορτές;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες